Aksidenti në Belsh/ Të plagosur 4 anëtarë të një familjeje, në gjendje të rëndë nëna dhe një nga vajzat binjake

11 Shkurt 2024, 19:30Kronika TEMA

Aksidenti në Belsh/ Të plagosur 4 anëtarë të një

Si pasojë e aksidentit të rëndë që ndodhi sot në fshatin Dragot në Belsh u plagosën 4 pjesëtarë të një familjeje, mes tyre dhe vajzat binjake 8-vjeçe.

Makina që drejtohej nga nëna e vajzave doli nga rruga dhe u përmbysur në arë e më pas makina shpërtheu në flakë.

Të plagosurit u nxorën nga makina me ndihmën e banorëve të zonës, fatmirësisht përpara se makina të përfshihej nga flakët.

Katër të plagosurit e familjes Metaj u transportuan drejt Spitalit Rajonal Berat, pasi largësia ishte me afërt dhe menjëherë janë futur në sallën e operacionit.

Burimet zyrtare spitalore bëjnë me dije se ata kanë pësuar plagë të shumta në kokë dhe se në gjendje më të rënduar janë nëna dhe 1 nga vajzat binjake.

Të njëjtat burime konfirmojnë se të plagosurit po mbahen nën monitorim, ndërkohë që po u bëhet ekzaminimet e nevojshme.

2 Komente

  1. R
    Rorirota

    Për të ardhur keq që ndodhin të tilla aksidente, nuk e di shkakun por një prind kur ka fëmijë në makinë, duhet të mendojë 100 herë për sigurimin e tyre dhe vetes. Të mos kalojë shpejtësinë e lejuar, të vërë rripin e sigurimit, vetes e fëmijëve, të hapë sytë kur udhëton. Dhimbje sa shumë jetë po shkojnë kot, për shkaqe banale… mos u ankoni për ata që ikin, ndërgjegjësohuni të jetoni jetën me përgjegjësinë që i takon Njeriut. Po merrni në qafë veten dhe brezat që vijnë.

    Lini një Përgjigje