Dëshmia prej 7 orësh në polici e pastrueses që çoi në arrestimin e Alda Klosit: Kam pastruar 8 banesa të mbushura me para

4 Shkurt 2023, 09:16Kronika TEMA

Dëshmia prej 7 orësh në polici e pastrueses që çoi

Pastruesja Rozeta Dobi, e akuzuar për vjedhjen e qindra mijëra euro në banesën e ish-zyrtares Alda Klosi, është “zbërthyer” para hetuesve.

Gjatë ditës së premte (3 shkurt) ajo ka qëndruar nga ora 10:00 deri në orën 17:00 në ambientet policisë së Tiranës.

Ajo ka deklaruar se ka pastruar rreth tetë banesa të ndryshme të mbushura me para. Ndësa sipas saj, eurot e vjedhura në shtëpinë e Alda Klosit, ish-zyrtarja ia kishte lënë për t’i ruajtur për shkak se kishte konflikte me ish-burrin.

“Kam pastruar 8 shtëpi me shumë të mëdha parash. Alda paratë m’i la t’i shikoja dhe fshihja. Shpesh i shikoja nëpër disa kuti”, ka deklaruar Rozeta Dobi.

Pasi ka dhënë dëshminë para hetuesve është transferuar sërish në burgun 325, ku ndodhet në paraburgim që prej datës 7 janar.

Ndërsa ish-zyrtarja e Kryeministrisë u shoqërua në polici rreth një orë pas dëshminë së Rozeta Dobit. 

Ajo u shoqërua në orën 18:00 dhe u arrestua në 22:30 nën akuzën e fshehje së pasurisë, pastrimit të parave dhe deklarimit të rremë para oficerit të policisë.

Ish-zyrtarja ka dhënë dëshmi kontradiktore para hetuesve.

Fillimisht ajo ka pretenduar se i kishin humbur disa sende me vlerë dhe një shumë parash për përdorim vetjak. Por pas arrestimin të pastrueses Rozeta Dobi, ka treguar për shumën e madhe të eurove të grabitura nga banesa e saj.

25 Komente

 1. A
  Alfred

  Perse nuk ka pasuar nje aksion "blitz" per kontoll ne 8 banesat e mbushura me para?! Perse duhet te dale me pare ne gazete ky informacion?!...Per t'i informuar te kallzuarit ?!....

  1. D
   Draper dhe Çekan

   Perse alfredo Kishe dyshime se rilindja do hidhte ne rruge edhe tete te korruptuarrit e tjere qe te binte qeveria per 24 ore! Gabim kjo qeveri kurvash mendon per te gjitha familjet qe punojne per kete popull trushpelare te pa ngrene te pa lare dhe te paditur. Here tjeter mos ki dyshimin me te vogel se dhe alden e nxorri pastruesja ne siperfaqe

   1. S
    Sal kercupi!

    Normal qe kan fat kurvat per pushtet, sa te jene zagaret ne opozite. Ckuptim ka, e njejta gje? Varianti zagar ne gjinine femerore a nuk del kurve? Ndonje qe dukej ne horizont Sala i hiqte shkembin. Na duhet te durojme kurvat…

   2. S
    Suksese te metejshme

    Alda ja paska lënë delet ujkut për ti ruajtur.

   3. P
    Poseidon

    KORRUPSIONI I CDO NIVELI DUBET DENUAR ME SHUME BURG DERI PER JETE NDRYSHE NUK KA DERMAN................KUR DEGJON SHUMA TE TILLA TE IKEN MENDJA DHE DEL SE NE JEMI TE VARFER PER KETE ARESYE DHE TJETRA...............KAQ PARA TE JAPIN MUNDESI TE BLESH CDO GJE ............... ..

    1. b
     ben.

     Mero thuaji te gjatit te arestoje dhe Arben Ahmetajn. Se mbasi keshtu del nga shtepia. Ju eshte ankuar Linda shoqeve, se nuk po ben dot punet e shtepise me Edin neper kembe.

     1. L
      Latif Dreqi.

      "ben"! Po dil o burre nje here nga shpella e Saliut, ngele gjithe kohen me syte nga prapanica e tij. Çfar nxjer ajo, ti pasi e ha, i bo komente ne gazete. Sa gjo e peshtire.

     2. r
      reti11

      Ohoooo, sa ka si puna e kesaj mostres ne shqiperi! Fillojeni nga koka: vicidoli dhe like floriri. Kjo baxhoja eshte "peshk i vockel" ne krahasim me ta!

