Negociatat e paqes Rusi-Ukrainë, delegacioni rus mbërrin në Bjellorusi

13 Mars 2023, 13:54Bota TEMA

Negociatat e paqes Rusi-Ukrainë, delegacioni rus mbërrin në

Një delegacion rus ka mbërritur në Bjellorusi për bisedime me ukrainasit. Kështu u tha gazetarëve zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov, sipas agjencisë ruse të lajmeve RIA Novosti.

Sipas Peskov, delegacioni përfshin përfaqësues të Ministrive të Punëve të Jashtme, Mbrojtjes dhe departamenteve të tjera, si dhe të administratës presidenciale.


“Ne do të jemi gati për të filluar këto negociata në Gomel, ” tha ai.

Ministria e Punëve të Jashtme të Bjellorusisë njoftoi se ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për takimin dhe tani është e angazhuar në zgjidhjen e çështjeve që lidhen me protokollin.

2 Komente

 1. a
  anti25642654censurë

  "delegacioni rus mbërrin në Bjellorusi "ore ata të ukrainës dinë noi gjo??sepse nuk shoh nodkund që ata të kenë kërkuar a pranuar noi,ftesë për me bo nji dor muhabet!!

  1. C
   Censura

   S'kane marre akoma leje lol...

  Lini një Përgjigje