Ish-drejtuesi i policisë: Nuk e kanë vrarë fëmijët Pëllumb Metën, ja vrasësi

27 Shkurt 2024, 09:24Kronika TEMA
Ish-drejtuesi i policisë: Nuk e kanë vrarë fëmijët

Shemsi Prençi, ish-drejtor i policisë tha se dëshmitë e Hygerta Metës dhe vëllait të saj të madh Hysen Meta, janë të pabesueshme. Sipas tij ata që të dy kërkojnë të marrin përsipër vrasjen, por sipas tij asnjëri nga ata nuk e ka shkrepur armën.

Sipas Prençit autori është dikush tjetër. Ai tha se i vetmi person i cili do të kishte kryer krimin pa iu dridhur dora, për shkak të vuajtjeve të supozuara që mund  të ketë kaluar, do të ishte nëna.

“Ka një problem shumë serioz, nisur nga dëshmitë, por edhe nga të dhënat e deritanishme, del se pavarësisht kontradiktave që ka në dëshmitë e fëmijëve dhe të bashkëshortes, ata bien ndesh edhe me aktin e vrasjes.

Një vrasje në gjaknxehtësi e sipër, ndodh me një plumb dhe do kishte ndërhyrje. unë dyshoj se asnjëri nga ata që do të marrë përsipër përgjegjësinë e veprës penale nuk janë autorët. E para ata e kanë marrë përsipër të dy, por ata nuk e kanë bërë të dy.

Hyseni dhe Hygerta kanë marrë përsipër të manipulojnë situatën para togave të zeza, sepse kanë menduar që mamaja nuk do jetë në gjendje të luaj me fjalët. Nga  fëmijët nuk kishte asnjë shenja në trup, nëna mbase ka, personi që i është nxirë jeta nga ai Pëllumbi do ketë qenë vetëm nëna, sepse fëmijët nuk flasin të jenë dhunuar.

Sipas meje, ky person konfrontimin e ka pasur vetëm me bashkëshorten. Për mua vrasjen e ka bërë bashkëshortja, vetëm ajo mund të qëllonte pa iu dridhur dora kundër një personi që supozojmë se i ka nxirë jetën, qoftë edhe për të mbrojtur vajzën në një fejesë të padëshiruar”,-tha Prençi.

27 Komente

 1. S
  Shkembi

  Keshtu mendoj edhe une.

  1. V
   Vranakonti

   Ky Shemsi Mutprenci nuk shihet do me sy.. Njeri i shemtuar dhe i poshter. Ky kur ka qene kryepolice,bashke me polcet e tij,me urdher te kryekriminelit Sali Berisha,rrihte barbarisht njerezit socialist dhe i linte gati te vdekur ne mes te xhades. Kriminel si Saliu.

   1. K
    Konti

    Vanakonti! Ky ka qënë sigurims! Ky ka qënë oficer kufiri në Shkodër dhe kështu ka vepruar edhe në atë kohë siç thua ti .

  2. A
   Andueli

   Ku po, ky e di mirë se është polic "profesionist". Ik o Shemsi se s'ke lidhje ti me analizën shkak-pasojë

   1. F
    Ffxfcg

    O kryepolic mir more dakort gruas viktimes i esht nxir jeta , edhe nenes se saj qe ka vrar vjerren dhe ka gjuajtur dhe burrin per ta vrar dhe ate burri e ka dhunuar , hajde polic hajde , vrasjen e ka ber gruaja se esht rrac kriminelesh , fmit fshein vrasjen e te jemes , per mendimin tim duhet te denohen me burg perjet , njerez qe vrasin baban dhe qeshin e nuk kan kurrfar pengese , per njerez qe si njofin i vrasin per asgje , jan te edukuar kriminel nga gjyshja dhe e jema . Te ter pa pun ai i mbante me buk hashash dhe veshmbathje .

    1. P
     Portokall

     Hiqini nga ekrani keta moo...e terrorizuat ate popull...e mori vesh ky nga shpia

     1. D
      Dibrani

      O Shemsi, dru me pre o Shemsi.

      1. F
       Flamuri pa shtizë

       Ky na çenka edhe spiqodhog..!

