Hakmarrje e Ervis Martinaj për Brilantin?! Zbardhen detaje të reja për masakrën në Don Bosko

18 Mars 2023, 16:47Kronika TEMA

Hakmarrje e Ervis Martinaj për Brilantin?! Zbardhen detaje të reja

Gazetarja e kronikës Aida Topalli ishte e ftuar këtë të shtunë në Euronews Albania ku foli në lidhje me situatën e krimit në Shqipëri.

Duke u ndalur te masakra e Don Boskos, ku u qëllua me breshëri armës në drejtim të lokalit të Fatjon Muratit, Topalli tha se një nga pistat e hetimit është një hakmarrje e mundshme nga Ervis Martinaj apo nga njerëzit e tij të afërt.

Gazetarja theksoi se Murati është një nga personat e aluduar si i përfshirë në atentatin e mbikalimit të Fushë-Krujës, ku ndërroi jetë Brilant Martinaj.

“Emri i Fatjon Muratit ka dalë në skenë në vrasjen e Brilant Martinaj dhe dy personave të tjerë të ndodhur më 17 korrik në mbikalimin e Fushë-Krujës. Është lakuar emir i tij dhe është thirrur në instancat përkatëse për të dhënë dëshminë e tij.

Ndoshta kjo ka bërë që policia dhe prokuroria të ngrejë një dyshim të arsyeshëm se kemi të bëjmë me një hakmarrje të Ervis Martinaj, apo njerëzve të tij të afërt. 

Kjo është dhe një nga pistat e hetimit. Fati i Ervin Martinaj mbetet mister, që nga data 9 gusht që familjarët denoncuan humbjen e kontakteve me njeriun e tyre

Nuk dimë ende as ne që kemi të bëjmë me një hije të Ervis Martinaj apo me njerëzit që ai ka pas vetes, apo familjarë që po hakmerren për vrasjen e njeriut të tyre të dashur.

Kjo punë do shkoj zinxhir se Brilanti ishte njeriu më i afërt dhe më i dashur për Ervis Martinaj”, tha gazetarja.

12 Komente

 1. D
  Drane

  Edhe "i vdekur" legjendari Ervis Martinaj eshte i gjalle midis nesh!

  1. U
   Uffff

   Kjo ngjarje tregon qe ai eshte gjalle. Dhe zhdukja e tij eshte thjesht nje inskenim. Per kete arsye policia ka nguruar gjate kesaj kohe ta shpalle te vdekur. Ose mund te kete pasur informacion qe eshte gjalle por nuk ka dashur te prononcohet ne menyre qe mos ti japi avantazh Martinajt, se sa informacione ka per te.

   1. H
    Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

    Ok Drane, Lene at mecin e Martinajve, po shiko Berishën, se e ke galiç ulur tek kafka jote ne vend të trurit. Megjithese, ti mund edhe ta kesh thene me shaka. Uroj ta kesh thene me humor, se ndryshe ...... të të rrojnë njerezit e shtepisë, sepse ti..... ëhë, ke mërdhifur. Më keq nga ushtarët e Ramës.

    1. A
     Ardian

     TE JET PER NENEN E VET SE PER TE TJERAT LEGJENDA JOTE TE ISHTE NE GROP DHE TE TJERET SI KY LEGJEND BASHK ME FUNDERRINAT E TJER SE DUHET ENVERI TJUA LEROJ NENEN TE GJITH HORRAVE DHE KRIMINELAVE.

    2. T
     T

     Po po aty e keni shkoni takojeni

     1. V
      Vk

      Ky Stan kete bylmet ka.

      1. Z
       Zot na fal cfare ke krijuar !Dranen.

       Lexhendari i Dranes !

       1. i
        i indinjuari

        Pika qe nuk u bje me gjithe legjendarin tuaj. Njerzit ju bejne thirrje juve te beheni njerez se nuk eshte mire te vdisni si kafshe ashtu siç kini lindur.Njeriun e udheheq arsyja dhe ndergjegja per gjera te verteta dhe te dobishme per njerzit jo per krime dhe idjotesira-Turp te kini ju qe kini nje sjellje te tille.

        1. A
         Astiri

         Po perse do vdiste a thua se e kerkonte njeri.Ai ishte ne dijeni te gjithçkaje dhe eshte akoma.Por tani ai ka hyre ne loje pas stabilizimit te tij atje ne folene ku kishte kohe qe e kishte ndertuar.Tani ai ka filluar e merr hak.

         1. V
          Vk

          Ky Stan ate bulmet ka.

          1. a
           am

           Kur titulli fillon me pikepyetje miq domethene qe gazetari po na pyet neve. Kjo eshte gazetari e dale mendsh.

           1. T
            Toni

            Nje pjese njerezish m'burren me dike qe kane vrare... dmth nje kriminel te nje bande kriminelash dikur vrisnin.. dhe ne te njejten kohe krenoheshin si te forte qe si m'posht njeri... por ja qe eksperienca kriminale s'eshte e gjate per asnjeri... dhe realiteri tregon qe jane vrare.. dhe dihej nga vere keta kriminale qe koha kishte mbaruar per te jetuar dhe realiteti i diteve te sotme su dihet varri... dhe mos harroni se keta atentate per hakmarrje i bejne familiaret e viktimes me vrases me pagese per tu hakmarre... por eshte teper vone pasi forcen e krimit e ka dikush tjeter... pra krenare kur kriminale vriten dhe jo mburrje per ata qe kane lene nenat me lot ne sy per gjithe jeten.

            Lini një Përgjigje