Te fundit

22:40

22:25

22:10

22:00

21:50

21:40

21:30

21:28

2024-02-11 18:40:00Blog TEMA

7 Komente

 1. R
  Real

  Sherdhate ne shkallen siperore e ketij spiuni te diktatures.

  1. E
   Evisa

   Zoti Zogaj duhet vlerësuar për qëndrimet e arsyeshme që mban,për opinionet krejtësisht të ekuilibruar në mbrojtje të demokracisë dhe mirëqeverisjes së vëndit. Kurrë nuk kemi parë që ky zotëri të jetë bërë palë qoftë edhe në një rast të vetëm me të ligën politike në këtë vënd, qëndrimet e tij kanë qënë dhe janë një përpjekje e sinqertë në të mirë të përparimit shoqëror të vëndit. Si qytetar ai meriton respekt të thellë, pasi ka qënë kurdoherë në radhën e parë të atyre që janë përpjekur për nder dhe drejtësi në këtë vënd.

   1. p
    ppa

    Sakte dge drejt!

   2. S
    Shkembi

    Mire I the te gjitha o zoti Prec, por une kam merakun a do zgjohet Spaku e te nderpres pastrimin e parave qe Po behet ne drite te diellit e ne sy te te gjitheve nga media e vampirit non grata?

    1. p
     populli

     Preç e keqja shkulet nga rrenjet dhe jo deget se çelin filiza te reja!Ku jane sot te perfolurit G.Ruli,R.Bode,A.Harasani,Fullhajnet e plot e plot te tjere qe per interes te asaj kodosh valute sot ,ndodhen nen gjirin e "memes qe mbledh korbat per ti mbrojtur por edhe per te deshmuar sipas interesave te saj!Ndaj SPAK-nuk eshte futur ne shina dhe s'ka per tu futur kurr sepse po bene drejtesi selektive,ku nuk ka presion i bie me shpate dhe atje ku ka kercenim dhe presion ne vend te shpates perdor kreherin duke u krehur floket me llak! Kjo duhet te jete piknisja nese ne kete vend laraskash (sepse shqiponjat vaxhdojune e jetojne neper male)duke ringjallur shpresen se te gjithe jemi te barabarte perpara ligjit e kush ka abuzuar keto 33 vite shkerdhatokraci te vihet ne banken e te akuzuarit!Ndaj Ahmetet e koompani shtegetojne sepse gjejne strehim ne vende oofshore ku perparesi ka paraja ! Ne nje vend pa barazi shoqerore perpara ligjit e organeve te drejtesise ku kjo e fundit eshte kthyer ne larrje parash kesh duke u gedhire me vila fale rrumpalles shtet demografik qe shumica e ngateron me demokratik kane lulezuar e do te lulezojne gjithnje Ahmete e Fullhajne ! Nese Drejtesia e imagjinuar nuk e fillon punen e saj qysh prej vitit '0' ku pasuriaa e ketij populli u pervehtesua nga disa gomere qe me forcen e tyre nenshtruan kete popull me kercenime dhe vrasje deri sa u bene te paret e vendit per nga pasurite marramendese dhe sot shijojne frytet e kesaju shkerdhatokracie ,duke genjyer e mashtruar kete popull se dite te mira do vine pas ketaj,ku niveli mesatar e njerezve te thjeshte eshte ulur disa fish me para 90,ku ai sistem te thoshte sistemin baze te te jetuarit e ke te garantuar,strehimin,ushqimin dhe rendin e qetesine dhe kush ha mut denohet pa dallim fejue krahine apo ideje,qofte minister apo njeri i thjeshte,ndersa ne kete sistem sot bazen e te jetuarit se ke te garantuar,strehimin jo e jo,rendin e qetesine as behet fjale dhe ha mut sa te duash se edhe po u denove per vrasje apo vjedhje mjaftojn e parate per te te nxjerre te pafajshem! U bene 33 vite qe kemi derdhur "mut me oke,ndaj lulezon ,kjo toke"!.Shqiperia nderton kapitalizmin nen siglen "te dhjere por krenare"!

     1. S
      Sul Kodra

      Po me sa duket punet e klases se sotme politike jane ne zgip me daljen e njeriut te Ramiz Alise ne P.D. Spiuni i Sigurimit Ciftelia ishte misjonare i nderlidhjes mes Ramizit

      1. S
       Sul Kodra

       Po me sa duket punet e klases se sotme politike jane ne zgip me daljen e njeriut te Ramiz Alise ne P.D. Spiuni i Sigurimit Ciftelia ishte misjonare i nderlidhjes mes Ramizit

       Lini një Përgjigje

       18:00 Blog 3 komente

       17:39 Blog 8 komente

       11:16 Blog 31 komente

       09:10 Blog 23 komente

       18:17 Blog 11 komente

       17:29 Blog 5 komente

       12:45 Blog 3 komente

       11:01 Blog 7 komente

       10:33 Blog 9 komente

       12:49 Blog

       Më të lexuarat

       15:40 Politika 88 komente

       14:11 Politika 31 komente

       10:18 Kronika 19 komente

       11:11 Kronika 35 komente

       14:00 Kronika 46 komente

       09:28 Politika 10 komente

       Blog Tema

       18:19 Blog 2 komente

       11:42 Blog 4 komente

       10:48 Blog 6 komente