Ushtria izraelite: Kemi vrarë 7 anëtarë të Hamasit

3 Dhjetor 2023, 09:42Bota TEMA
Ushtria izraelite: Kemi vrarë 7 anëtarë të Hamasit

Në orët e fundit Forcat e Armatosura izraelite kanë vazhduar të sulmojnë infrastrukturat e Hamasit në Gaza.

Ushtria izraelite thotë se ndër objektivat ishin tunelet e Hamasit, komandat e Hamasit në terren dhe depot e municioneve.

Një njësi sulmi nga Brigada e 7-të e blinduar e ushtrisë zbuloi dhe vrau 7 anëtarë të Hamasit duke përdorur një dron.

Ushtria izraelite ka vijuar bombardimin e Rripit të Gazës, pavarësisht thirrjeve të ndërkombëtarëve për të mbrojtur civilët.

Pas një armëpushimi të shkurtër që zgjati një javë, situata aty është saktësisht e njëjtë si 10 ditë më parë. Thirrjet për një armëpushim humanitar vijojnë të bien në vesh të shurdhër.

 

1 Komente

  1. X
    XXXL

    .... kane vrare edhe 5 mije femije.......

    Lini një Përgjigje