E reja tha se ishte marrë peng, Ersida dhe Marjusi të lidhur prej muajsh, dalin bisedat: Më kënaq pa fund, pjeshka ime

9 Gusht 2022, 15:34Kronika TEMA

E reja tha se ishte marrë peng, Ersida dhe Marjusi të lidhur prej

Pak ditë më parë, Ersida Dyrmishi dhe bashkëshorti i saj denoncuan në Polici se 30-vjeçarja ishte marrë peng nga 32-vjeçarin Marjus Musaku për 9 ditë në një banesë me qira në Durrës.

Nëna e dy fëmijëve pretendon se ai e kishte detyruar të kryenin marrëdhënie seksuale nën kërcënimin e një thike teksa e mbante peng dhe e kishte detyruar të bashkëjetonte me të.

Musaku deklaroi në polici pas arrestimit se ata duhen dhe se ajo kishte ardhur me dëshirën e saj. I riu nga Lushnja i mohoi deklaratat duke përgënjeshtruar faktin e mbajtjes peng. Musaku tha se ata kanë një histori dashurie.

“Nuk e kam mbajtur peng. Ajo ka ardhur me deshirën e saj. Ne kemi një histori dashurie, kemi qenë bashkë këto ditë”,-ka deklaruar ai para policisë.

Versionin e Musakut e mbështesin edhe familjarët e këtij të fundit, tejet të indinjuar për deklaratat e të resë. Në një rrëfim për JOQ Albania, familjarët e Musakut shprehen se Ersidën e njihnin pasi i kishte prezantuar Marjusi dhe kishin lidhje të ngushta me të.

Ata thonë se ndjehen të shqetësuar për të birin që po mbahet pas hekurave për një krim që nuk e ka kryer pasi 30-vjeçarja ka shkuar me të me dëshirë pasi ata ishin të lidhur prej disa muajsh.

Gjithashtu, familjarët kanë publikuar dhe mesazhet në Telegram mes Marjusit dhe Ersidës, e cila vërteton se ata ishin të lidhur prej muajsh.

Familjarja e tij shkruan:

“Po ju shkruaj jam **** e Marjus Musakut. Tani me falni pse nuk i poston faqa juaj mesazhet nga familjaret mund te na japesh nje pergjigje?

Marjusi nuk ka mar njeri me zor dhe as nuk ka perdhunuar njeri. Ne si familjar ishim ne dijeni te lidhjes se tyre prej disa muajsh. Vajza shkembente ne menyr te vazhdueshme mesazhe telefonata dhe madje dhe foto intime te cilat te gjitha te faktuara do paraqiten ne gjykate. Kur kjo grua nuk ka dashur pse i ka takuar familjaret e Marjusit? Un vet personalisht jam takuar me Ersiden ku kam shkuar te parukeria e saj kam ber dhe krehje.”

Një tjetër familjare e Marjus Musakut shkruan:

“Ajo e donte kalonin bukur bashke gjithcka shkonte ok déri sa ju prish plani qe po e kerkonte burri. Pse nuk reagoj para 9 ditesh ajo telen ne dore e kishte. Vajti 1 jave qe e motra nuk ve gjume ne sy. Jemi shume te shqetesuar te gjith si familje. Te lutem me ndihmoni te nxjer anen e sakte te historis sepse dhe SMS ate tregojn. Une dua vetem qe e verteta te dali ne pah sepse djali po ben burg kot dhe familjaret jan shume te shqetesuar ashtu sic i shoqi i saj u shqetesua kur ajo iku”

 

23 Komente

 1. Z
  Zeqo Pilafi

  Po çfarë pret policia, pse nuk e nxjerr por e mbanë të izoluar kot? Apo ndoshta presin që Ersida Dyrmishi t'i shkojë për vizitë në paraburgim që të binden se përdhunimi i saj nuk ishte asgjë më shumë se një justifikim bajat. Për t'u mbajtur në burg është Ersida që mashtron, jo fakiri që mbahet.

  1. T
   Tahipi

   Po e ka mbajtur me dhune kundra deshires o Pilaffff. Te lirohet thua ti vari kart se i ka nxjerr thiken dhe e ka kercenuar sepse kete fakt e ka pranuar dhe vete fakiri. Hajde mendje hajde pall

   1. P
    Po po por kjo historie Ka dy ane

    Po ne ketu nuke jemi as gjygjtar as prokurore: unë e Di që në Shqiprie nuka ka drejtesise por Ka shume raste se mesazhet nuke do të thone as gjë nga thëra në të bër në mest ështe një det i tëre. Unë për veti ketu Ku jetoje shume her kame shkembye mesazhe të tilla por ta fuse në kervat nuke kame arritur. Prandaje kjo Pune done një investigime më të hollsishem. Ose ata e kane bëre investigimin dhe me të vertet ështe i pa fashem por e mbane mbrenda se pse done para dhe Kjo ështe Shqiprija Otomane Talibane Turke dhe pike.

    1. l
     lexuesi

     Familja e Mariusit e shqetesuar? Po pse shqetesohen familjet kurva?

    2. P
     Pilo Lala

     Ky Lushnjari qenka romantik..., nuk e dija une qe Lushnja dallohej per keto , Korcen kam degjuar... Kthehu tek lokali im kur te dalesh nga burgu..

