FOTOT: "Shpejtësi skëterë"- Kush janë dy vajzat që humbën jetën në aksidentin e rëndë në autostradën Tiranë-Durrës

28 Nëntor 2022, 09:24Kronika TEMA

FOTOT: "Shpejtësi skëterë"- Kush janë dy vajzat

26-vjeçarja Silva Gjergji nga Rubiku, humbi jetën në aksidentin tragjik të regjistruar në orët e para të mëngjesit të së dielës në autostradën Durrës-Tiranë. 

Ajo nuk ka mundur t’u mbijetojë plagëve të rënda të marra pas përplasjes së fortë të makinës tip "Ford" me barrierat e rrugës.

Bashkë me të ndërroi jetë dhe një vajzë tjetër, Roxhesa Klironomi, 24 vjeç, teksa mbeti i plagosur drejtuesi i mjetit Arbër Tivari, 26 vjeç, i cili ndodhet në gjendje të rëndë në spitalin e Traumës.

Makina me të cilin të rinjtë po udhëtonin drejt Tiranës është përplasur me bordurën dhe është shkatërruar totalisht. 

Dyshohet se shkaku i aksidentit ka qenë shpejtësia e lartë.

44 Komente

 1. c
  cfar fatkeqsie !

  Ngushellime Familjes ne radhe te pare . Eshte per te ardhur keq ,qe rinia sot ,nuk e rrespekton si duhet Jeten dhe rraset nen ate shpejtesi qe e shtyn Marrezia e Epokes se Cmendur Shqiptare ,drejt vdekjes . Nuk dua te bej asnji lloj Morali te Prinderve ,sepse femijet aty s'pyesin me per keshillat e Prinderve ,pasoje e lajthitjes se shoqerise Shqiptare ,, por kto fjale ndoshta i duhen then asaj shoqerie te dal nga cdo shine .Tre te rinje ,si yje ,ne lulezimi te jetes vdesin ne nji Aksident Banal duke mos pasur aspak kujdes e rrespekt per Jeten e vet dhe len pas nji Dhimbje ke familjaret e tyre ,nji dhimbje e trishtim ke te afermit e cila do i ndjeki gjithe jeten . _________-U Prehshin ne Paqe .

  1. E
   Epirioti II

   Ka nje problem te madh kulturor me rinine shqiptare. Shoferi mban rripin e sigurimit sepse e ndalojne policet (pra per friken e gjobes dhe jo te jetes, kurse pasagjeret nuk e mbajne). Perfundimi, kur ka aksidente vdekshmeria tek pasagjeret eshte me e larte se tek shoferet. VINI RRIPAT MOR NJEREZ KUR HIPNI NE MAKINE !!!!!!!!!!!! Une per vete nuk e leviz makinen nga vendi po nuk vune te gjite rripat. Kujt nuk i pelqen (se helbete shqiptaret jane ca pordhace), i them "TE LUTEM, zbrit nga makina dhe merr taksi".

   1. A
    ASD

    Ke te drejte. Shikoj qe tere air-bags jane hapur sduhet te kishte humbur jeten asnje.

  2. hosteni

   Na thoni kush ishte krimineli!?

   1. i
    iliria

    Rama ik,ik,ai e ka fajin.Pse si ka bërë rrugët me 7-8ose 10 korsi dhe ka vendosur bordure!

    1. A
     Anonim

     IDJOT I LIND FAJIN E KA MENDJA QE FLUTUROJN ME PRESH NE BYTH DHE ESHT FATKEQESI E MADHE SI PER RININ E SHKUAR DEM SI PER PRINDERIT SA PER RAMEN JAN RRUGET E SALI SHKERDHATES , DHE SA PER MBYLLJE TE KEQEN E ENVERIT SE NUK KISHTE RINI TE TILL PRANDAJ SHIKO NE DER E BRENDA SE MOS IKEN DHE TI PER LESH POR DHE FEMIJET TAN SE NUK KINI MENDJE NE KOK LERE POLITILESHIN SE STE JEP BUK ATE BEJ TI.

   2. D
    Doni

    Nje fytyr mut mori ne qafe dy vajza te reja! Po dhe gocat ti therrasin mendjes qe shoqerohen me lloj lloj horrash.

    1. B
     Black Jack

     ????????

     1. K
      Koli

      E mo loqe pse ben ??????. Horr qe legen muti i kerkum nga policis. Boll me shkojne vajzat me ket llum. Dun nga nje plumb ballit kta e ta shohin mire fyshkellymen me benza ne bllok. Rrace e qelbur. Ishalla ja u tredh loqet Anglia mire e ti shohim. Plera mbeturins.

