Flet djali i viktimës në Gramsh: Xhaxhai nuk kishte probleme mendore! Mos ma njollosni babain, s’ndodhi për arsye xhelozie

1 Shkurt 2023, 13:08Kronika TEMA

Flet djali i viktimës në Gramsh: Xhaxhai nuk kishte probleme mendore!

Nipi i Xhevit Sinanit ka folur pas krimit të rëndë në Gramsh, ku i moshuari vrau gruan dhe vëllain e tij.

Djali i viktimës, Shaqir Sinanit i cili u godit për vdekje me sëpatë nga i vëllai tha se ngjarja kurrsesi nuk ka pasur motive xhelozie, duke kërkuar “mos ma njollosni babain tim”.

Ndërsa bashkëshorten e autorit, Zeqine Sinanin e përshkroi si një zonjë grua dhe të respektuar.

Ai rrëfeu në emisionin “Me zemër të hapur”, se xhaxhai kishte marrë në telefon fëmijët e tij dhe u ka thënë “hajdeni lart sepse u kam vrarë mamanë dhe xhaxhain”. Ndërsa theksoi se nuk dinë arsyet e ngjarjes dhe se me fëmijët e autorit s’kanë asnjë problem.

“Nuk kemi fjalë, për çdo gjë në shtëpi, gëzim e hidhërim, ishte xhaxhai i pari (autori i vrasjes). Nuk më ka thënë njeri që vuan nga shëndeti mendor. Nuk di nëse kanë pasur probleme në çift mes xhaxhait dhe gruas së tij, ishte zonjë grua, e respektueshme. Nuk kishin probleme. S’kemi dëgjuar gjë”, u shpreh ai.

Pyetjes se si ndodhi ngjarja, iu përgjigj: Nuk i bënte dot babait tim drejt për drejt, e ka kapur në befasi. S’kemi informacion sepse nuk ka parë asnjë njeri se çfarë ka ndodhur. Policia ka arritur Ai ka marrë familjarët “hajdeni lart sepse u kam vrarë mamanë dhe xhaxhain”.

Djali i vogël i xhaxhait ka marrë kryeplakun. Ai më pas ka njoftuar policinë. Nuk e besonte njeri që mund të vriste gruan e vet dhe vëllain e vet. Babain tim e njihte një Shqipëri e tërë. Xhaxhai im ishte njeri serioz, me kulturë. Nuk ia merr mendja njeriu që ka bërë një krim të tillë, s’ka shpjegim. 

Ne si fëmijë me kushërinjtë, jemi siç kemi qenë. S’kemi pasur probleme dhe s’do kemi, për xhaxhain ta zgjidhi shteti. S’kanë faj ata. Mos ma njollosni babain tim, ai iku, por të mos të iki me njollë. Nuk është punë xhelozie, nuk ishte i asaj rruge. Asnjë nga ne si familje.

 

7 Komente

 1. T
  Tir Vasili

  Atehere e paska paguar Rama me FBI

  1. S
   Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

   Jo mo cne,sunit dhe batakci apo i pabese!? Joooo ne asnje menire.....jane njerez te ndershem (shkerdhejne kusherira,hallo,kunata qene e mace),te beses(vrasin nene, babe,birazer, kusherinnjte,kojshi e dreqi me te bir)...... turkish telesehir continue......

   1. V
    Viola

    Je nje person budalla dhe injorant ti Sunitet. E turpshme qe e postojne komentin tend, thua te njejren fjali ne cdo shkrim se je i semure psiqik.

  2. M
   Medi Belortaja miku i vertete i Meros pa qene ipun

   Nuk kam pare grua me te ndershme, Evis Ahmet Burri i vet Ahmeti paskuintave..zonje ne gjithe kuptimet e fjales...yll bukurie edhe intelekti...E dua ate grua zonje, ndonese nuk e dashuroj.

   1. T
    Taku

    Ca kisha pire heren e fundit ..?

   2. P
    Presh

    Kush eshte ai i pashkolle qe ka bere kete shkrim? Pse publikoni shkrime te tilla jocilesore? Cfare eshte ky - procesverbal policie ku shkruhet: pyetjes ... iu pergjigj. Redaksi leshi

    1. a
     antikrimi

     MBAS KRIMEVE TE RENDA JANE LIGJ-BERESIT QE NUK ASHPERSOJNE LIGJET. DHE LEHTESOJNE JETEN E BURGUT. KOHA E ENVERIT KISHTE NJEMIJE TE ZEZA POR KISHTE DY TE MIRA.1- KRIMIN ORDINER E DENONTE ASHTU SI DUHEJ ME LLOGJIK E SHPIRT ANTI-KRIM. KUSH VRET PER MOTIVE TE DOBETA NUK E MERITON JETEN. EKZEKUTOHEJ PA DISKUTIM. 2- VESET E PISTA PEDERAT E LAVIRET E RRUGEVE DHE BIZNESET MASHTRUSE SI KISHAT E XHAMIAT, LLOTARIT E KUMARET NUK I LINTE TE LULEZONIN. ATA QE GUXONIN TI PRAKTIKONIN I INTERRNONTE. NGA LIGJET E ASHPRA DHE KUSHTET E BURGUT, SHQIPERIA ISHTE VENDI ME I QET NE BOTE, NDONSE NGA EKONOMIA, MJERIM TE PA PERSHKRUSHEM E TE PA BESUSHEM. NDOFTA EDHE ME KEQ SE SE AFRIKA E JUGUT DISA FSHATRA.

     Lini një Përgjigje