Grisja e regjistrave në Hipotekë, Prokuroria sekuestron listën e punonjësve

23 Qershor 2022, 12:14Kronika TEMA

Grisja e regjistrave në Hipotekë, Prokuroria sekuestron listën e

Prokuroria ka nisur hetimet për grisjen e regjistrave në Hipotekën e Tiranës.

Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se Prokuroria ka nisur sekuestrimin e listës se punonjësve që ka pasur akses në një dekadë tek regjistrat arkiv e urdhërat e veprimeve.

Ky hetim po ndiqet nga kryeprokurori i Tiranës, Arens Çela dhe vjen menjëherë pas deklaratës së Artan Lames.

Pak ditë më parë, Drejtori i Përgjithshëm i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame tha se janë humbur apo dëmtuar faqeve të regjistrave të kadastrës, për zonat në zhvillim të Tiranës si Farka, Ndroqi, Shën Gjergji.

Hetimi do të kryhet për veprat penale të ‘shpërdorimit të detyrës’ dhe ‘zhdukjes dhe vjedhjes së dokumenteve’.

3 Komente

 1. Z
  Zeqo Pilafi

  Mos me thoni qe ka gisht Artur Çobani.

  1. B
   Bariu

   Pikes i ke rene ky Artur Çobani ne ASHK eshte super bandit se zanatin e ka mesuar kur ishte prokuror. Zhurme po bejne sikur po punon drejtesia se ne fund asgje nuk do ndryshoje

  2. E
   Eno

   Ky quhet krim, këta e quajn shpërdorim detyre . PRA LIGJET I KANË PËR VETE, dhe shpërdoruesit të tyre!!

   Lini një Përgjigje