Toka është e sheshtë dhe Rama do bëhet komandant i NATO-s

30 Nëntor 2023, 18:59Blog TEMA
Toka është e sheshtë dhe Rama do bëhet komandant i NATO-s

Nga Myslim Pashaj

Bashkёsia shqiptare dhe pak mё tej…u habit duke e mbajtur frymёn e nderё ndaj trajtesёs sё Alfred Çakos, mbi pozicionimin e Planetit tonё nё sistemin diellor, Tokёs, formёs dhe lёvizjes sё saj.

Ai deklaroi me qetёsi se “ TOKA ЁSHTЁ E SHESHTЁ”

Alfredi ёshtё njё kёrkues pёrfytyrimesh, tё ngasura me opinione, teori konspiracioni tё njohura edhe tё trajtuara, me pёrfshirje parashikimesh e hulumtimesh nё fusha tё ndryshme tё dijes pёr Universin. Po ajo qё ai deklaroi ditё mё parё se “Toka ёshtё e sheshtё!”  do tё duhet tё dritёsohet pёr shikuesit e shumtё tё breznive, mbasi njё thёnie e tillё sot, nё botёnjohjen tonё ёshtё e shpjeguar, pёrgjatё shekujve, pёrmes sakrificash tё mёdha njerёzore.

Breznitё, qё e studjojnё Planetin, po arrijnё tё menaxhojnё kёrkime shumё tё thella kurse ne, ndёr emisione TV, u themi njё thagmё.

Toka duket sikur ёshtё e sheshtё. Kjo nuk ёshtё e vёrtetё.

Vet Çako, e njeh rrotullimin e Tokёs rreth Diellit, rrugëtimin që ajo bën në orbitën e saj qiellore, brenda sistemit diellor. Perveç rrotullimit rreth Diellit, qё ёshtё nё qendёr dhe qё nuk lёviz, ajo rrotullohet edhe rreth vetes cdo 24 orё.

Toka ёshtё e rrumbullakёt, por edhe e shtypur nё tё dy polet. Po ashtu zgjatja e ditës dhe natës, me Diellin nё qender shpjegon ndёrrimin e stinëbe. Etj, etj…

Pra, duhet gjetur njё mёnyё tjetёr nё emisione qё ndiqen aq me kёrshёri.

Po ka edhe çudira tё tjera. Nga njё Iluminat qё drejton e qeveris shtetet dhe regjimet, gjer tek hamendja se Edi Rama, ёshtё parashikuar tё jetё drejtues i NATO-s. Pastaj Covidi dhe futja e “çip”-it nё sistemin nervor trunor, e te tjera e tё tjera qё tё bёjnё tё qeshёsh me pozicionin e thithjes prej shikuesit tё gjerё.

Duke bёrё kёtё shёnim, nuk kam si qёllim qё t’u mёsojё Gjeografinё dhe Astronominё. E bëj pёr t’u trokitur disi nё emisionet televizive, sepse çorjentimet botëkuptimore mezipriten tё shfrytёzohen nё hullitё e sotme dhe tё nesёrme zhvillimore. Jetojmë nё stade tё tilla kur dija e arritur, po prodhon konstrukte tё inteligjencёs artificiale me rrezikun qё mund tё mos komandohet dot.

25 Komente

 1. M
  Marjeta

  Alfred Cakon e kam chan sepse ua ka metur TV-ve koken me pe, shkon atje kundrej honorarit, argetohet vete, argeton ekipin TV me brockullitje dhe tall bythen me ndjeksit. Te dua Alfred!

  1. !
   !!!!!!!

   me duket si nje ishshshsh presidend dhe ishshshsh kryeminister...... por vetem fytyra ndryshon...Nje bravo,, qe njerzit ju ndjekin kjo eshte nje arritje per ju te dy!!!!!

   1. 8
    888

    Alfred Cako eshte vetem nje hajvan qe mbrockullat e tij i besojme vetem hajvanet brenda dhe jashte Top Channel-it qe e paguajne shtrenjte!

   2. B
    Bo bo bo

    Besimtare dhe konspiracioniste te gjithe botes mblidhuni ne Shqiperi se eshte parajse e njerezve qe u mungon samari!

   3. S
    Shqiptari

    Pergjithesisht Konspiracionistet dhe kategori te tjera “parashikuesish fantaziste” jane te pjerdhur nga mendja.Ata fillimisht i thone mendjes:”Ik pirdhu”dhe pastaj leshojne kumbulla kosturi dhe parashikime monstruoze jashte realitetit dhe shkences.Çako deri diku eshte mire,pasi ka te tjere qe jane me “rende”

    1. l
     lani

     kur fole do budalliqe them me vete aka familje ky ajo...qe ti thone o bab ose o burre cfar flet kshu budalliqesh..se na marrove

     1. V
      Vranakonti

      Ky eshte filozofi i çmendur i Arjan Canit. Ky eshte mjeku me te cilin mburrey Arjan Cani.

      1. R
       Raketa

       injorante dhe debilet kane pushtuar mediet dhe TV-te dhe stimulohemi nga drejtuesit injorante televizive ose me emrin e pjerdhur "moderatore"

       1. R
        Raketa

        injorante dhe debilet kane pushtuar mediet dhe TV-te dhe stimulohemi nga drejtuesit injorante televizive ose me emrin e pjerdhur "moderatore"

        1. N
         Nora

         Po si humbisni kohen me kete idiot!!!

