Ndalimi i rrjeteve sociale për moshat nën 16 vjeç, Balla: Më duket një ide e mirë

29 Janar 2024, 21:50Hi-Tech TEMA
Ndalimi i rrjeteve sociale për moshat nën 16 vjeç, Balla:

Ministri i Brendshëm Taulant Balla mbështet idenë e ndalimit të përdorimit të rrjeteve sociale nga personat nën 16-vjeç.

Nisur nga ngjarjet e fundit kriminale në vend, një pjesë e madhe e të cilave në një mënyrë apo në një tjetër, kanë përdorur platformat e rrjeteve sociale, Balla tha se ndalimi i përdorimit të tyre nga moshat 16-vjeç e poshtë, siç ka bërë së fundmi shteti i Floridas në SHBA, është një ide e mirë.

Pjesë nga fjala e Ballës:

Ju e dini që rastin në fjalë, policia e ka bërë detyrën, ky është një diskutim që nuk do të jetë më në sirtar. Bën pjesë në prioritetet e mija sa i përket mbrojtjes së jetës private, mbrojtjes së fëmijëve nga bullizmi.

Jam njohur sot me një iniciativë të marrë nga Florida për të vënë kufizime, për ndalimin e përdorimir të rrjeteve sociale nga fëmijët nën 16 vjeç. Mendoj që është një ide e mirë. Qytetarët të referojnë çdo problem me rrjetet sociale në polici. Në Durrës ne kemi një seksion të posaçëm.

3 Komente

 1. S
  Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

  Erdogan ( tourkalvanoi-ve): qafirat e mi,ja keshtu duhet....une kam mbi dhjet vjt qe gyzelat nen 16 u mbill gojen..... fataleeeeeeee!!

  1. G
   Gjeli

   Nje gje tille do ti futi te rinjte ne rrugen e kriminlitetit kibernetik,do hapin faqe falso .jo merrni per veshi coni te berberi si ne kohen dulles. Injoranti gjen rrugen me teshkurter

   1. Z
    Zgjohu

    Kesaj I thone , "S'kam c'ti bej gomarit dhe I bie samarit " Lidhja e kriminalitetit me rrjetet sociale edhte iditllek. Dihet se aty ku varferia dhe korrupsioni mbizoteron , aty hedh valle she kriminaliteti

    Lini një Përgjigje