Ktheu banesën në "vatër" prostitucioni, si i joshte vajzat në kryeqytet 29-vjeçari

22 Shtator 2022, 11:45Kronika TEMA

Ktheu banesën në "vatër" prostitucioni, si i joshte

Policia e Tiranës ka arrestuar një 29-vjeçar, pronar i një banese ku ushtrohej prostitucion në kryqytet.

Nga hetimet rezultoi se i riu me iniciale E.H krijonte kontakte me femra të ndryshme, me qëllim shfrytëzimin e tyre për prostitucion. Gjatë vëzhgimit për një periudhë 9 mujore rezultoi ai e kryente aktivitetin e tij në rrugën “Thoma Koxhaj” në banesën e tij.

Iu në këmbim iu ofronte femrave konsumimin e lëndëve narkotike ose i paguante me kartëmonedha të dyshuara të falsifikuara, kryesisht paund.

Gjatë kontrollit në banesën e 29-vjeçarit u kapën shtetasit P. Gj. (klient), shtetasja S. K. dhe shtetasi M. D., i cili siguronte lëndë narkotike dhe kryente dërgimin e saj në banesë te klientët.

Në vijim të veprimeve, gjatë kontrollit fizik ndaj shtetasit M. T. (punonjës në lavazhin në pronësi të shtetasit E. H)., shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, një sasi lënde të dyshuar cannabis sativa.

Gjatë aksionit policia sekuestroi dy automjete, një sasi lëndë narkotike kokainë dhe cannabis sativa, 1300 euro dhe shuma parash, të dyshuara të përftuara nga ky aktivitet kriminal, si dhe kartëmonedha paund të dyshuara të falsifikuara.

1 Komente

  1. Q
    Qytetar i zakonshem

    Paska qene maskara ...si more i paguante me para fallco ..? Per te tjerat ky miku eshte krejt ne rregull me ekonomine e tregut.

    Lini një Përgjigje