Marrëzia e fundit e burrit të gjatë, që e përdor shtatlartësinë e tij si alibi se ai, as nuk gënjen, as nuk vjedh  

13 Shtator 2022, 19:06Blog TEMA

Marrëzia e fundit e burrit të gjatë, që e përdor

Nga Andi Bushati

Nëse Edi Rama është një burrë i gjatë që e përdor shtatlartësinë e tij si alibi se ai, as nuk gënjen, as nuk vjedh, rrokaqiejt e regjimit të tij, janë prova më ulëritëse për të kundërtën. Këtë e tregon më së miri vendimi i fundit i qeverisë për legalizimin e pallateve dhe shtesave të ngritura pa leje. Kjo fushatë, e shoqëruar me auto- videot qesharake të Ballukut dhe Çuçit, me hedhjen në treg të emrave të një apo dy ndërtuesve, me aksionet e ububushme të IKMT, ngjan si dy pika uji, me një tjetër tallje: kryqëzatën “Fundi i marrëzisë” kundër lojrave të fatit. 

 

Edhe ateherë u bë një zhurmë e madhe për ndalimin e kumarit, policia e Saimir Tahirit i rrethoi pikat e llotove me shiritat e skenave të krimit dhe e gjitha përfundoi me propozimin e një projektligji, që u shty disa herë, për ndalimin e bixhozit. 

Po ta shohim nga sot, kur bastet janë rihapur dhe qendra e kryeqytetit është mbushur me kazinotë e hoteleve me pesë yje që nuk janë ngritur ende, e kuptojmë më lehtë se e gjitha shërbeu për të eleminuar disa konkurentë në treg dhe për ta përqëndruar këtë biznes, sa fitimprurës po edhe aq shkatërrimtar, vetëm në pak duar.

Në këtë pikë, fundi i kateve shtesë, është identik në formë me “Fundin e marrëzisë”. Por meqënëse pushteti personal vjen gjithnjë në degradim, të dy aksionet ndryshojnë në përmbajtje. Sepse nëse me lojën kundër basteve Edi Rama u tregua i pamoralshëm dhe mashtrues ndaj publikut, ai qëndroi brenda kuadrit ligjor. Ndërsa në rastin e tanishëm ai po e shkel atë me të dyja këmbët.

Dhe kjo për dy arsye. E para se aksioni është selektiv dhe tjetra se ai tenton të shpëtojë me vendim qeverie ata që për ndërtime pa leje duhet të ishin subjekte të Kodit Penal.

Kush e mban mend seancën parlamentare të pak ditëve më parë, kur Rama prezantoi këtë nismë, me siguri ka vënë re se si shefit të qeverisë iu tha pështyma, filloi të spërdridhet dhe vijoi me piruetat e zakonshme, gjatë një debati me Gaz Bardhin. Deputeti demokrat i tregoi me fakte dhe foto, se si kryeministri kishte tejkaluar kompetencat duke legalizuar, pas pilafit, pesë katet mbi lejen 37 katshe të kullës Downtown Albania, tek 7 xhuxhat. Në heshtjen e turpshme të të gjithëve, madje dhe të mbështetësve të foltores, denoncimi i Bardhit, që tregonte se kryeministri ata që do i fal, ndërsa të tjerët i ndëshkon, qe demaskimi më efikas i selektivitetit të aksionit të tanishëm. 

Por ka edhe më keq sesa ndarja në të preferuar dhe jo të tillë, për ndërtuesit që kanë shkelur ligjin. Shumë juristë po ngrenë alarmin se vendimi i qeverisë për konfiskimin apo pagimin me çmimin e tregut të kateve pa leje, kapërcen Kodin Penal që i dënon deri me 8 vite burg ata që kanë sfiduar shtetin. Pra ndryshe nga mbi 3 mijë qytetarë të zakonshëm, që janë proceduar deri më tani, qoftë dhe për një mur rrethues, bosët e ndërtimit do ta zgjidhin me para atë për të cilën njerëzit e zakonshëm shkojnë në burg.