         1. N
          NETI VJOSA

          Duhet futur një Hu ne fund te kurrizit atij qe ideon e drejton keto emisione televizive, genjejnë Publikun , se ne Popull ka plot injorant qe mbushin kaptinen me broçkulla si ato te Çako Trapit...

          1. E
           Elita e leshit

           Problemi është se Cako dikur ka qënë deputet! Imagjino tani cila është gjasme elita që shkon në kuvend! Aty ke të çmendur si Cako, e të tjerë hajdutë, apo kriminelë, e mashtrues.

           1. t
            tahiri

            Cako eshte "intelektuali" me i mire i pjerdhur i atij vendi me emrin Shqiperi.

            1. z
             zhaku i pamposhtur

             O zoteri ca eshte kjo pacavure qe ke shkruar? Ti nese ke kaq horizont duhet ta ffaktosh qe ke te drejte ti nuk na solle asnje gje thjesht thua qe rrumbullakesia e tokes eshte thene ketu e qindra vjet dhe ironizon Cakon..per mua kjo eshte e pamjaftueshme pastaj hipoteza e tokes se sheshte nuk eshte e Cakos por e kane thene shkencetar me doktoratura ndersa Cako thjesht na I nxjerr nga furra dhe na I servir sepse ai thote 'une jam konspiracionist' dhe mund te bej edhe gabime ...keshtu qe nuk me pelqeu aspak menyra se si ke shkruar sepse nuk ka asnje gje therefore...sot kemi nje goxha turme njerezish qe ngaqe kane rezerva ose ndihen te mashtruar nga teorite e globalisteve bien preh e konspiracionisteve te rreme prandaj edhe une e theksova qe na jep sqarime per ato gjera qe mendon dhe jo kaq prere si ne kete shkrim...nuk e di nese ti je ai personi qe 'kape' problrmin me ndarjen e ujrave territoriale shqiperi greqi sepse te perfytyroja si nje burr adap dhe me taban por po te shikoj se si ke shkruar ketu dhe po me zhgenjen vertikalisht ,mund te kesh edhe te drejte por mu duk shume e perception llogjika ne kete shkrim..

             1. R
              Remo

              Zhuls i pamposhtur, i kam lexuar shpesh komentet e tua pro Erdoganiste , me sakte te quaj Beqir osmanlli....kuptohet qe puqesh edhe me Fredon per token e sheshte o varkar, se fushe e ke dhe koken si Fredua i rrethit te karave(katrorit)....

             2. A
              Alipe

              Kjo eshte e mira e sistemit demokratik, sepse gjejne hapesire, te lajthitur, te cmendur, sharlatane si ky autori shkrimit etj.

              1. R
               RAIFI

               Nëqoftëse Rama bëhet Komandant i NATOS mjer Kosova çfar e gjen do e ndih.on Vuçiqin f ta marr Kosovën.Nuk besohet që Gjermania lejon një pro serb të udhëheq me NATO-n.

               1. T
                Tralala

                Nuk eshte idojot Cako, nga maruar studimet ne FSHN, Tirane. Si devolli i hip kalit se mbrapthi dhe nga nje njeri qe vdiste per te ngrene sot nginjet me leket e Çanit dhe urupit Manush.....

                1. A
                 Artan

                 Si gjysme devolli qe jam , Cako eshte kolonjar, duhet ta dije kete ti qe ta hip kali nga mbrapa.

                2. N
                 Na mbyten bolet

                 Cakon nuk do ta njihte kush po mos dhiste nga goja.Ja pra qellimit ja arriti e hodhi gurin dhe pastaj gjithe u bene si Cako flasin per te.Ky qe ka shkruar kete eshte me keq se Cako sepse rroket te na tregoj qe toka nuk eshte e sheshte duke na bere edhe ne te marre.

                 1. a
                  aleks

                  do haje edhe Cako ndonje kocke, pse jo, me kete token e sheshte e djallosi fare, jo per gje por toka eshte fotografuar nga lart dhe duket dhe eshte e rrumbullaket, ta kishte thene kete gje para disa shekuj ,do ta besonin, por jo sot,

                  1. l
                   luli

                   cfar mendoni ju se nuk e din Cako qe toka eshte e rrumbullaket ? si do terheqi vemendjen ai ? ai vetem nga kto gjera vazhdon ne televizion ?

                   1. A
                    Arber Shqiponja.

                    Po ca I jepni spacio nje budallai.Lereni ket teveqel ne fantazinë e vet,shef endra me sy hapur e ju I jepni hapësire ti shprehi.Turp per mediat te merren me nje te fandaksur si ky.

                    1. N
                     N

                     Myslim Pashaj heroi i mbrojtjes detit dhe shqiptarise.respekte per kete njeri te mire e te ditur.

                     1. ¿?

                      Alfred Cako, mund te jete i marre, mund te jete debil, mund te jete cfare te duash tjeter, por.... ai nuk eshte as vrases, as hajdut, nuk eshte as Sali, as Ilir e as Edvin. Ai eshte nje njeri qe ka qef te cudise miletin me ato qe thote, po nga kjo nuk vjen ndonje e keqe. Kush muk do ta degjoje apo besoje ato qe thote qy Fredua eshte i lire ta beje. Nuk eshte faji i tij qe mediat i japin hapsire.

                      Lini një Përgjigje