Zelensky në Nju Jork: Duhet të ndalojmë Putinin, është bërë njësoj si Hitleri

19 Shtator 2023, 15:42Bota TEMA

Zelensky në Nju Jork: Duhet të ndalojmë Putinin, është

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky gjendet në Nju-Jork për të marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.


Ai planifikon edhe një vizitë në Uashington dhe takim në Shtëpinë e Bardhë me presidentin amerikan, Joe Biden. “Falënderoj Shtetet e Bashkuara për mbështetjen”, tha Zelensky.

“Duhet të ndalojmë Putinin pasi është bërë njësoj si Hitleri”, shtoi presidenti ukrainas, duke njoftuar se do të paraqesë në OKB një propozim kundër agresionit të Rusisë.

Gjatë qëndrimit në Nju-Jork, Zelensky vizitoi dhe një spital ku po trajtohen ushtarë ukrainas që kanë marrë plagë të rënda, shumë prej të cilëve kanë përfunduar me gjymtyrë të amputuara.

4 Komente

 1. N
  Nderpriteni pak ushqimin, mos hani ...... mut gjit

  Zhele ate qe kerkove gjete. Deshe ti beje varrin Rusise per tu anetaresuar ne NATO dhe e hengre sa krahu i perthyer dysh. Ke leshuar 6 milione refugjate ne bote ms te cileve kurva me shumice qe kane ulur cmimet e pidhit ne semafore dhe ne bordello ka inflacion, 30 e territorit iu qep hartes se Federates Ruse qe kerkoje t'a shperbeje .Po mbush apitalet e botes dhe 100 miliard euro ndiha per paisje ushtarake, teknologji etj shkuar per lesh pidhi. Je i keqperdorur nga perendimi, Rusise do t'i rruash karrrrrrin, ne lufte nuk eshte Ukraina [por NATO qe po deshton ne menyre spektakolare

  1. T
   Toma

   Ti ke hallin se mos i marin motres tende klientet neper semafore ….se nga ato para ha buk dhe ti parazit , krimb i qelbur …..mos ki merak , motra jote ben gojore te mire , ska gaile se erdhen ukrainaset , eshte putane e regjur , e ka stervitur mamaja jote plaka kurve

   1. K
    Koli

    O mutiiii me duket se qenke diarre fare. A paguhesh e pakten per keto idiotesira? Uroj qe po, se ne te kundert hake mut tere diten kot!

   2. N
    Niagara

    Gjakatarit Putin do ti thyhen turinjtë!

    Lini një Përgjigje