Ministrja Ibrahimaj: Ka një nivel të lartë të parave informale në vend

13 Korrik 2022, 10:29Ekonomia TEMA

Ministrja Ibrahimaj: Ka një nivel të lartë të parave

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj deklaron se të premten do të diskutojmë me biznesin ligjin e amnistisë fiskale.

Gjatë një takimi me bizneset për investimet e huaja, ministrja nënvizoi se në vend ka një nivel të lartë të parave informale. Ajo shtoi se kanë në dispozicion sistemet për të gjurmuar flukset e dyshimta të parave.

“Ka një nivel të lartë të parave informale. Nga 1991 nuk ka pasur stimul për të legalizuar këto para. Kemi sistemet per te gjurmuar flukset e dyshimta te parave”, u shpreh ministrja.

5 Komente

 1. b
  beni

  Besoj se keto parate informale i kane ata qe mbledhin kanoce dhe nuk mbushin dot barkun me buke. Se ju hajdutet e medhenj nuk keni gje. Si nuk ju vjen turp, o hajdutet e shekullit?! E kuptoni qe na jeni neveritur. Mos e nxirrni me surratin ne televizor se na i shpifet, o plehra!

  1. a
   arion

   fiks ....po kujt ja thua

  2. K
   K

   Paratë e drogës , ministra e leshit.

   1. U
    Universi shprsa ime

    Pyt edin liken salën gjinushin nanon e me rradh . Të paftyr

    1. F
     Firmat e themeluesve të PD-së 1991

     Duhet ekonomizuar leku, pasi Greqia dhe Italia janë drejt luftës civile.

     Lini një Përgjigje