E pra ky aksion selektiv, ku edhe brenda vetë të privilegjuarve, disa bisha janë më të barabarta se të tjerat, kjo amnisti e fshehur që shmang votimin me ⅔ në parlament, ky pengim i drejtësisë për të vepruar, është tallja më e madhe në kohën kur reforma në drejtësi pompohet nga shqiptarët dhe ndërkombëtarët. Ajo është dëshmia se pavarësisht nga pallavrat qeveritare apo hipokrizia diplomatike, ligji nuk vepron dot për të gjithë njësoj. Nëse rihapja e basteve dëshmoi se pushteti është kapluar nga marrëzia, legalizimi i ndërtimeve pa leje po tregon se një tjetër marrëzie, asaj të reformës në drejtësi, i ka dalë përfundimisht boja.

68 Komente

 1. S
  Saliu

  Ik ti ore bajge se ta ka shkerdhyer Veren Saliu

  1. V
   Vranakonti

   Ti Andi Bushatmuti,bene mire te mos flasesh dhe te mos shkruash.E para,ti nuk flete normalisht por nga bytha. E dyta, tt'a dish mire se sa here shkruan sharje ke mare dhe sharje e ofendime do maresh . Ti je pis dhe mos u afro.

   1. N
    Naim Frashëri

    Andi Bushati Flet Traplliqe shumë. Për këto që thotë, Ja Qifsha Grunë.

   2. B
    Bardha

    Doli ky zagari i qenefeve te bllokut e biri i nje spiunit dhe nje kurves

    1. Z
     Zyber

     Komenti i paguar

     1. p
      pjeter

      Patjeter,por ketij klyshit te rritur ne livadhet e bllokut,po i pelcet melçia,kjo eshte me se e sigurte!!!

      1. P
       Per korrektesë

       O Zyber. Nuk janë të gjithë si ty, dhe si si debili me poshtë. Jam shumë dakord qe kur lexon komenteve e nxjerrin Ramen si i derguari i Zotit ne Toke, thua me vete: "Gjynah. Ja paska marre Zoti mendtë." Por kjo nuk do të thotë qe Jane të paguar. Pastaj jemi ne, qe Saliun e konsiderojme Kriminel me K të madhe, ndersa Ramen e konsiderojme si njeri me fat, qe ie Ka rene llotaria, sepse nuk ka opozitë. Tani, ne mund ta shajmë Ramen dite per dite, por nuk fitojme gjë, sepse ngado qe ta kapesh, është me i mire nga Saliu dhe Meta. Problemi është se PD nuk ve perballë Rames nje njeri me të mire nga Rama. Dhe ky nuk faji i Rames. Ky është fati i Rames. Ajo qe ne dhe ju duhet të bejme është qe të punojme per nje opozitë dinjitoze qe të veme perballë Rames nje njeri qe e mund atë. Perndryshe, ti mind të rrofsh 30 vjet duke share Ramen, dhe ai 30 vjet rri kryeminister. Zoti ta shtofte inatin, por ai nuk çan bythe prej teje. Ai ka me shumë frike nga unë qe nuk e shaj fare.

     2. J
      Joni

      Aman sa budallenj qe jeni perdori epitete pakuptim per liderin me te mire ne vendin tone

      1. K
       Ky koment paguhet nga rilindja

       Lideri suprem: Kim Ram Un

      2. G
       Goni

       Ti O Bushat ti vish anash Rames

       1. K
        Klevi

        Po ca i keni keto fjale , se ju sdini te vleresoni te mirat qe ka bere Rama per vendin tone

        1. A
         Andi

         Rama as nuk na ka vjedhur dhe as nuk na ka genjyer

         1. S
          Shaqo

          Komenti i paguar

          1. P
           Per korrektesë

           Shaqoooo, I paguar je ti, qe merr rrogen tek Ilir Meta per të komentuar ketu. Rrotë kari. Rama le të iki të pirdhet qe nesër, por ai punedhenesi yt, Ilir Kokelopa nuk e sheh me pushtetin perveçse mbrapa hekurave. U be bytha e Shaqos të komentoje me telefonin we i ka dhene Monika. Ndyresirë.

         2. K
          Klodi

          Ku tjet ky si Rama

          1. ?
           ?

           Bushati me Meron dikur ishin miq. Ç'do thoshte Mero në lidhje me shkrimin më sipër?

           1. V
            Vranakonti

            Mero bene mire te mos i botoi shkrimet e ketij sharlatani.Bushati eshte shejtan me bytheperpjete.

           2. E
            Elsa

            Ju duhet te merrni shembull nga Rama

            1. A
             Ani

             Me duken artikuj te kote dhe shume pa lidhje keta

             1. T
              Taulant

              po ti lexon me bythe?

