Paralajmëron Medvedev: Armët perëndimore për Ukrainën, një hap drejt apokalipsit bërthamor

23 Maj 2023, 16:46Bota TEMA

Paralajmëron Medvedev: Armët perëndimore për Ukrainën,

Sa më shumë armë shkatërruese të marrë Ukraina nga Perëndimi, aq më i lartë është rreziku i “apokalipsit bërthamor”, ka thënë ish-presidenti rus Dmitry Medvedev, sipas agjencisë shtetërore të lajmeve RIA.

Medvedev, tani nënkryetar i Këshillit të Sigurimit të Rusisë, tha se mohimi i përfshirjes së Kievit në një inkursion të armatosur në rajonin kufitar rus të Bolgorodit ishte “gënjeshtër”.


Grupet e armatosura ruse që mbështesin Kievin në luftë kanë marrë përgjegjësinë për sulmet në rajonin rus të Bolgorodit.

Një zyrtar ukrainas tha se: “Është mjaft e habitshme për ne që u desh kaq shumë kohë që kryengritësit rusë dhe partizanët rusë të bëhen më aktivë në drejtim të përpjekjes për të hequr qafe regjimin terrorist që po i shkakton vdekje dhe shkatërrim Ukrainës, dhe po izolon Rusinë ndërkombëtarisht.”

“Mbi 200,000 ushtarë rusë janë vrarë, dhe mesa duket gjendja ka mbërritur tek s’mban më”– tha këshilltari i ministrit të mbrojtjes të Ukrainës, Yuriy Sak.

 

6 Komente

 1. A
  Altini

  Foli prap ky xhuxhi

  1. M
   Martin

   Kremlini dhe Moska- Hiroshima e shekullit XXI

   1. N
    Nderpriteni pak ushqimin, mos hani ...... mut gjit

    Jane vrare 200 mije ushtare rus dhe asnje ushtar ukrainas, kush i numeroj Zelenski apo shalthata Von. Bahk-muti dhe shume qytete te tjera ne Ukraine jane pushtuar nga mercenaret e Grupit Privat Wagner, 30% e territarit i jane qepur hartes se Rusise vendit te origjines, dihet qe Kievi ka qene kryeqyteti i pare i Perandorise Cariste..

    1. s
     shqip

     Me kete keshille qe i ke dhene vetes, qe te mos hash mut, mire e ke bere. Si filo-rus qe qenke zotrote, duhet ta kishe marre vesh deri tani, qe edhe nje Ukraine e vogel ju ka bere zbor juve muzhikeve te carit Putin, pale me te mateni me ndonje vend te NATO-s, se dihet mire qe te tere vendet e NATOs bashke e bejne realitet enderren e Bonapartit dhe Hitlerit per ta bere Rusine shkrumb e hi. Ky debili qe keni patur per president, eshte si puna e Mucos te Tanes, nje shakaxhiu vlonjat. Na doli nje dite Mucua ne mes te lagjes dhe filloi te bertiste: "Po dil moj, dil po te them". te tere njerezia dolen neper ballkone e dritare duke pare se cfare po bente vaki. Nderkohe qe Mucua vazhdonte me te tijen duke thirrur akoma me ze te larte: "Po dil moj, dil po te them se me plase". Kur e tere mehalla u mblodh kush neper dritare e ballkone e kush rreth e qark Mucos, me ne fund ky ja futi nje pordhe qe e degjoi i madh e i vogel. "E pra shyqyr qe dole"-thote Mucua dhe u largua qete qete, duke bere qe te tere kureshtaret te mbeten te cuditur nga gjetja e fundit e Mucos. Keshtu edhe ky karagjozi rus, ka me shume se nje vit qe pellet qe te dale, por mos ja varni se vetem pordhe i ka, njesoj si te Mucos.

     1. G
      Gjethja e fikut

      E moj shqipe, ai zotria te keshillon ty qe mos te hash, ti prap hengre se hengre si filoangloamerikan qe je, rusia ato qe deshi i mori, o i pjerdhur nga trut, ukraina nuk eshte aq e vogel si mendon zotrote pastaj jane e njejta race, nuk jane si homot e perendimit, ty akoma s'te paska dale gjumi qe te shikosh realitetin, aty lufton nato o arnaut, po ne teritorin ukrainas dhe me ke, me grupin privat te wagnerit, po meqe te pelqen te tregosh peralla me muço e babale vloret vazhdo beja qefin vehtes.

    Lini një Përgjigje