     2. G
      G.K

      Me të vërtetë për të ardhur keq! Por çfarë kerkonin këto vajza me atë lloj personi?

      1. t
       tetovari2

       Edhe unë them, që të tretë,ku kanë qenë që ktheheshin në orët e para të mëngjesit? A kanë a jo prindër këta?

       1. D
        Drita

        " A kane a jo prinder keta ? " Tani po fajson prinderit e tyre ti ?! Pse deri ne cfar moshe duhet te rrine te rrinjt nen mbikqyrjen e prinderve ? Mos flisni pa lidhje or burre. Si te rinj apo te moshuar ngasin shpejt per arsye te ndryshme. Arsye qejfi apo halli. Ky nuk eshte fenomen shqiptar por mbare boteror. Fatkeqesia eshte e atyre qe humbin jeten. Ngushellime familjes dhe te afermeve. PS : Tetovari 2. Eshte me mire te shprehesh ngushellimet se te kerkosh llogari.

        1. A
         Ardian

         Ne ketu ne shqiperi kerkojm lligari moj zonj dhe shum kush ka mendje ne kok se ne mos aksidenti pedofili te kap femijet, dhe po te mos jen prinderit per te kerkuar llogari femijes kush esht bota ,nuk jemi per ti ber bilancin askujt fatkeqesi dhe i qoft dheu i leht dhe gjynah per prinderit , por zonj e nderuar si thua ti te arrijm ne keto kushte dhe fatkeqesi per femijet tan , gjith bota pin ashash e cfar thua ti imitojm si majmuni te pin femijet tan, jo moj zonj jo kontroll dhe cfar kontrolli sa te qajm ne si prinder me mur te qajn keta qe nuk i lem te lir ,shum.

         1. t
          tetovari2

          Drita më mirë fëmijën nën kontroll,le të qajë një ditë, që unë si prind mos të qaj sa të jem gjallë! Gjithsesi ngushllime dhe durim u dhashtë Zoti.

          1. D
           Drita

           Po po duket qarte kontrolli i prinderve tek femijet shqiptare. Edhe ato femije qe kalojne La Manshin cdo nate per ne Angli jane nen kujdesin e prinderve. Si do qofte, une si prind te keshillova qe me mire te ngushellosh familjet e viktimave se tu kerkosh llogari, gje te cilen ti nuk e bere. Kalosh mire.

         2. V
          Vranakonti

          Tetovar! Mire e ke ti po ku pyesin sot femijet per prinderit. Ata vete vendosin dhe vete vulosin. Keshillat e prinderve u duken si te vjetra dhe fjale ne ere.

        2. E
         Evolucioni i egërsirave!

         Sa mirë që kanë shkuar vet pa marrë përpara ndonjë të pafajshëm që perdorë rrugët e Shqiperisë sipas rregullores se qarkullimit dhe me qytetari. Sa më shpejt ishalla dhe djali shofer shkoftë në botën tjeter duke marrë dhe shumë të tjerë me vehti në të ardhmen.

         1. I
          Illo

          I nderuar, djali shofer mos u shkofte mbrapa, po ngelte gjytrym deri me diten e fundit te jetes, qe edhe te mos dale ne hale, mos te flase e degjoje mos te kete mundesi, qe kur te shikoje veten ne pasqyre te thote pse shpetova. Po kam frike se , si gjithmone, horrat shpetojne.

          1. q
           qytetare i zakonshem

           Evolucioni dhe Illo - Qe te dy jeni kriminele. Si eshte e mundur qe ju te dy uroni vdekjen e dikuj vetem pse beri aksident ? Ne cfar dashurie familjare jeni rritur, ne dashurine familjare te talibaneve ? Njerez katila dhe gjakprishur. Ne vend te ngushelloni familjet uroni vdekjen.

           1. E
            Evolucioni i egërsirave!

            Qytetarit të zakonshëm (hale) Uroj që zoti të përballët Ty dhe familjen tuaj përballë këtyre bishave që bejnë aksodente duke mos respektuar regullat qytetare të qarkullimit rrugor. Amin ????

