Unë filozofja, e virgjëra, banorja e lodhshme e Big Brother, që ju nuk e deshët!

18 Janar 2023, 10:02Blog TEMA

Unë filozofja, e virgjëra, banorja e lodhshme e Big Brother, që

Nga Neda Balluku

Kjo vajzë në foto ishte 20 vjeç. Qëndroi në shtëpinë e Big Brother-it për 92 ditë. Pavarësisht se nuk fitoi, ishte një nga lojtaret më të forta të edicionit të saj dhe një nga ato që arritën ndër vite të rritnin figurën e vet publike. Këto janë fakte.

Kjo vajzë nuk ofendoi kurrë askënd në 92 ditë. Ndonëse faturoi në kurrizin e saj ofendime që kurrë as i kishte ditur se ekzistonin. Kjo vajzë ra në dashuri me dikë në ato 92 ditë, e me zemër në dorë e sinqeritet në sy shprehej se ishte njeriu i jetës së saj. Por si këmbim përjetoi izolim. Linçim. Mosbesim e tallje. Me njeriun e atyre 92 ditëve pret fëmijën e tij të tretë.

Kjo vajzë kurrë nuk goditi askënd me shpullë. Fitoi një nga tre garat për lider shtëpie dhe kaloi një kalvar nominimesh. ( Dy të tjerat i fitoi partneri i saj) Kjo vajza fliste për librat. Për familjen. Për ëndrrat. Por ngrinte zërin për kauzat. Kishte opinionte të forta dhe nominonte gjithmonë saktë. Megjithatë, kishte pafund nga ata "opinionistë të botës mediatike moderne së sotme" që sot predikojnë moral e shoqëri të drejtë, por që "portalet" e tyre i kishin vatra linçimi të figurës së saj.

Sepse ajo ishte filozofja. E virgjëra. E lodhshmja pas Kantit. Lolo e atij "që nuk e do se e ka për lojë".

Megjithatë shumë prej jush që sot llahtariseni nga shpulla Kejvinës, nga manipulimi Oltës, nga mbështetja që Dea i bën dhunës, apo çartjes mbi kodin penal të Tea-s, kur kishit në këtë format vajzën diametralisht të kundërt, i çatë mender jush dërrasat që me vite nuk i rekuperoi dot. Komentet e ndyra, ngacmimet në rrugë, legenosjet personale. Duke e çuar në pikën që nuk shihte më të bukurën. Nuk vlerësonte të shumtët që e donin por zhytej nga palaçot. As atë nuk donit. As këto s'i doni.

Çfarë dreqin doni?!

Shpresoj të jeni pjekur, vërtet. Kjo vajza 20 vjeçare është pjekur dhe ju ka falur. Ama nuk ka ndryshuar. Edhe pas 12 vitesh është e njëjta. Sepse është per veten e saj. Dhe kurrë për ju!/dritare.net

23 Komente

 1. B
  Bela

  Ik mi delirante. Idiote. Ku e ke modestine. Fyçkë. Mjere kush te ka ne shtepi.

  1. D
   Dalina, goca qe s'behen gra...

   Pooo, se aty te programi Perthithen, ku ti ngjyen kotheren, nese nje vajze deklaron se eshte e virgjer, ky eshte turpi me i madh.......... Dhe sulmohet e fyhet, si e mete, si injorante, si jashte kohe e mode............................ Dhe promovoni vetem kurverine......... Edhe ti ke pergjegjesi.....

   1. k
    kujtimi

    Akoma e virgjer eshte kjo?

   2. D
    Deda

    Pse u mërzisni të mos e shikojë askush dhe ti ndërrojnë emrin nga vëllai madh ta bëjnë motra madhe

    1. g
     genti

     Sepse licencen e ketij programi nuk e kane shqiptaret. Ndersa per t'mos e shikuar askush, nuk besoj se gjen sot ne kete vend njerez te kene nje unitet te tille ne kete shoqeri bastarde, ku gjeja e pare e jona eshte te sulmojme dhe shpifim per njeri tjetrin. Ti jeton ketu apo diku jashte ?

    2. B
     Bellaaaaa

     Ik mos na caj koken. Ti e bere lojen tende. Sot ka te tjere. Formati super funksionon. Ti shko hap nje bb me belina ballukun si kusherire qe e ke.

     1. J
      Juli

      Nuk e ka kusherire por kunate Ormeni eshte vellai I Belinda Ballukut

     2. R
      Robi

      Nje keshille! Merr nje psikolog se nuk qenke mire. Ti paske probleme moj vajze.

      1. l
       luli

       na jan lodh nervat neda

       1. N
        Namaste

        Po kjo cpati. O ogren foli pak..

        1. a
         animas

         Bravo, je vertete femer per tu admiruar!

