“Dajloku”, zbulohet kush është trafikanti “DP” në 'Sky Ecc' me pseudonimin "PIKA"!

30 Nëntor 2023, 10:44Kronika TEMA
“Dajloku”, zbulohet kush është trafikanti “DP”

Komunikimet e bëra në aplikacionin e koduar Sky ECC të zbërthyera nga autoritetet franceze dhe që i janë dhënë SPAK, u zbulua një grup kriminal i trafikut të drogës që u finalizua disa javë më parë me arrestimin e disa personave dhe disa të tjerë janë shpallur në kërkim. Grup që drejtohej nga Ervin Mata.

Në dosjen e plotë, të publikuar nga Uniko janë komunikimet mes Ismail Zenelit me nofkën “Daja-Dajloki-Transporter”, Eralbi Breçanit me nofkën “Boli-Toni”, shtetasit Besmir Murtati me nofkën “Kukësi” dhe përdoruesit me iniciale D.P. me nofkën “Elb-Elb Nissan”.

Por emisioni Uniko ka zbuluar se ky i fundit është Ergys Dashi 34 vjeç, që njihej me pseudonimin “Pika”. Ergys Dashi njihej nga autoritetet italiane si organizator i një grupi kriminal në Itali gjatë viteve 2014-2017. Më 22 Janar 2022, Ergys Dashi mbeti i vrarë në Ekuador në një atentat mafioz.

2 Komente

 1. p
  pilo Lala

  Nuk ju duket e cuditshme perse te gjithe keta pjesetar ne trafik droge jane nga Tropoja, Kukesi? Kjo ka te beje me mbeshtetjen qe kane pasur ne Polici. Duhet te hetohet patjeter Agron Kulicaj

  1. V
   Visi

   Maloket, lane dhite dhe i hyne droges....tani pk i dalin nga hundet te gjitha....keta debila duhet te vinin me viza be Tirane....i lane te lire prishen gjithe Shqiperine....Ah Enver ku je...ti ja qije motrat ketyre krimbave....

   Lini një Përgjigje