             2. R
              Rea

              Po sa ka bere rama per vendin ska bere asnje tjeter

              1. B
               Besi

               Ky gazetari flet kot fare

               1. K
                Kadri

                Komenti i paguar

               2. Y
                Ymer

                Ca flet mer budalla ca flet

                1. B
                 Bashkim

                 Komenti i paguar

                2. N
                 Nipi Hysni Kapo anal- iste

                 Gogolin e Hysni Kapo e beri Rama budalla fare ja ka hequr trurin ky jetone 24 ore ne 24 me Ramen gjynah ka mbaruar

                 1. E
                  Egli

                  Sikur te kishe dy pare mend nkok ti bushat do kishe ndalu se theni te tilla idjotsira

                  1. T
                   Taulant

                   Pse cfare tha Bushati qe nuk qendron? Ndertimet pa leje perballen me padi penale e pastaj me sekuestrim prone.

                  2. P
                   Petrit

                   Kto lajmet e analizat qe dalin nga andi bushati sjan per asgje se sdi me lidh dy fjal e ben si mjeshter

                   1. b
                    bisu

                    Komenti i paguar

                   2. B
                    Betim

                    Po kur u be dhe ky imagjino ca mund tbejm ne te tjeret. Se kuptoj si kan goj e flasin per edin apo tani do fillojn shpifjet se i ka kap frika

                    1. m
                     maloku

                     Ku eshte shpifja ketu? Numuroji katet e pallatit se eshte atje . Apo je qorr? Po bastet pse rihapen? Ose ku perfundoj propaganda sociale per mbylljen e tyre? Ne gop te somes?

                    2. E
                     Erdi

                     Nese ti do te ishe i zgjuar mendoj qe do ishte tjeter nivel tashme

                     1. b
                      bisu

                      Komenti i paguar

                      1. L
                       Lomi

                       Komenti i paguar

                      2. k
                       kthhh

                       O mizontrop pse nuk i ben publike keto faktet qe ke qe Rama ka vjedhur? I ben nder kombit.

                       1. P
                        Per kthhhh-in

                        Ç’fakte do me shume ti o kar!! Faktet bejne muuuuu para syve te tu!! Ju ka verbuar pabukesia se s’ke aq tru sa te jesh pjese e cetes KÇK

                       2. L
                        Loni

                        Terhiqi faqet nga brenda terhiq edhe mollaqet o bushat e shporru se ke vite sthe nje gje tamam

                        1. C
                         Corona

                         Te ndertosh pa leje a perben veper penale o Loni? Po te rihapesh bastet mbasi i ke mbyllur duke u mburur qe i shpetove familjet e varfera nga burat kumarxhi a eshte imorale? Po kujt do tia jape licensat per bastet online o Loni? Me gare apo pa gare do te zhvillohet dhenja e licensave? Pislleku eshte bere mal i larte, po me kete opozite te mjere ky popull me shume do te vuaj!

                        2. L
                         Loni

                         Pseudogazetare te ketij niveli jane bezdisje per popullin shqiptar dhe e keqja eshte se kane influence qe sadopak demton imazhe te respektuara

                         1. T
                          Tironsi

                          E hapi edhe njehere puseten ky veremliu i biri i hetuesit te diktatures , nje pederast qe megjithese eshte i martuar shkon me meshkuj ( me Albert N. ) te rruga e Durresit.

                          1. D
                           Durrsioni

                           Rri ti gerdecmodh mos u gerric shume

                          2. L
                           Loni gangsteri

                           Nga te gjithe komentuesit, asnjeri s'merret me permbajtjen e shkrimit, por vetëm fyejne autorin, që do të thotë se autori ka të drejtë Komentuesit duhet te jenë kelysha të Leveres Parti

                           1. a
                            ana

                            eshte vetem nje dore e paguar qe shkruan me emra te ndryshem. Tursa i kena pas thone dikur ketyre tipave pa shtylle kurizore.