         1. D
          Done

          # Bigbrother eshte ne kanal televiziv privat # Mese e kuptueshme qe te gjithe mediat jane hedhur kunder ketj emesioni sepse po u merr mijera, miljona e miljarda nga leket e reklamuesve # Nje nder koloset e medjave vizive MTV, ka emisione te tilla me bollek. Ndryshon vetem tek; behet sex live( kuptohet qe nuk shfaqen organet gjenetike), shahet sh keq, perdoren sjellje te ulta njerzore, etj,por keto nuk i thone kurre “ mediat tona shembullore” # Sipas disa medjave, me mendimet qe shfaqin dhe na propozojne, i bie qe kur rreklajmojne nje prdukt ne faqet e tyte dhe ky produkt na del me problem, fajin e kane edhe keto media qe e rreklamojne(!?) ###Konkretisht### Te gjithe e dime qe berisha dha urdher qe te qelloj mbi nje turme te paarmatosur, dhe ky urdher vrau kater njerez. PERSE I JEPET HAPESIRE NE MEDIA( dhe tek dritare. net dhe tek temA) ketej vrasesi?!?! # Lerini gjykiment por shikoni se cfare nuk shkon mire me portalet e mediat tuaja e pastaj “ rregulloni gjithe te tjeret#

          1. K
           Kozmo

           Neda eshte sot nje grua qe duhet ta kishte si model cdo vajze me pjekurine e saj si dhe me niveli kulturor te saj. Fatkeqesisht ky progress ne Shqiperi, po len per te deshiruar, nga njerez teper medioker, te paedukuar. Ky big Brather ka treguar antivlerat e kesaj shoqeria, ku Brenda saj jane arroganca, Intriga, Manipulimi, smira, shpifjet, keto jane njerez me Nivel zero. KEQARDHJE SE SI PO ZHVILLOHEN KETO BREZA!!!!!

           1. S
            Sara

            ashtu eshte vecse ka nevoje per psikanalist

           2. C
            Cajupi

            Nuk ka asgje per tu habitur me kete qe po ndodh prej nje brezi njerezor ne vendin tone. Ne po jetojme ne kohen e nje revolucioni antikulturor. .

            1. R
             Rezi

             Të vlerësoj për atë që je dhe që s’ke ndryshuar, i thua gjërat siç i ndjen dhe je e drejtpërdrejtë. Se ç’kanë këta komentuesit, nuk i kuptoj. Të papunët me telefona celular të markës së fundit, që i përdorin vetëm për të sharë e fyer. Urime që do bëhesh nënë për herë të tretë! Të vaftë mbarë!

             1. F
              Fair enough

              C ke ne BB u fute, s u fute ne gare per deputete dhe s te votoi ky popull i poshter, megjithese ishe dhe e virgjer! O vipa qe s ju meritojme !Ju na shisni pordhe dite e nate e ne nuk ju vleresojme. Po pjell te tretin, e s u rrite. Fat per ty qe je kunata e Belindes se mund te ishe dhe kunata e xhemiles nga kashari. Atehere ta shihje sa te vlen logorreja.

              1. L
               Landi

               Na hapi barkun dhe kjo lopa. Vete fakti qe je futur ne program te tille pabuks tregon ca malli je kshu qe mos na caj shume hajdarin me delirime

               1. K
                Keti

                Mbaj burrin se perdit ne cazino luan miliona? Spak ku je?? Leket e Beles i luan ai tarallaku si gjethe fiku i nxjerr 500çet euro i vllai

                1. K
                 Kosova martire

                 Mjerë ogreni..ç ka nl shpi..e di vetë ai...a,don më ëër belulin?

                 1. A
                  Al

                  Mosha jote ndryshon. E audiences jo.

                  1. B
                   Bujar Kanapari

                   Shumica qe i kundervihen Nedes ketu, jane te seksit femer. Edhe ne BBV, vajzat tregojne nje nivel shoqeror shume me te ulet ne krahasim me djemte. Kjo eshte per tu shqetesuar, ose drejtuesit perdorin dy standarte kur bejne seleksionimet. Sikur u pelqen vete drejtuesve, kjo lloj sjellje e vajzave. E thene troc, drejtuesit nuk duan konkurente te tilla si Neda apo e ndjera Adelajda.

                   1. a
                    anti25642654censurë

                    të pranosh të marrësh pjesë në një skadal të tillë!? mjafton për të të ulur si njeri,në një nivel të tillë sa nuk ka më vlerë as virgjëria,as edukata,as urtësia!të gjitha i ke shkelur i ke pështyrë në momentin që pranon një ndyrësirë të tillë!! të shikkosh një pocaqi të tillë,i tregon dynjasë se sa gomar,sa i trashë,sa bosh je si njeri!! më shumë kam rrespekt për një prostitutë që nxjerr bukën e gojës se për ptostituat(meshkuj e femra)të tilla!!

                    Lini një Përgjigje