       1. m
        mos

        Me njeri te poshter se Shemsi Premçi nuk ka pasur ne policine e Sali berishes; KY qen ngeli neper televizione e gazetave duke dhene mendje, por eshte pjestar i bandave kriminale te Saliut? Shkoi nje here dhe u be dhe pergjegjes i emergjencave tek Edi rama. Saliu e shkarkoi nje here ne ajer si Zhukovin , ndersa ky kompetenti qen i ndyre nuk degjohet. Ore, po ku ushqehen keta, nga i gjejne parate apo me tik-tokun?

        1. A
         Adriatik.

         Ky Shemsi pilafi eshte bere i neveritshem.Ky eshte medioker si polic.Televizionet i japin shume hapsire ketij hajduti me cizme.Shikoni makinen e ketij derdimeni.Mburret e kam bler 50,000 Euro u thote njerzeve.I kam para me djerse thote.

         1. T
          Titi

          Ky specialisti edhe i mardhenieve nderkombetare qe emrin e Blinkenit e thoshte Blinker.

          1. S
           Shupenza

           Cfare vjen nga policia jane njerez me shpirt sa te pules. Te hedhin si lecke kur nuk ju duhesh. Keshtu e kane nga zona e ketij Shemsiut apo andej pertej Shupenzes. Vetem bese nuk kane. Si mund te maresh pergjegjesi e te flasesh me kaq siguri, kur nuk je askushi. Vetem keta e bejne.

           1. m
            maks

            Ketu disa debila tallen me Prençin, por e vetmja piste logjike eshte ajo qe ai thote pra qe viktimen e ka vrare e shoqja, sigurisht ne bashkpunim me femijet e saj pushta. Pastaj ka mundesi qe keta te mos jene fare femijet e tij...

            1. Y
             Ymeri nga Yzberishti

             VARI Shemsiun…..

             1. a
              adi

              Ktheni hetuesit e Xhaxhit Enver ne pune o te mjer! Tregojn qe nga dita qe linden keto monstra!

              1. I
               Idiot dashur i nanes te ktije polici te pjerdhur S

               O zot ky car ka qene drejtues policie

               1. S
                Sul Kodra

                Ky Hajduti i Sali NonGrates , pas Saliut u be me Ramen , pas Ramen me Ilir Floririn. Ku ka fytyre me te zeze se Premci , hajdut me licese nga Sali Vicidoli , i zi si gjithe Dibranet e neveritshem.!@.

                1. S
                 Sul Kodra

                 Ky Hajduti i Sali NonGrates , pas Saliut u be me Ramen , pas Ramen me Ilir Floririn. Ku ka fytyre me te zeze se Premci , hajdut me licese nga Sali Vicidoli , i zi si gjithe Dibranet e neveritshem.!@.

                 1. S
                  Sul Kodra

                  Ky Hajduti i Sali NonGrates , pas Saliut u be me Ramen , pas Ramen me Ilir Floririn. Ku ka fytyre me te zeze se Premci , hajdut me licese nga Sali Vicidoli , i zi si gjithe Dibranet e neveritshem.!@.

                  1. N
                   NWO Satanic Cult

                   Or Sullll..kujdes se Dibran't t'cijn pajdhin e sames..majr ban mos me e kruj me to..ene sidomos ju baltaxhinjve or Sul..na u tajsim c'ket Culllllll

                   1. A
                    Arber

                    Çish ke or dejbron? Ki ta tha tamon , or tej!

                    1. A
                     Aleksander

                     Sa injoroant qe je, or idiot satanic. Kam pare qe ben komente ne artikuj te ndryshem duke vjelle vrer per njerezit pa ditur asgje. O injorant, zoti do te ta beje sic ke zemren se fshihesh pas anonimitetit se drejte per drejte ti qine robt por ti ske guxim. Mut muti,

                   2. L
                    Landi

                    ketij malokut nga Shupenza i duket vetja Sherlok Holmes po ne fakt eshte nje rrot kari qe se ka shokun

                    1. L
                     Landi

                     ketij malokut nga Shupenza i duket vetja Sherlok Holmes po ne fakt eshte nje rrot kari qe se ka shokun

                     1. m
                      mao

                      Ky MENDER Shemsiu eshte si miu sa ja ndjen rrezikut eren te le ne balte e can ferren eshte nga gryke e voge'qe te vrasin naten e te qajne diten

                      1. z
                       zenepja

                       blla blla blla

                       1. D
                        Drini

                        Flet sikur ka provat ne dore. Nese do ishe specialist nuk do flisje fare. Lere drejtesine te beje punen e saj

                        Lini një Përgjigje