Djali i Fatbardha Palit del në mbrojtje të babait: Ajo gënjeu, mamaja e tradhtoi me burrin që punoja unë

12 Shkurt 2024, 16:12Kronika TEMA
Djali i Fatbardha Palit del në mbrojtje të babait: Ajo gënjeu,

Djali i Fatbardha Palit, 47-vjeçares që vrau veten në Pirgos të Greqisë një javë më parë, ka përgënjeshtruar fjalët e fundit të nënës së tij.

Pak para se ti jepte fund jetës duke u vetëvarur me litar, 47-vjeçarja bëri një postim të gjatë në Facebook, ku shpjegonte se tradhtia e bashkëshortit dhe dhuna që ai kishte ushtruar ndaj saj ishin arsyet që e çuan drejt aktit ekstrem.

Në letrën e saj, Fatbardha pretendonte se burri e tradhtonte me kunatën dhe me gruan e kushëririt. Por djali i saj Xhulio thotë se pretendimet e nënës së ndjerë janë të pavërteta. Në një intervistë për RTSH, djali i Fatbardhës thotë se nuk është e vërtetë që babai tradhtonte nënën e ndjerë.

Ai thotë se ka qenë Fatbardha ajo që e ka tradhtuar babanë e tij dhe se e ëma donte që ta kthente Xhulion kundër babait të vetë dhe fisit nga ana e babait.

Xhulio tha se prindërit e tij kishin 9 muaj që nuk jetonin bashkë. Djali i të ndjerës mohon kategorikisht që babai i tij të ketë patur marrëdhënie me nusen e xhaxhait dhe nusen e kushëririt, siç Fatbardha pretendon në letër.

Sa kohë kanë mami me babi që kanë jetuar të ndarë?

Prej 9 muajsh babai u largua nga shpia dhe ndejta me mamanë dhe nusen.

Pra, ata nuk kanë qenë të ndarë ligjërsht, faktikisht nuk jetonin së bashku?

Kur vajta unë në Greqi, mamaja ime iku në ishull të punojë për sezon me një kushërirën e babit e cila i tha: hajde puno këtej. Dhe iku të punonte me të.

Ajo e kishte specifikuar edhe vetë në letër që kishte kryer një tradhti, por shprehej se këtë gjë e kishte bërë për t’u hakmarrë. A ishte e vërtetë kjo?

Ishte më e rëndë se sa e kishte lënë në letër, ajo tradhtia. Këtë e mora vesh para dy ditësh. Më tha babi pas ngjarjes, më dha dhe faktet dhe kjo mua më bën që ato që ka lënë mami im, që ka shkruar për babin dhe nusen e xhaxhit dhe kushëririt që nuk janë të vërteta.

Për çfarë arsye ishin ndarë prindërit?

Ngaqë mamaja e kishte tradhëtuar me dikë, me një që kishte lidhje pune. Punonin bashkë. Kam punuar dhe unë me atë person.

Babai e kishte zbuluar tradhëtinë. Të tha pse nuk të kishte thënë më herët?

Para se të ndodhte kjo ngjarje nuk më ka treguar asgjë. Vetëm kujdesej për të, se unë nuk jam mirë.

Pse mendon se në letër mamaja akuzonte Mirën dhe Lonën?

Sepse ndoshta ka pasur shpresë se mos ato kanë pasur në dorë diçka për t’i bashkuar. Por ato s’kanë pasur diçka në dorë. Kur mora vesh tradhtinë, mënyra si ishte bërë, normal që s’do e pranonte babai aq kollaj të rikthehej.

Një detaj tjetër që mamaja përmend në letër, janë dhe lekët në bankë. Kush nga dy prindërit ka kërkuar të divorcohej?

Nuk kanë qenë në proces divorci. Ka qenë ndarje jo juridike.

Për çfarë lekësh e ka pasur fjalën mamaja kur tha që babi ka tërhequr të gjitha lekët nga banka?

Ndoshta mund ta ketë thënë, që kur të kryente këtë aktin, të më kthente kundra babait.

Për çfarë lekësh e ka fjalën mami kur shprehet se lekët ja morën Mira dhe Lona se morën vesh që unë do bëja divorcin?

Mamaja nuk donte të ndahej, por të ktheheshe.

Familja nga ana e mamit kishte informacion që dy prindërit po ndaheshin?

Jo.

13 Komente

 1. 1
  1

  Djale muti ,perdhos nenen te vdekur.Ajo nuk flet dot,e mbylli llogarine me kete jete.Djal mos bridh nga televizioni ne tv. se ata lajm duan.Ri ne shtepi e lere nenen tende te qete te prehet.

  1. S
   Shqiptar

   Po sipas teje ke te perdhosi babain qe mund te jete i pafajshem?

   1. 2
    2

    Fuksa mo, rrace bastarde la Enveri

   2. A
    Amatori

    Harram qumështi i gjirit. Fëmijë i lig dhe mosmirënjohës ndaj asaj që të rriti. Edhe sikur të ishte e vërtet kurr nuk duhet të dilte nga goja jote kjo akuzë. Vetëm për respekt të sajë. Derr mosmirënjohës

    1. F
     Figo

     Djali po thot tě verteten dhe jo atë që deshironi ju.

     1. S
      Salikoqepetulla

      Djale muti.

      1. N
       Nje here jeton njeriu

       Mjere nenat e shkreta, cfare nuk pjellin. Djali i gjorr e ka shit veten duke hedhur balte mbi nenen qe e solli ne jete. Burrat jane shume te ndyre, perdorn gruan si placke tregu, kur si nevojitet e hedhin si lecke. Nga ana tjeter burrat vec burra nuk jane, dridhen nga grate injorante qofte edhe per nje kafe ne shoqerine e nje shoqeje te sinqete. Burrat por edhe grate duhet te mendohen mire kur te lidhin martese dhe me ke do te kalojne jeten, jo per force zakoni se i dhashe fjalen. Martesa eshte e shenjte. Njehere jetohet jeta. Prandaj duhet te vleresohet maksimalisht zgjedhja se me cilin/en do te kalosh jeten ne krahe.

       1. J
        Jeta

        O njësh, je ti komentues muti, jo djali që është i ri dhe idealist ndaj dëshiron që të thuhet e vërteta me çdo kusht.

        1. J
         Jeta

         O njësh, je ti komentues muti, jo djali që është i ri dhe idealist ndaj dëshiron që të thuhet e vërteta me çdo kusht.

         1. E
          E di

          Ky djalosh qenka idiot me zile.... mjere e ema qe kujtoi se po i linte amanetet e fundit nje femije qe kishte intelektin per te kuptuar te rriturit... dru me pre.

          1. R
           Real

           Ky djali qenka nje mut,me mut se i jati. Qenka nje hale nje vemje nje qelbesire nje morracak. Po nuk flitet ashtu per nenen more K…r. Te ka mbajtur 9 muaj ne trup more qenef . Me mire te kishte bere nje mut se te ka pjelle ty. Mbaje mend mire se nena kurr nuk e neme djalin e saj, por ato qe ti po flet per te do te rikthehen dhe nuk do gjesh kurre qetesi ne famijlen tende more shker…te.

           1. V
            Vk

            Djale trushpelare! E paska mesuar e manipuluar bukur babai. Felliqesira!

            1. S
             Sami

             DJALI I semure,,,do krenarin e babaut kurvare...burrat shqiptar tradhtojn leht ,kan great sh te Mira ne krahasim me great perendimit ,,,qe I mbajn burrat prap rrin edhe se kuptojn qe tradhtojn.pune plerelliqeshhh ...

             Lini një Përgjigje