Izraeli publikon videon e tunelit nën spitalin Al-Shifa dhe pamjet e anëtarëve të Hamasit në ambientet e spitalit Al-Shifa

20 Nëntor 2023, 09:11Bota TEMA
Izraeli publikon videon e tunelit nën spitalin Al-Shifa dhe pamjet e

Forcat e Armatosura të Izraelit kanë publikuar një video të re të tunelit të zbuluar të enjten, nën spitalin Al-Shifa, në qytetin e Gazës.  Sipas tyre, tuneli është 55 metra i gjatë dhe 10 metra nën tokë.

Ndërkohë, ushtria izraelite ka publikuar disa pamje, të cilat sipas saj, janë marrë nga filmimet e kamerave të sigurisë të spitalit Al-Shifa, në Gaza.

Sipas saj, imazhet tregojnë terroristët e Hamasit duke tërhequr zvarrë një peng nepalez dhe një tajlandez në ambientet e spitalit.

Nga pamjet duket se njëri prej të tyre është plagosur në krah, ndërsa tjetri tërhiqet me forcë.

4 Komente

 1. F
  Free Palestine

  Po vetë Israeli ku i ka bombat bërthamore?! Meqë bën sikur zbuloi tunel në spital, duke e ditur që çdo spital i vendeve në situatë lufte ka tunele për të strehuar të sëmurët, ilaçet, për të siguruar furnizimet në rast bombardimesh. Shteti i Israelit ka të drejtën e egzistencës, aq sa edhe shteti i Palestinës. Gjenocidi, spastrimi etnik, masakrimi i fëmijve, aparteidi gati shekullor i palestinezëve nën "demokracinë" e Israelit dhe mbikqyrjen e Perëndimit, rrezikon të hedhë në ajër gjithë strukturën e institucioneve ndërkombëtare si të korruptuara, të delegjitimuara, bashkëpuntorë të heshtur në krime dhe vegla qorre të fuqisë dominuese dhe interesave të saj. Sot një " drejtësi" inkuizitorësh kolonialistë, në emër të popullit të Kosovës dhe të drejtës ndërkombëtare, po gjykon politikisht rezistencën e viktimave. Ku janë kur 5000 fëmijë në një lager nazifashist, shfarosen brenda një jave?!

  1. R
   Realisti

   Shko free trutë e tua më parë o koqe. Tuneli qenka bërë për pacientët....??? Idiot karabush I lindur. Hamasi ka harruar ti vij edhe ashensor tunelit meqë pacientët nuk do munden dotë të zbresin në të si të sëmurë që janë. O copa e injorantit, islamist I pjerdhur që në fakt duhet të jetosh në ato tunele dhe jo në Shqipëri.

   1. A
    Artan

    U puthe me serbet sot a te q...sha Freen dhe Palestinen,

    1. I
     Iliri

     o te mbulofte muti fytyren se trurin ta ka zevendesuar. hajvan e bire koqje. te dhjevshin palestinen mu ne goje ta dhjevshin

    Lini një Përgjigje