DOSJA e Fierit: Nga raporti intim, tek shantazhi me video nudo, “…më sill 700 euro, ose videot do ja nis burrit…”

18 Mars 2023, 09:56Kronika TEMA

DOSJA e Fierit: Nga raporti intim, tek shantazhi me video nudo,

Një raport intim, jashtë martesor është kthyer në mankth për një nënë të dy fëmijëve në Fier, burri i së cilës qëndronte si emigrant sezonal në Gjermani.

A.XH, kishte krijuar një historie dashurie me B.K, një 38 vjeçar nga Librazhdi, të cilit përmes aplikacionit messenger në “FB”, i ka dërguar dhe dy video intime të trupit të saj.

Por pas dy takimeve romantike në hotelet e Durrësit dhe Fierit, B.K është kthyer në një person shantazhues dhe kërcënues për A.Xh, duke mos i kërkuar kësaj të fundit trupit, por tashmë personi ka Librazhdi, kishte si qëllim vetë marjen e lekëve.

“…unë me B.K filluam të shkëmbenim mesazhe me njëri-tjetrin, nga muaji Maj apo Qershor 2022. Ne u takuam për herë të parë në Durrës, ku shkuam në një Hotel, të cilir nuk ja mbaj mend emrin. Pasi ndenjëm bashkë rreth nja katër orë dhe më pas u ndamë mirë dhe unë i kërkova që mos takoheshim më. Sepse i thashë kam familje dhe nuk dua të prish familjen…”- ka treguar A.Xh.

Në këtë moment B.K nuk ka folur dhe deri tek “Bishti i Zhurit” në Rrogozhinë kanë ardhur së bashku me një taksi dhe aty, Besimi iku për në Elbasan. Ndërsa A.Xh ka marë një taksi tjetër dhe ka shkuar në Fier.

“…kur unë zbrita në Fier, B.K më mori në telefon dhe me tha "Ku je, pse s’ma hap telefonin, ti ke shkuar me atë…". Aty më pas ai më kërcënoi me vidiot që unë ja kisha dërguar më parë, vidio nudo të trupit tim. 

Pasi më kërcënoi me këtë video, ai më tha që duhet të hapësh telefonin sa herë që unë të marë. M’bas nja një muaji B.K erdhi në Fier dhe bashkë shkuam tek hotel "Çikago" dhe une i thashë prapë “…bem ça bëm, ta lem me kaq…”. 

Por B.K, duke më bërë presion me anë të atyrë dy vidiove që unë ja kam dërguar më tha: “…që këto do t’ja dërgoj burrit tënd dhe njerëzve të tu…”. Dhe në këtë kohë ai B.K, më kërkoi lekë. 

Unë nga frika se mos B.K i dërgonte vidieot familjes sime, i kam dhënë një shumë të hollash prej 2000 dymijë lekë të reja. Por sërisht B.K nepermjet telefonit më thoshte: "…dua lekë, më dërgo lekë, se ndryshe ky muhabet nuk mbyllet me kaq, do i nis videot burrit…"- tregon gruaja.

Më tej ajo shton se: “…B.K ka ardhur në Fier disa herë dhe unë nga frika se mos ai me niste familjarëve te mi vidiot i kam dhënë lekë në dorë sa kam patur mundësi. Para një jave, B.K më mer në telefon dhe me thotë që "…me dërgo 200 euro se ndryshe unë familjarëve të tu dhe burrit tënd, do t’ju dërgoj videot e tua…". 

Unë nga frika e madhe që më kishte zënë nga B.K, i them një mikut tim të quajtur F.M, i cili ka qenë shofer tek firma ku unë punoj, duke i kërkuar 200 euro, të cilat më pas ja kam dhënë B.K…”

Por edhe pse e ka furnizuar në mënyrë të vazhdueshme me para dhe euro, Besim Kurti, nuk ndalonte asnjëherë duke krijuar një shqetësim për gruan.

Kërcënimet e tij shkuan deri aty sa të merte në telefon vajzën e A.Xh, si dhe bashkëshortin e kësaj të fundit, madje duke arritur të zhvillojë dhe një takim me të, të cilit i ka kërkuar 700 euro borxh.

Nisur nga kjo situatë, A.Xh, i është drejtuar policisë së Fierit, duke depozituar kallëzim penal për B.K. Hetimet janë rregjistruar për veprën penale të “Shtrëngimit me anë të kanosjes apo për dhënie pasurie”.

Rasti është hetuar nga prokurori i Fierit, Petrit Vukaj, i cili ka nxjerë me urdhërin e ndalimit për shtetasin B.K, duke çuar policinë për arrestimin e tij.

