"Me referendum do ta rrëzojmë ambasadoren" bërtiti Saliu! Ferma e Kafshëve nuk mund të drejtojë Shqipërinë

14 Qershor 2022, 16:58Blog Nga Spartak Ngjela

"Me referendum do ta rrëzojmë ambasadoren" bërtiti

Të gjithë kryeministrat e Shqipërisë, pas rënies së komunizmit, kanë qenë drejtues të korrupsionit.


Të gjithë, që nga i pari e deri tek ky i fundit.

Tani korrupsioni në Shqipëri është fenomen drejtues.

Shoqëria ka pësuar një dëm të madh moral që nuk kurohet dot paqësisht, por vetëm me goditje të rënda penale dhe me një shërbim sekret të ngritur me ligj me emrin: Agjencia Antikorrupsion.

Këtë duhet të bëjë në Shqipëri politika amerikane: të na ngrejë Agjencinë Antikorrupsion. Një agjenci shërbimi sekret, në partnership me CIA -n amerikane, që të shkallmojë gjithçka korruptive në Shqipëri, që të gjurmojë kudo nëpër botë profesionalisht depozitat bankare të personave të pushtetshëm në Shqipëri, që të ketë kompetenca të mëdha ligjore deri në asgjësimin e fenomenit korrupsion në Shqipëri, që të vendosë rendin e ri ligjor antikrim në Shqipëri, që të shkatërrojë krimin e organizuar në Shqipëri dhe t'i japë mundësinë Shqipërisë që të fillojë me nxit zhvillimin e saj të progresit të pandërprerë ekonomik.

A do ta ndërmarrë politika amerikane këtë nismë ligjore për zhvillimin integral të Shqipërisë?

Unë them se duhet ta ndërmarrë, sepse një Shqipëri ligjore, të drejtë dhe pa korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë, është në interes të Shteteve të Bashkuara dhe të gjithë Bashkimit Evropian.

Dhe tani duhet të kujtohemi se të gjithë çakejtë e Saliut u hodhën kundër ambasadores së Shteteve të Bashkuara në Tiranë, zonjës Yuri Kim. Nga frika, sigurisht.

Kurse ajo po jep një kontribut të madh për shpëtimin e shqiptarëve nga kafshët e egra të korrupsionit të lartë shtetëror. Por...

Asgjë nuk i bënë dot ambasadores Yuri Kim bandat mediatike të Saliut. Dhe politika e lartë amerikane u tall me ta dhe me Saliun.

Por kafshët e korrupsionit në Tiranë janë edhe të trashë nga mendja, edhe të trembur nga ligji që po u vjen pas koke, por janë edhe hajdutë. Prandaj menduan se do të trembnin politikën amerikane me urla kafshësh.

"Me referendum do ta rrëzojmë ambasadoren" bërtiti Saliu në Fermën e Kafshëve, pronë e tij...

Dhe kot. Pa forcë dhe pa një objekt për drejtimin në aksion të fermës.

Të shohim, çfarë tjetër do të bëjë Saliu me fermën e kafshëve.

Ai po kërkon që, Ferma e Kafshëve e shkrimtarit të madh anglez George Orëell, të drejtojë Shqipërinë...

Hahahahaha...

Asgjë nuk do të arrihet dot, sepse me atë fermë është tallur George Orëell 75 vjet më parë, që në vitin 1947..."

6 Komente

 1. L
  Landi

  Ferma e kafsheve te Non Grata HIHIHIHI

  1. T
   Transparent

   Asgje e re nga fronti i Takut....Parole, parole parole.....

   1. L
    Landi

    Te kjo Ferma e Kafsheve te Saliut ben pjese edhe gjith grigjeria e PD, GD Salianus qe po i sherbejn ktij plaku shkerdhat.

    1. P
     Paro Turqiu

     Me pelqen ky Skartaku, vetem pjerdh, [email protected] zero.

     1. i
      ilir

      E pive kafen dhe sot Taku?

      1. B
       Bibja

       E hapi edhe nje institucion te ri Taku taku torollaku!A thua se Shqiperia ka nevoje per institucione te reja ku te kete ndonje vend edhe per Takun qe mbeti dritareve te kazanit meditik!Nuk jane godinat dhe institucionet or Taku taku torollaku,por sistemi qe prodhon te koruptuar!Apo s'te leverdis ta thuash! Shqiperia eshte bere borello nen vezhgimin e "miqve me gishtin ne bythe"!Kush e prodhoi Saiun dhe perse nga nje sistem socialist na kaluan ne feudalizmin Berishjan!Ku shkoi pasuria e Shqiperise dhe e Shqipetareve!Ne kete sistem pa porta e rregulla (kjo e stisur vetem per ta plaçkitur kete vend,gjoja duke krijuar shtresezimin shoqeror)padyshim qe do mbizoteroje hamullia e te koruptuarit! Ndaj o Tak ri mbi topin e mutit qe kemi bere dhe mos leviz se bie ere e kundermon dynjane.Shiko kur takon "parine e ketij vendi dhe krye.aret e Partiçkave"te duket vetja si ne vendet me te zhvilluar te botes e sa shkeputesh prej ketyre vemjeve qe kane zene per fyti kete vend ,bie pernjehere ne pesimizem kur shikon njerez te rrudhur,te pezmatuar qe ndoshta s'kane buke te hane per mungese pune! Ndaj o Taku Taku .........ku nuk jane mangut institucionet qe na kane ngritur por sistemi qe kemi ngritur,fale miqesise shqiptaro-kineze !

       Lini një Përgjigje