“Dhimbje koke” për Zelenskyn, i nxjerrin pasuritë në ankand, të ardhurat do të shkojnë për...

24 Maj 2023, 22:25Bota TEMA

“Dhimbje koke” për Zelenskyn, i nxjerrin pasuritë në

Krimea ka vendosur që të nxjerrë në ankand pasuritë e presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky.

Ishte kryeparlamentari Vladimir Konstantinov, i cili njoftoi se banesa e shtetëzuar e familjes së Zelenskyt, si dhe objekte të tjera të shtetëzuara në Krime, do të dalin në ankand.

Sipas mediave serbe, të ardhurat do të shkojnë për të ndihmuar luftëtarët që ndodhen në zonën e operacionit special.

“Banesa u shtetëzua dhe tani është në pronësi të shtetit. Do të vijojë një ankand dhe paratë nga shitja e banesës së Zelenskyy-t dhe ndërtesave të tjera të shtetëzuara do të shkojnë për nevojat e SVO-së, familjeve të viktimave dhe të mobilizuarve”, tha ndër të tjera në lidhje me këtë vendim, kryeparlamentari Konstantinov.

Vendimi për shtetëzimin e një numri ndërtesash të mëdha në pronësi të oligarkëve ukrainas në Krime u mor sot në një seancë të Parlamentit të Krimesë.

Shtetëzimi përfshinte edhe pasurinë e paluajtshme të familjes së Volodymyr Zelenskyy në Livadia, në bregun jugor të Krimesë, shkruajnë mediat e huaja.

9 Komente

 1. H
  Humorist milioner

  Propogande Ruse e vertete ka nje apartament ne Crimée ne pronesi te gruas me nje vlere 166 mije euro dhe nje vila ne Toscane itali me vlere 4 milione euro ka nje tjeter apartament ne Londres me vlere 1 milione euro te blera para se te zgjidhesh président . Deklarone qe eshte milioner me rreth 25 milone euro po te behesh milionere duke qene humorist pak e cuditeshme dyshimet jane lidhjet me oligarkun ukrainas qe ka vjedhur shtetin...

  1. a
   anti25642654censurë

   ka shumë mundësi që nga humorist të mos bëhesh kurrë milioner,por ka dhe ndonjë të rrallë të bëhesh!!por të bësh pa asnjë lloj dyshimi të korruptuar një person ,mjafton të gënjesh,pra të thuash një histori të pabazuar askund,është e kollajshme?? "dyshimet jane lidhjet me oligarkun ukrainas qe ka vjedhur shtetin... ",është njëlloj sikur unë të them se ti je po aq homo se banon në të njëjtin pallat me torren sumën??

   1. L
    Loku

    Po te banosh ne nje pallat me ty nuk do te thot se je BQ,po po te rish me ty atehere je kokra e BYTHQIRIT.

    1. a
     anti25642654censurë

     a thu do vijë mami tat në pallatin tim??nuk ma kishte thënë dobiçja!më tha do të të bëj një surprizë!!ti mos e dhit muhabetin,mos i thuj gjithë dynjasë që ta qi dhe në bythë mamin!!

  2. Z
   Zhelali ne tokat e xanuna.

   Ore po ky kar-agjozi gjysem cifuti Zelenski sikur ishte njeri thjeshte "fshatar pa toke" na doli oligark.

   1. a
    anti25642654censurë

    o Rr K nuk ka qënë "fshatar pa tokë",ka pasur pare para se të bëhej preidient!o idiotës akoma kujtoni se jeni në kohën e enverit ku të pasurit dënoheshin dhe të karrocierët e koperativistet bëheshin antarë të byrosë politike??hy rracë debili që nuk paske lëvizur asnjë milimetër drejt dijes!!

    1. F
     Filani

     o Zhelalo,ti dhe te tjeret si ty thjesht keni inat qe te tjeret kane me shume leke se ju!Ky eshte kapitalizmi rrusho,kush ka mindesi te bej leke lenti beje,ty e mua as nuk duhet ta reuajme fare se ca bejne tjeret po si te bejm nei lek per vete.Ne fund thjesht pergjigju ai i ke bo! Me sac duket ti thjesht ke ngju per Zelenskin tani qe filloi lufta,se po t‘kishe haberin kush ishte me pare do e kishe mare vesh qe ai eshte i pasur pa u bere president,edhe nuk ka bere vetem portokalli si ne shqiperi,ka qene ne skena disi me te medha plus ka edhe filma(mbi 1,5 ore te gjate)qe mund ti shikosh ne youtube app ne platforma tjera ne internet,por ti qenke i kohes se xhaxhit e nuk ja ke iden informacioni,ti thjesht do te fusesh njerez ne burg vetem se ato kane leke…carac qesharak ose caruc

    2. Ky lloj sekuestrimi duhet te behet per gjithe pol

     Ky lloj sekuestrimi duhet te behet per gjith politikanet e botes duke filluar nga keta tanet

     1. a
      anti25642654censurë

      na mbytët o budallenj,kush dreqin ju ka mësuar shkrimin??

     Lini një Përgjigje