Abuzimet me tenderat e bashkisë Bulqizë, zyrtarja e arrestuar mohon akuzat: U dorëhoqa nga posti i nënkryetares, nuk përballoja volumin e punës

18 Mars 2023, 14:31Kronika TEMA

Abuzimet me tenderat e bashkisë Bulqizë, zyrtarja e arrestuar mohon

Enkeleda Lleshi, një prej zyrtareve të arrestuara nga bashkinë e Bulqizës për abuzimin me tenderin për ujësjellësin, në dëshminë e saj është shprehur se nuk ishte më nënkryetare e bashkisë.

Mësohet se Lleshi është shprehur se ka dhënë dorëheqjen nga posti i nënkryetares për shkak të volumit të lartë të punës dhe aktualisht punonte në një drejtori të këtij institucioni.

“Kam zbatuar ligjin, nuk kam shkelur asnjëherë detyrën. Kam dhënë dorëheqjen nga nënkryetare dhe punoj në një drejtori në bashki. Nuk e përballoja dot volumin e madh të punës”, tha Lleshi.

 

3 Komente

 1. k
  k

  Të tallet edhe malokja injorante,dmth se ky shtet eshte i vdekur.

  1. t
   tata luigji

   @ Kari po pse Ardian fullani qe vjedhi 1 miliard lek nga ishte???? apo nga klosi, O Kar vjedhja nuke ka fe,krahine as ide, vjedhja eshte vjedhje, ndersa shteti ju qin kurvat i fut ne burg kete dhe gjithe karat si puna e K

   1. p
    pashai

    kjo goca ka qen sekretare e cdo gje e kryetarit po nuk rrin dot mendoj une pa i gjo te kryetarit kjo

  Lini një Përgjigje