Një ditë më parë gjykata e Fierit, vendosi mbylljen në qeli të B.K, ndërsa ky i fundit ka pretenduar se lekët që i kërkonte A.Xh, ja kishte dhënë asaj në formën e borxhit.(Ora News)

13 Komente

 1. S
  Shqiptari

  Kjo zonja nuk paska faj ? Kete zoterine e kap ligji ne faj po zonja qe ka mbajt me leket e burrit nuk paska faj.Ketij lloj prindi nuk i duhen lene femijet kursesi se nuk edukon dot femij.

  1. A
   Albina

   Dhe pastaj themi, si u bë kriminel ky djalë apo si u bë kurvë kjo vajzë e vogël.......................................... Pse çfarë prisni të bëhet djali apo vajza e kësaj putanës......... . Putanë do bëhet................... . Dhia keca pjell....

  2. L
   Lam karroca

   C'eshte kjo kurve, qe pasi bredh hotel me hotel,pasi e ka burrin jasht, i thote pasi ngopet: e leme me kaq, beme ,c'beme" sikur te kene qene me punuar ne bahce.!!!

   1. A
    Ana

    Po per katunarin e Librazhdit nuk ke gje per te thene? Apo se je katunar vete. Ajo nuk ishte kurve se kurvat ne kembim te seksit marin para. Ndersa kjo jepte para se katunari e kercenonte. Tani katunari e shef mire sesi do ti perveloj suma ne kaush.

   2. Q
    Qytetari

    Kjo nuk esht nen , ajo qe esht nen perkushtohet per femijet burrin familjen , kjo esht nje rrote kurve qe duke pas nje burr ne shtepi kerkon hamshor rrugve , shum mir ja ka ber kollovari kjo nuk meriton meshir , dava plerash kurva te degjeneruara kur nuk ngopen me k mos martohen dhe te bejn çte duan nuk i bezdis kerkush , duan dhe leket dhe gjalpin , i ngeli ne dor kastraveci pun prostitutash qe marin me qaf burrin dhe femit e tyre.

    1. P
     Psikologu

     Kjo kuçka qenka një e përdalë që nuk ja gjen shoqen. Pasi i dërgon video të trupit të saj nudo një personi të panjohur që nuk e njeh mirë, pasi pallohet si lopë hotel më hotel kërkon të zgjidhe problemin. Po mirë moj kuçkë nuk i mendove më parë këto probleme apo mendjen e kishe te palloshi?

     1. D
      Dani me një kokërr

      Sa me fat qe je po të kesh këtë femer ne krahë. O zot cfarë bejnë kuqkat shqiptare.

      1. P
       Pellazgu

       Kuçke kjo korrak ai. Vlerat e Albanistanit qe mbajne lart popullin e lashte iliro pellazg korrake. Plehra...

       1. T
        Tr1920

        Pun kurve.ptu rrac e keqe. Ty përveç lekve duhet me tmor ene shpirtin

        1. S
         Shoferi

         Sa ka si puna e ksaj...vetem qe sju kan dal videot akoma...Dhe pastaj kur zihen keq kerkojn divorce dhe akuzojn burrat e tyre sikur i kan trajtur keq hahaha...Nuk duhen tbejn femij gra te tilla...se kan menjen te familja po tek....

         1. E
          Eda

          Per malokun e Librazhdit nuk keni fjale per te thene ju malokët e...interesant!!! Nje brumë keni ju malokët! Kur ndodh dicka e tille ne shoqeri,vetem femra e ka fajin sipas jush...Kurrësesi kurvarët e Librazhdit si puna juaj! Malokë te ndyre.Kur ja preu kokèn me sepatë ai maloku pervers plak asaj goces 18 vjeç,te gjithe ju malokët ate gocen fyet....ajo na e kish pasur fajin atehere...jo plaku pervers,qe e shfrytezoi per epshet e veta dhe ne fund e vrau! Jeni ndyrësira fund e krye ju Malokët dhe nga ndyresira si ju nuk mund te presesh gje tjeter...Vetem llum në mentalitet dhe llum në vepra!

          1. D
           Drini

           Po mire bejne, nuk lihet gruaja edhe ec e bridh dynjane

           1. N
            Nini

            Drini! Te pelqen veprimi i kesaj kurve? Ai rreziku (burri) shkon dhe punon per te mbajtur familjen ! Po kjo kurva ja jep shperblimin burrit ,duke mbajtur me leket e femijeve nje njeri te pa njohur! Po kjo kurva pse ja dergoj fotot e saja nudo ketij te pa njohurit?

            Lini një Përgjigje

            Blog Tema