            1. I
             Illo

             Hipokrit, qytetar, qe i ke syte ne b…, e mundohesh te besh humanistin ketu! E para, une nuk urova vdekjen, perkundrazi, urova te rroje dhe te vuaje deri ne diten e fundit ate cfare ka bere. Te vrasesh dy njerez, mendoj, qe duhet te pergjigjesh. Edhe pse nuk ishim aty, menyra e si eshte bere aksidenti, do te thote qe faji i vetem per kete aksident, eshte i shoferit! Minimumi shpejtesia. Te shohim cdo i gjejne ne gjak pastaj! Ndaj ai meriton te vuaje, nese ka zot lart. E dyta, ne vere ne Shqiperi, me ate lloj menyre qe ngisnin makinat neper rruge, urova vetem diçka. Keta te shofere, qe dite per dite rrezikonin marrjen e jetes se te oafajshmeve, duke ecur si te cmendur, gjetshin ate qe kerkojne, por asnje pasagjeri, as ne makinrn e tyre, as ne makinat e tjera, mos iu prekte dhe qimja e kokes! Hajde tashti, shko meso shkrim e kendim e llogjike!

          2. k
           k

           Ngushëllime dhe dhimbje per humbjen e jetës në modhe kaq të re. Po të kalojme tek fenomeno , është e denueshme fakti që femrat fshatare pranojne cilindo drogaxhi apo kriminel vetëm për një xhiro me makina lluksoze të droges, është akoma me e dhimbshme se vdekja vetë .

           1. A
            Accidentally_genious

            Dy kurva me pak

            1. S
             Shqiptar

             cke more idiot? Apo tu kujtuan motrat dhe jot eme?

             1. K
              Koli

              E mo te dogji ty “Shqipkar” Se i ke ne shpi kurvat?

             2. E
              Epirioti II

              QELBESIRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! QELBESIRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! QELBESIRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! QELBESIRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! QELBESIRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! QELBESIRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! QELBESIRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! QELBESIRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! QELBESIRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! QELBESIRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! QELBESIRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! QELBESIRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! QELBESIRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! QELBESIRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! QELBESIRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! QELBESIRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! QELBESIRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! QELBESIRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

              1. L
               Loni, ish dashnori i Grides.

               Urojme te vdesi edhe muti qe ishte ne timon...nje katunar hajdut i denuar disa here me burg

               1. S
                Soza

                Ngushëllime familjeve të vajzave për humbjen e jetës në këtë aksident të shëmtuar. Nga fotot del pyetja: si ka mundësi të vrasë mbrojtësja pasagjerët kur është vendosur në rrugë për të mbrojtur? Veç gabimit të vozitësit e ka kush tjetër ndonjë gabim për këtë pasojë kaq fatale? A mundet të parandalohen aksidente me pasoja kaq të rënda?

                1. K
                 Keqardhje per ju

                 Sozaaa, mbrojtesja vendoset per te mbare dy kahet e levizjeve ne autostrade, se ndryshe do kishimoto perplasje koke me koke te makinave me drejtime te kunderta levizjeje.

                 1. N
                  Ndryshe

                  Keqardhje, po te rinjte duhet te kuptojne vleren e jetes. Jeta eshte gjeja me e shtrenjte dhe e fundit qe duhet te japi njeriu. Mos e lini jeten ne doren e tjetrit.

                  1. .
                   .........

                   Akoma nuk zene mend kto b..q...po prap me shpejtesi sketerre neper ato rruge....duke i marre jeten njerzeve.....cmenduri me kto lloj species....

                   1. L
                    Laluci

                    Pune kurvash ,gjejne nje qe u jep pare e droge e fluturojne me presh ne bythe ,keshtu e pesofshin te gjitha kurvat e kurvaret , familje qe i le vajzat te bredhin tere naten ,familje qe shef vajzen te droguar ,te veshur mire me rroba te shtrenjta ,ku i gjejne parate ? keto kurva te pa pune !

                    1. g
                     goni

                     Po si guxoni e i nxirrni set fotografik te ndjerave o ndyresira, nje foto per identifikim serioze lejohet por jo keshtu, gazetar kurva

                     1. K
                      Komisar Katani

                      Mos u merrni me drogaxhinj o fycka

                      1. L
                       Labi

                       Pleqt kane thene dikur,nata eshte per pune te kqija, dy vajza ne ate ore,me nje injorant qe sigurisht e ka te blete patenten,me nje polici qe ndalon vetem per leke,ca prisni tjeter,mire keto po ca taksirati kane te tjeret qe dalin per hall e te aksidentohen nga keta qe mbasi pine gjithe naten marrin guximin te dalin me makine ne rruge.

                       1. U
                        Universi shprsa ime

                        Gjynah. Ngushëllime families që u ra gjëma

                        Lini një Përgjigje