Një tjetër familje shqiptare evakuohet nga Gaza

20 Nëntor 2023, 18:00Bota TEMA
Një tjetër familje shqiptare evakuohet nga Gaza

Një tjetër familje shqiptare është larguar nga Gaza dhe kanë mbërritur në Shqipëri. Lajmi është konfirmuar nga ministri i jashtëm, Igli Hasani, i cili ka konfirmuar se Eiadi, gruaja e tij dhe katër fëmijët e tyre të mitur tashmë do të jenë të qetë në atdheun e tyre.

“Më në fund, Eiadi, gruaja e tij dhe katër fëmijët e tyre të mitur u larguan nga Gaza dhe do t'i bashkohen pjesës tjetër të familjes që kanë mbërritur në Shqipëri në fillim të këtij muaji.

Operacioni sfidues përfundoi me sukses sot në mesditë, falë bashkëpunimit të diplomatëve tanë në Tel Aviv dhe Kajro si dhe Ministrive të Jashtme të Izraelit dhe Egjiptit. Mirënjohje të gjithë kolegëve të përfshirë në këtë proces”, shkruan ministri. 

Evakuimi i parë ndodhi në fillim të muajit nëntor, ku një nënë me 4 fëmijët e saj u evakuuan në Shqipëri, pas nisjes së luftës.

5 Komente

 1. M
  Mya

  Ca mutin ka dashur ne gaza myslymon br ather

  1. M
   Mya

   Ca mutin ka dashur ne gaza myslymon br ather

   1. K
    Kopenhagen

    Po ku dolen shqiptare keta? Na hapet barkun duke mbushur Shqiperine me keta malukate. Lerini atje ku jane se qelbet dynjane.

    1. a
     anti25642654censurë

     mo u mërzit o vllajo,këta janë nga tipat që vjelin!!jo vetëm që nuk ja kanë idenë e të mbjellurit,por,dhe për pasojë,nuk ja kanë idenë e mbrojtjes!!nëse shkon për të jetuar,lëshuar rrënjë në një vënd do të thotë të "mbjellësh","punosh","vjelësh" dhe "mbrosh"punën e jetën tënde!!këta kanë shkuar për të përfituar ndonjë gjë!ju digjet bytha!?vrapit atje ku ju duket më mirë!!si e thotë Mya,nuk janë gjë tjetër veçse "VM"(pjesë e vëllezërve myslymanë)!më mirë të shkojnë në erdogani,ose neoosmani si po fillon të quhet turqia e sotme!!

    2. f
     ferizi

     E cfare mutin deshen ne Gaza keta?

     Lini një Përgjigje