"Nuk po vdes, rrini të qetë", Lukashenko mohon thashethemet për shëndetin e tij

24 Maj 2023, 10:00Bota TEMA

"Nuk po vdes, rrini të qetë", Lukashenko mohon thashethemet

Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko ka mohuar të gjitha thashethemet për një problem të rëndë shëndetësor.

Thashethemet se 68-vjeçari Lukashenko është i sëmurë rëndë u përhapën gjatë vizitës së tij të fundit në Moskë.

Udhëheqësi bjellorus u shfaq i lodhur pas paradës së Ditës së Fitores. Edhe pse i ngjirur, Lukashenko tha se ishte i infektuar me një adenovirus dhe nuk kishte arsye për tu shqetësuar.

“Nëse dikush mendon se po vdes, qetësohuni”, tha presidenti 68-vjeçar, duke shtuar: “Nuk po vdes! Do të duhet të më duroni për një kohë të gjatë”.

Lukashenko ka qeverisur Bjellorusinë me një dorë të hekurt që nga viti 1994. Vitin e kaluar ai lejoi forcat ushtarake ruse të përdorin territorin e vendit të tij si bazë për pushtimin e Ukrainës.

3 Komente

 1. U
  Ushtari I NATO

  Kush te pyeti o muzhik

  1. M
   Mos e beso po deshe, por eshte e vertete.

   Nuk po vdes Biden Pampersi qe bredh si manikin dhe leshon vetem gazra duke ndotur atambjentin rreth tij dhe ata qe takojne, eshte me rradhe kjo pune.

   1. P
    Pirdhni se liroheni.

    Rri i qete tava-rish Lukashenko kjo pune ka rradhe para teje jane Biden Pampersi dhe Sali Bisha.

    Lini një Përgjigje

    Blog Tema