Detajet e reja të rrëmbimit të bujshëm të shqiptarit në Angli: Një vajzë mes pengmarrësve

2 Tetor 2022, 20:36Kronika TEMA

Detajet e reja të rrëmbimit të bujshëm të shqiptarit

Tvklan.al ka mundur të mësojë të tjera detaje lidhur me pengmarrjen e 30-vjeçarit shqiptar në Angli. Ai është Nertil B. nga Fieri.

Mësohet se 30-vjeçari Nertil B. ishte marrë peng nga 7 shqiptarë të tjerë në Angli. Prej 4 vitesh, 30-vjeçari jetonte në Britani të Madhe.

Alarmin për pëngmarrjen e tij e ka dhënë vëllai i Nertil B. Ai denoncoi në polici dhe kërkoi ndihmën e autoriteteve.

Më pas Policia Shqiptare njoftoi homologët në Angli dhe u zhvillua operacioni për lokalizimin e Nertil B., duke bërë të mundur shpëtimin e tij.

Policia angleze arrestoi 7 persona për këtë ngjarje, të gjithë shqiptarë. Sipas informacioneve që Tvklan.al disponon, një nga pengamarrësit e arrestuar është një vajzë.

Autorët kërkonin 400 mijë Paund për të liruar 30-vjeçarin Nertil B. Autoritetet angleze dhe ato shqiptare dyshojnë se shkak i pengmarrjes mund të jetë prishja e pazareve. /tvklan.al

3 Komente

 1. T
  Tropoja

  Na turperoj edvin vuçiç me bandat e tij se ikin njerezit nga pa punesia korrupsioni e bejne gjera nga me te ndryshmet ky genjen shqiperia mirw ka pune po punohet eh plehu do na beje dhe me satelite drogaxhiu

  1. e
   elton

   Tropoja, Papunesia dhe korrupsioni nuk nuk te bejne kriminel. Te gjithe shqiptaret qe merren me droge nuk e kane vendin as ne Shqiperi,as ne Angli, po ne burg.

   1. N
    Një Nënë

    Sa mire ke shkru ! Se nuk ka faj askush kur don me u marr me helmin ! Te pasurohen ne nji dit.duan.shumica e shqiptareve! Puno paster se askush ste bie ne qaf..Duhet me.kthy punen ne burgje qe te lodhen e mos tua lejojn qejfet qe te zen mend ! E kan ba burgun si shpi pushimi !! Sa per keq kn marr i pjese e shqiptareve ????????

   Lini një Përgjigje