U tha se Mark Zuckerberg do jap dorëheqjen në 2023, reagon Meta

23 Nëntor 2022, 11:50Hi-Tech TEMA

U tha se Mark Zuckerberg do jap dorëheqjen në 2023, reagon Meta

Meta ka bërë të ditur përmes zëdhënësit se Mark Zuckerberg nuk do të largohet nga posti i CEO në vitin 2023, duke i dhënë fund thashethemeve që qarkullojnë kohët e fundit.

Në veçanti, Andy Stone mohoi fjalët se themeluesi i Facebook po përgatitej të largohej nga posti i tij. Vihet re se thashethemet erdhën në një kohë kur Facebook shkarkoi mijëra punonjës, konkretisht 11,000 punëtorë.

“Sot po shpall disa nga ndryshimet më të vështira në historinë e Meta. Kam vendosur të zvogëloj madhësinë e ekipit tonë me 13% dhe të pushoj nga puna më shumë se 11,000 punonjësit tanë të talentuar”, tha Zuckerberg në letrën e tij drejtuar punonjësve të Facebook.

Duhet theksuar se Meta kishte rreth 87 mijë punonjës në fund të shtatorit. “Ky është një moment i trishtuar dhe nuk ka rrugë tjetër. Ata që po pushohen nga puna, dua t’ju falënderoj për gjithçka që keni bërë për këtë kompani”, shtoi Zuckerberg në letrën e tij.

2 Komente

 1. a
  american16al

  Mos jepni keto lajme se do te beni njerezit me infarkt..ha..ha….kush po i rref se po iken ky.!!

  1. t
   tartarini

   Mire bene qe iken, per cfare do te mbahet mend.???!!!!! Per vjedhjen e idese se businessit nga shoket e tij dhe e perdori per vehte..njesoj si Bill Gate…

   Lini një Përgjigje