                            1. M
                             Me ndergjegjen e paster, si Jovan Bregu

                             Loniiii, Po he mo, na e trego ti, se çfare ka dashur të thotë Bushati me gjatesine e Rames. Bushati ka bere nje shkrim qe nuk lexohet. Vetem debilët ja venë fajin popullit SE pse voting Ramen kur opozita është e dhjere. Bushati duhet të bleje sapun dhe pampers qe të laje bythen e opozites se dhjere, se nuk fiton gje duke share Ramen. Populli vazhdon të thotë: ""Ore, kungull. E mora vesh se kush është Rama. Boll. Ke të me thuash me cilin ta zevendesoj? Jo. Epo trus bithen dhe rri urtë, si thone kukdianet, e mos na çaj trapin, se Ramen e njohim me mire nga ty. Debil" Thotë populli, Jo unë. Unë fuj pushka, unë fuj ylli. Unë jo fjala keqe. Thotë mbesa ime e vogël.

                            2. °

                             NIP KOMUNISTI Q,N BIR Q,,NI QE JE MESUAR TI SHERBESH DJALLIT QE VAZHDON AKOMA TE RECITOSH NE GJUHEN SLLAVE.

                             1. P
                              Partia e Lirise⁸

                              Doli ky raca e kurvave te beje te mecmin po eshte me debili qe e nj ka pak.

                              1. o
                               o popull dele

                               Mjer or shqiptar ku jeni katandis !Cfar ka ktu qe po shani Bushatin !!! O dele per lesh qumesht e mish jeni e vec lekuren po ju lejn, se ju duhen akoma sheikve qe zgjidhni e votoni Flini dele fline hani ate bar te that qe ju japin se keni 40 vjet qe mbani e ushqeni po ata ftyra e tashi qe ky Bushati po flet me fakte , po cohen si koperativistet ne vaktit , se ju ka rjedh truni Hani hani ju boft mir se kalamojt tuj po marin rrugen e punojn qe tmushni barkun ..Parti...............jemi gati kerdoher

                               1. p
                                pjeter

                                Sepse c'faredo qe te shprehi ky,vjen era mut,ketu ka arrit,ne qofte se ty te ka len pasoja kovid,e te vjen era hallve,problemi yt mos ngaterro dhente!!! "Parti Enver jemi gati kurdohere" te keshilloj te mos e perseritesh shpesh, sepse rrospise ne fjale, mund ti zgjohen instiktet gjenetike te trasheguara e te zhgenjen!!!

                                1. V
                                 Vranakonti

                                 Tani,me keto pordhet e tua per Bushatin na mbushe mendjen.Bushati asnjehere nuk flet drejte,eshte servil,palaço dhe eshte i shitur te Berisha. Lepine bythen e Metes per ndonje pese lekshe dhe leh si qen.

                                 1. S
                                  Semi

                                  Servile eshte kush I lepihet pushtetit...ja fute kot ktu...Bushati me asnje pushtet se ka pasur mire...do jeni ftujake e nuk mbani mend....me Tosin keq, Berisha e beri pucist....shikoni kta analistet qe gjithnje Pro pushtetit....keni dhe Gjeken tani jeni perforcu ....

                                 2. M
                                  Mandi

                                  po o shpellar ashtu eshte si thua ti Lepiji koqet non grates te hash buke

                                 3. D
                                  Demokrati i vertete

                                  Ju te shkurterit dhe opozitaret per tri gjera e urreni deri ne vdekje Edi Ramen, r para, se eshte burri me i gjate ne Shqiperi dhe burri me i pashem ne kete vend. Te gjitha bukuroshet atij i japin vendin e pare. e dyta, per fatin tuaj te keq, te ju shkurtabiqeve, Edi Rama na e dha nje foto nudo ne nje plazh europian. Juve te opozites dhe sidomos ju shkurtabiqeve qe e keni te vogel, u terbuat kur pate ate mashallahun e Ed Rames, ju ra pika, ju turperoi te gjitheve ju picirukeve. E treta, Edi Rama eshte nje lider me reputacion brenda vendit dhe ne arenen nderkombetare dhe ju dhjet ju belbacukeve qe na e cate bythen duke recituar ato tekstet qe u a japin te gateshme. Dakord?

                                  1. P
                                   Populli

                                   Bushati vuan keto halle: 1. Si produkt Blloku, duhet te behet me katolik se papa. 2. Paaftesine si analist duhet ta kompensoje me fjalor banal 3. Te justifikoje parane qe merr per te bere polin e kundert te TEMA 4. Vleresimit qe i ka bere Rama duke e quajtur fundkazani, duhet ta kompensoje me urrejtje. Komentuesit e paguar per te shkruar "Koment i paguar", nuk e ndihmojne Bushatin, por e zhytin akoma me shume ne kazanin e plehrave.