     1. V
      Vk

      Ne shqipraret e kemi zen jeten nga bishti.

      1. Z
       Zafir zavalli

       Kjo zarba duket dhe nga emri qe paska, ersida....

       1. Z
        Zafir zavalli

        Kjo zarba duket dhe nga emri qe paska, er-sida...

        1. K
         Katnaret

         Na hapet barkun me keto histori fshataresh. Funderrine popull

         1. N
          Neverì

          Po si s keni turp qe nxirrni per publikim te tilla mesazhe. Kush ju autorizon ju te nxirrni mesazhe private te te tjereve? Uroj qe t ju hedhin ne gjyq e t ju kerkojnd njd demshperblim te madh sa te falimentoni. More po te gjithe perversat shqiptare ne gazetat on line punojne!

          1. J
           Jorgo

           bejne mire qe i nxjerin, se kur va te tille s'jane as per familje as per dashuri

          2. P
           PD

           Futeni brenda maskareshen se me kete specialitet do te marri ne qafe te tjere te rinj ! I shoqi nese ka dy fije mend duhet ti japi duart sa me pare se perndryshe ta qaje fatin e vet te zi ! Kjo qenka maskareshe klasi !

           1. P
            PD

            Futeni brenda maskareshen se me kete specialitet do te marri ne qafe te tjere te rinj ! I shoqi nese ka dy fije mend duhet ti japi duart sa me pare se perndryshe ta qaje fatin e vet te zi ! Kjo qenka maskareshe klasi !

            1. m
             montero

             Po si mund te publikoni mesazhet private. Por e dini qe keni shkelur rregullat dhe ligjin mbi Mbrojtjen e te dhenave personale...?

             1. T
              Tan_Tironci

              Kot ky!!. Ai eshte telefoni i djalit. JOQ, as i ha palla per publikime, por per klikime. Qe ajo o ndyresire, kuptohet, qe djali o trap, edhe kjo kuptohet. Gazetaria, nuk njeh rregulla dhe klasifikime sekrete. Gjykata, hetuesia, shteti.... ato ruajne privatesine. Po keshtu ndodh kur skeni haber a slini artikull pa komentuar.

             2. P
              PD

              Z. Montero na mallengjeve .....

              1. K
               Kokoshi

               Ju thash me kohë qe ta lironi djalin por nuk me degjuat. Ky gopi vetëm nga sytë duket që vdes per hajdar. Ja ka bere loqet vaj Marjusit...

               1. B
                Bashkekombas

                Fatmiresisht, kam shume vite qe jetoj larg Shqiperise e u hedh ndonje here nje sy gazetave per te pare c'fare ndodh atje. Ketu ku jetoj kam pare e takuar njerez nga lloj lloj vendesh, por shume rralle mos te them asnjehere nuk kam pare ekstremizmin dhe ligesine e bashkekombasve te mi shqiptare. Po mire mor ndyresira te medias e organeve te mender drejtesise shqiptare, nuk eshte e mjaftushme qe keto fakte ti paraqiten vetem policise si evidenca per te liruar kete djalin, por duhet me cdo kusht te diskretitohen ne opinion kjo gruaja, burri i saj, femijet, familjet e tyre vetem qe te kenaqet manjakizmi i semure Shqiptar duke u informuar per cdo detaj. Ptuuu rrace e felliqur. Po mire more rrace e felliqur, ishte e re si ajo si ky djali. Gaboi, tregoi dobesi te karakterit te saj. Ndoshta burri i saj qe mund te jete nje njeri shume i mire, per shkak te dobesise per gruan e tij preferon te besoj kete genjeshter. Kush jeni ju more ndyresira qe kenaqeni duke vrare njerez ne kete forme? Nuk di c'te thuash e te shkruash me pare...

                1. G
                 Gimi

                 O "montero" qe ben si i mençur mesazhet ja u kane dhene familiaret per ti botuar e lexon artikullin apo je exituar nga komunikimi i idioteve dhe skupton gje.

                 1. S
                  Shtriga

                  Martesat e stisura të popullit shqiptar, plr sy e faqe të botës: më pas kuptojnë që oops po nuk janë të lumtur dhe nis ngushëllimi…

                  1. C
                   Canon

                   Mesazhet private nuk publikohen, jane prova qe administrohen nga prokurori dhe OPGJ qe ndjek çeshtjen. Per me teper qe publikimi i tyre, mund edhe te kompromentoje çeshtjen, e te manipuloje opinionin publik, pasi askush akoma nuk e di te verteten rreth kesaj çeshtjeje.

                   1. L
                    Lelijuka

                    Kushedi sa veta e kan mar peng jet part time ???????????????? e hajde mer nuse po deshe ne kto koh…..

                    1. A
                     Askushi

                     KOMENTE PA FUND NGA INJORANT PA FUND ,LERE OJQ E CJAN KETO TE DSL TAMAM E VERTETA ASNJEHER PARA KOHE KONKLUZIONE E DI AJO OSE ATA JINI BER SI GRAT E KEQIJA SU MBYLLET BUCJA.

                     Lini një Përgjigje