      1. r
       reti11

       Koka e vertete eshte Vin Llapa alias Suma e Rripjelljes...

      2. i
       ilir

       Si gjithmon arestimet e bujshme ne Shqiperi behen diten e premte dhe pas orarit zyrtar te punes!! Dhe ne kete rast nuk iu shmang dot skemes se kolauduar te presionit mbi te akuzuarin!

       1. F
        Fisniku i Freskut

        Urime SPAK dhe Prokurorise se Tiranes per pastrimin e Shqipersie nga hajdutet me pushtet! Faleminderit Ambasadore e SHBA- se ne Shqiperi Yuri Kim!

       2. A
        Adriatik

        Djali i pastrueses do ja kete ferkuar zogen kesaj bukuroshes .Hallall i qofte.

        1. S
         Sara

         sa te paguaje gjoben dhe kjo si ai sekretari i pergjithshem i ministrise se financave dhe do dali me arrest ne shtepi...

         1. q
          qytetari

          mos eshte kjo qe pastronte te genc ruli e thonte se kishte thase te zinje me para pas derickes.

          1. D
           Draper dhe Çekan

           "qytetari"! Per tvjedh vjedhin vetem rilindasit, kurse demokratasit dhe foltoristet nuk vjedhin sepse nkohen e tyne çdo gja ishte e tyne, toka, njerzit, ajri, uji, zjarri, cdo gja, kshu qe skishin pse me ny durt. Poplli kishte vetem "ben", "Rajmond", "Tropoja" qy shifnin vetem pasunite e tyne e kta gzohshin sepse jane rop shum te drejte.

           1. D
            Draper dhe Çekan orrigjinali

            Po dhe ti hajdut qenke qe perdor emrin tim sikur te ka shterruar truri per nje emer tjeter.

            1. D
             Draper dhe Çekan.

             Zotni " Drapen e Çekan orrigjinali"! I kyt emen ma ka dhane i madhi Lenin, napermjet babes tat Sahalese. Mos tvi keq po skam ça tbaj.

             1. D
              Draper dhe Çekan

              Perdore tu qifte gruaja dhe farefisi. Bej dhe nje gojore babes edi. Njerez si ty spiun shkerdhat e prishen kete vend

              1. D
               Draper dhe Çekan

               Kurse njezit si ty, PUSHTA, TE PISET, QE JASHTEQITJET I I KRYEJNE NGA GOJA, QE FLASUN NE MEXHLIS sikur jane NE HALE e si degjon kush, per FAT TE KEQ TE ATDHEUT TE SAHALESE, jane "kurora e florinjte" e MALOKERISE SHPELLARE.

               1. D
                Draper dhe Çekan orrigjinali

                Po flet turqisht o te qifsha teteme me poture arabike. Sado te mundohesh te me ofendosh ti bie Brenda qe ne parimin qe je servile dhe moterqir partie. E vjedh emrin per te ngateruar opinionet e njerezve me ke parti duhet te jene . Ty ske nevoje te shash se te ka qire partia cdo femer qe I kapin kembet ne toke . Ik se te qiva motren ty edit saliut dhe likes .

                1. D
                 Draper dhe Çekan

                 Kurse njezit si ty, PUSHTA, TE PISET, QE JASHTEQITJET I I KRYEJNE NGA GOJA, QE FLASUN NE MEXHLIS sikur jane NE HALE e si degjon kush, per FAT TE KEQ TE ATDHEUT TE SAHALESE, jane "kurora e florinjte" e MALOKERISE SHPELLARE.

          2. E
           Emiljano

           Ca behet kshu mor vlla,kane vjedh aq shume sa nuk dine cfare te bejne me parate.Dhe me e forta eshte kur ankohen skemi para te rritim pensionet.kta duhen pushkatuar te gjithe

           1. D
            Dulla

            Sakte Emiljano.

           2. P
            PUCI

            Jemi popull i ""ZGJUAR ""se coptohemi me njeri tjetrin duke mbrojtur te dashnoret hajna . Ma pak fjale hajni i partiçkes time eshte me zotni se hajni partiçkes sate . O popopolo ja hajna qe te vjellin buken e familjeve tuaja

            1. P
             PUCI

             Perse eleminoni komentet . Gazet e pamvarur ????????????????????????

             Lini një Përgjigje