                                   1. S
                                    Spak

                                    O po koe paske qene o Bushat! Jane gazetare te tjere qe vetem e shajne por nuk kane urrejtje te brendeshme,bejne vetem detyren qe marrin rrogen! Ndersa ty, Andi, te ka hyre helmi ne tru,ne gjak,ne zemer ne te gjithe trupin! Ke mbaruar komplet edhe Lubonja si ty eshte! Bij komunistesh!

                                    1. Y
                                     Ylli Rakipi nje koqe kandari

                                     Ik mor funderine e mutit , ti o Bythshat je nje shkerdhate e ndyre , i neveritshem , familje spiunesh dhe kelysh spiuni qe vetem poi ben nder Rames sa here qe shkruan se shumica te urren se ti je nje prostitute qe paguhesh nga familjet kriminele ,hajjdute dhe spiune Berisha dhe Meta.

                                     1. A
                                      Analize perverse e A.

                                      Andi ka problem gjatesine e ER, dhe komentin qe ai beri para disa ditesh. Vete eshte pak I shkurter. Mirpo I djeg pak ky muhabet I Rams. Se psh IM, pervecse spiun njihet edhe si hajdut klasi. I'm eshte I shkurter, besoj njelloj sa Andi. Pra Andi pak se duron titillin " shefi I kazanit" , s'mundem te duroj edhe kete dmth mashtruese apo hajdut. Hajdut duhet marre me rezerve, por mashtruese dhe sherbetor pa moral ndaj politikane e duhet te jete e vertete.

                                      1. S
                                       Salih Shpella

                                       Edi Rama eshte kryeministri me i mire ne 100 vjet E ktheu Shqiperine ne nje vend europian prandaj shpellaret shajne se duan nje qelbesire si non grata ne krye. Po ajo sdo ndodhi kurre!

                                       1. D
                                        Drini

                                        doli prap ky bythqiri i Hysni Kapos?

                                        1. A
                                         Artemis

                                         @populli Dele Pse ofendon delet o popull. K'to që merren me autorin e shkrimit(qoftë edhe zagari më i madh), por nuk sjellin asnjë argument kundër shkrimit, janë ca vemje sufllaqexhinj, që po ja kërkoi partia shkojne dhe me mamanë e me vajzat e tyre. Kësaj kategorie "militantësh" jo vetëm që u duhet ndaluar me ligj votimi, por duhet të mbajnë edhe përgjegjësi penale. Çdo votues mbas '97 i dy partive të mëdha dhe LSI si dhe ndonjë sateliti tjetër të tyre duhej të mbaj përgjegjësi morale qofte edhe me gjobë apo punë të detyrueshme.

                                         1. p
                                          pjeter

                                          Ne qofte se zotrote je i dhjere,eshte e kote qe merr mundimin te japesh leksione pasterie,thjesht,eshte nje gje praktike te mos kete interes per leksionet e tua!!! Njerzit lexojne shkrime te tilla shpesh,por bejne diferencen se kush i shkruan,ne rastin konkret,besushmeria e ndershmeria e artikullshkrusit eshte e nje personi te dhjere,c'faredo lloj teme te mund te shqyrtoje!!!

                                         2. Çekiçi

                                          O Andi Bushati o qen bir qeni o spiun bir spiuni o i biri i kurves

                                          1. X
                                           Xen Gërdeci

                                           O Bushat si puna jote Edi Rama bën në hale nga një çdo mëngjes dhe salehu e Likja vrapojnë t'a marrin, pasi muti si në kohën e qoftë largut ku bën pjesë dhe ti nipi i gjyshit Hisni,dhe sekretari i ppsh-së Sali,bashkë me djalin e komisarit Like, dhe sot po mut është e vëndin e ka në hale ,atje dhe Shqipëria e shqiptarët do t'ju lejë .

                                           1. E
                                            Eno

                                            Ky Buç-ati eshte nga ata qe ben fame me klikimet e komentet e urryera te njerezve per te. E ka marre uraten, heret a vone, karma do ti jape hakun edhe ketij shpirti mizerabel. Mjere ai per veten e tij.

