A ka ndryshuar pamje Ervis Martinaj? 2 muaj para se të zhdukej kontaktoi me kirurgun e njohur plastik në Itali

13 Shtator 2022, 17:01Kronika TEMA

A ka ndryshuar pamje Ervis Martinaj? 2 muaj para se të zhdukej kontaktoi me

Prej më shumë se disa javësh, spekulimet për fatin e banditit të shumëkërkuar, Ervis Martinaj, kanë arritur kulmin duke u kthyer në një telenovelë me shumë seri.

Nga pretendimet se trupi i tij është ndarë në gjashtë pjesë, te rrëmbimi dhe oferta 50 milionë euro pët t’u liruar dhe deri tek inskenimi i zhdukjes drejt ndonjë vendi si Dubai, për t’ju shpëtuar bandave rivale.

Në një studio televizive, ish-komisari i policisë Dritan Zagani, i cili njësoj si Martini është në kërkim, u shpreh se Ervis Martinaj ka kontaktuar një kirurg plastik, një nga më të njohurit në Itali me origjinë shqiptare. 

Sipas tij, bëhet fjalë dy muaj para se të zhdukej Martinaj.

“Pak muaj para se të zhdukej ky person nëpërmjet lidhjeve të tij ka kërkuar të takojë një nga kirurgët plastik më të mirët në Itali. 

Ka dërguar njerëz që ta sjellin në Shqipëri dhe ky kirurgu është shqiptar. 

Hetuesit a e kanë shqyrtuar ndonjëherë këtë mundësi? 

Thuajse dy muaj para se të zhdukej Ervis Martinaj ka ndodhur kjo gjë," tha Zagani.

9 Komente

 1. C
  CIA

  Nuk e besoj se tipi i tij do ndryshonte fytyren. Mund ti jete dashur x ndonjeren nga misset ose modelet qe ka patur. Duhet te kete qene kavalier tek kjo pjesa per sa kohe thone ke nuk ka patur nga misset, modelet e vipat.

  1. P
   Pilo Lala

   Ne gjendjen ku eshte, eshte nje opsion shume i justifikuar. Vrasja e xhaxhait, e ka lene zhveshur ne mes te luaneve te tjere, qe duan ta hane, perfshire edhe qe eshte ne kerkim nga shteti. Ai nuk ka zgjidhje, nuk mbijeton dot. Ai fshihet ne periferi te Shqiperise, ne kufirin Mal i Zi, nga ka origjinen, Kosove, Dragobi Aty do fshihet per disa kohe, nqse kundershtaret nuk fillojne ti vrasin babane, xhaxhallaret dhe femijet. Duket sikur kundershtaret e kane marre shtruar kete pune, do e bejne deri ne fund, ti hedhin ne ere shtepine, ta shuajne fare, sic beri Sali Berisha me Haklajt.

  2. P
   Peti pi vërteti

   Po Zagarin dëgjoni ju ? Ky Zagari është tipiku i policit të poshtër e të ndyrë që bënte pazare me trafikantët e shkelësit e ligjit.................................................................. E dinë trafikantët dhe contrabandistët fierakë dhe vlonjate kush është ky tipi, të cilët i jepnin pjesën për çdo trafik të bërë.................................................................. Por Zagani tallte bythën me dorën e dytë të trafikantëve............ . Nuk arriti dot te kapot........... . Kur tentoi, ata ja fshinë emrin dhe e detyruan të arratisej.....

   1. D
    Dead!

    Ky ka vdekur si faktor ekonomik. Ne skenen e krimit nuk ekziston.

    1. D
     Drilon

     E kush qenka ky kirurgu? Copy paste statusin e nje personi nderkohe asnje hulumtim nga media

     1. 1
      19

      Po nuk eshte nga ata burra ky qe te ndroj identitet se rralle e kane ber ne bote .nuk rin shqiptaret po nuk shiten pak pordh .nje njeri i zgjuar me aq lek i kishte mbyll sheret te gjitha dhe kushte fillu nje jet te qet diku neper bot .por nuk eshte nga kta burra ky .se ska aq intelekt .

      1. P
       Pablito

       19,kan heq qafe mbreter te narkos ne Meksik,Kokumbi etj jo me Visin qe dhe po te jete gjalle sic e kane zen miqte e tij nuk do duroj shume..!Sa per zagarin ta lem te leh si zorraxhi qe eshte..

      2. L
       Lutfia

       Zagani te jepte menjehere pershtypjen se eshte vertet nje zagar, por moderatoret e emisionit duan thjesh te marrin rrogen nga Top-i...

       1. C
        Caf Cufi

        Po i vjen shansi qe miku i tij Rrumbullaku ta gradoje e ti jape nje post drejtori ne polici.

        Lini një Përgjigje