VIDEO: Katari lë në pritje presidentin gjerman në aeroport

30 Nëntor 2023, 15:39Bota TEMA

VIDEO: Katari lë në pritje presidentin gjerman në aeroport

As një, as dy, dhe as tre por gjithsej 30 minuta u desh të priste presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier në aeroportin e Katarit.

Siç shihet në video, pasi avioni i presidenti gjerman zbarkoi në Katar, aty nuk ndodhej asnjë nga anëtarët e qeverisë së Katarit.

Sipas Deutsche Welle, presidenti gjerman kishte mbërritur në Katar pak më herët se sa ishte planifikuar.

Më në fund, pas gjysmë orë, ministri i Jashtëm i Katarit mbërriti në aeroport për të pritur presidentin gjerman.

 

 

1 Komente

  1. SHUME MIRE KAN BA JO 30 MINUTA PO 3 ORE ME E LANE ME PRITE GJERMANET PLEHRA KUR MERREN ME MAGJYP

    Lini një Përgjigje