                                            1. l
                                             lenci

                                             Propaganda e qeverise, nepermjet 169 komentuesve te departamentit Fuga, eshte e neveritshme. Nuk mbulohet e verteta nga keta morracake. Keshtu si Andi duhet te flasin shqiptaret. Te ngrihen per probleme ekonomike, qe po iu shkaterrojne jeten. Nese Rama do qe te veproje keshtu me ndertimet pa leje, le ti marre parate e tyre e ti perdore per te varferit dhe pensionistet e jo per PPPte. Andi eshte zeri i se vertetes dhe patriotizmit. Komentuesit morracake e sulmojne me gjyshin dhe babane, sepse nuk gjejne argumente per ta mposhtur. Nje pyetje. A e dini ju se kush jane gjyshi dhe gjyshja e Endri Fuges? Interesohuni e pastaj kujtoni Hysniun.

                                             1. R
                                              Rakip gerrneta

                                              Je i sakte Bushat. Keta qe te shajne jane llum rilindas dhe patronazhista qe Ramushi i kanfutur motrat ne pune dhe jo vetem.

                                              1. 1
                                               19

                                               Ca niveli ka ky pederasti .do kaloj nga mendia per shkak te ed rames nje cop piktori vetem qe i ka ra bixha me kte opozite qe ka perball .dhe ky debil i lindur do cmendet.

                                               1. F
                                                FUNDI I TMERRSHEM

                                                ANDI BUSHATI ESHTE JASHTEQITJE E TE KEQES SE SHQIPERISE POST - KOMUNISTE, SALI BERISHA ILIR METAJ. DYSHJA ME MONSTER, ME KRIMINALE, ME SHPIFSE, ME HAJDUTE E SHQIPERISE POST - KOMUNISTE, KA DHE SHUME TE TJERE NE SHERBIM SI ANDI BUSHATI, SEPSE KONTROLLOJNE DHE MBAJNE ME PARA (PARATE E VJEDHURA DHE TE PISTA TE KRIMIT QE NGA 1993) 99% TE MEDIAVE NE SHQIPERI. NJE PROJEKT-STUDIM 10-VJECAR NGA DISA INSTITUTE PERENDIMORE TE FUSHES SE MONITORIMIT TE MEDIAVE, I PERFUNDUAR PARA PAK DITESH (NISUR QE NGA SHTATORI-2012), KANE KONSTATUAR SHIFREN E FRIKSHME 99% TE MEDIAVE TE KONTROLLUARA DHE SHUMICEN TE PAGUARA SA ASKUND NE EUROPE, PERENDIM E ME GJERE, NGA DY NJEREZ DHE FAMILJET E TYRE, SI DHE NGA BIZNESMENE TE KRIJUAR NGA KETA TE DY, QE REZULTOJNE TE PERFSHIRE NE BIZNESE TE PISTA QE NE LINDJE. PIKERISHT KETA BIZNESMENE PRONARE TE MEDIAVE PUNOJNE VETEM PER SALI BERISHEN DHE ILIR METEN (BRENDA DHE FAMILJARET E TYRE TE GJITHE TE KORRUPTUAR E DERI NE AKTE KRIMINALE PROTAGONISTE NUMER-1), DUKE REKRUTUAR GAZETARE DHE PSEUDO-ANALISTE TE TIPIT ANDI BUSHATI (NIPIT TE HYSNI KAPOS, ISH KRAHU I DJATHTE I DIKTATORIT KOMUNIST ENVER HOXHA), QE KANE MISION PREJ 2- DEKADASH E ME SHUME TE GODASIN EDI RAMEN DHE PARTINE SOCIALISTE, DUKE SHPIFUR, SHARE, KERCENUAR E DERI INSKENUAR MASHTRIME MEDIATIKE TE LLOJIT "BABALE" ME VIDEO NE TV. PRA SI PERFUNDIM; 99% E MEDIAVE SOT NE SHQIPERI JANE TOTALISHT TE SALI BERISHES DHE ILIR METES, TE ORIENTUARA TASHME NE NJE ANTI-AMERIKANIZEM E ANTI-PERENDIM TE TERBUAR, PASI DY LIDERET E OPOZITES AKTUALE JANE *NON GRATA* DHE ISH-SIGURIMS DHE NE LISTEN BOTERORE TE LIDEREVE KRIMINALE. FUNDI I TYRE SADO REZISTENCE TE BEJNE ME MEDIAT E TYRE DHE GAZETARET E TIPIT ANDI BUSHATI, ESHTE SHUME E SHPEJTE DHE SHUME E FRIKSHME.

                                                Lini një Përgjigje