Medvedev: Kemi të drejtë të përdorim armë bërthamore

27 Shtator 2022, 12:57Bota TEMA

Medvedev: Kemi të drejtë të përdorim armë

Rusia do të bëjë gjithçka që fqinjët e saj të mos përdorin armë bërthamore, për shembull në Ukrainë, tha të martën zëvendëskryetari i Këshillit të Sigurisë të Federatës Ruse Dmitry Medvedev.

“Ne do të bëjmë gjithçka për të parandaluar përdorimin e armëve bërthamore tek fqinjët tanë armiqësorë. Për shembull, në Ukrainën naziste, e cila sot kontrollohet drejtpërdrejt nga vendet e NATO-s”, shkruan ish-presidenti dhe kryeministri i Federatës Ruse në kanalin e tij Telegram.

Sipas tij, Rusia ka të drejtë të përdorë armë bërthamore, nëse është e nevojshme, sipas doktrinës bërthamore. Ai shtoi se ky paralajmërim nuk është bllof.

5 Komente

 1. t
  taras bulba

  Do perdore arme berthamore ky pinxho kapelua 1.50 i gjate ....po ik o lango ik , ti je pioni i Putinit , te prdori putini kur kishte nevoje tu hidhte hi syve masave popullore mbrenda Rusise dhe jashte saj se gjasme ne Rusi zhvilloheshin zgjedhje te ndershme ....ato qe benin ruset dikur , ben Meta sot , eja ti se do iki une , dhe ik ti se do vi une ....dava gam gami ky ...po te mbetet ne dore te tij rendi Boteror , vaj me det ....

  1. A
   Ari

   Ky, qe nga "surrati"duket i trembur....!!!

   1. a
    anti25642654censurë

    po mor po, vetëm ju mund të keni të drejtë në çdo gjë,po në fund të fundit,ne të tjerët që "nuk kemi asnjë të drejtë",do tua qijmë robt nëse përdorni atë "të drejtën" tuaj për të përdorur armët bërthamore!!

    1. G
     Gezuar Baftjar

     Po me perpara do ta hac me koken tende o macok

     1. G
      Gezuar Baftjar

      Po me perpara do ta hac me koken tende o macok

      Lini një Përgjigje