Makina përplaset me shtyllën në Vlorë, 5 persona të plagosur, mes tyre 2 fëmijë

15 Shtator 2022, 18:21Kronika TEMA

Makina përplaset me shtyllën në Vlorë, 5 persona të

Një aksident rrugor ka ndodhur pasditen e sotme në Vlorë, ku një mjet i llojit “Benz” është përplasur me një shtyllë duke lënë disa persona të plagosur.

Aksidenti ka ndodhur rrugën që të çon në fshatin Nartë.

Ende nuk ka të dhëna zyrtare mbi ngjarjen, por sipas “News 24” dhe “Report TV”, nga aksidenti kanë mbetur 5 persona të plagosur, mes tyre dy fëmijë.

Një grua thuhet se ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërsa katër personat e tjerë janë duke marrë trajtim mjeksor në spitalin rajonal të Vlorës.

1 Komente

  1. K
    Kritiku

    Nëse nisemi nga kjo foto dhe e marrim si te vertete per vendin e ngjarjes, atehere mund te themi qe faji eshte komplet i shoferit. Ai duhet te kete qene me nje shpejtesi te madhe qe te sjelli kete dem ne makine dhe ne njerez. Tabela tregon kufizimin e shpejtesise deri ne 30 m ne ore! Nje gje tjeter shume e rendesishme eshte qe njerezit ne Shqiperi(shumica) nuk vendosin rripin e sigurimit qe ne rast aksidenti te ndohmon nga demtime te renda. Kur e edhe femije ne makine atehere lidhja e rripit eshte akoma me e detyrueshme. Tani le te qajne me idiotesine e tyre dhe mire t'ju behet. Koken hengshin ata qe aq tru kkane dhe i marrin gjerat ashtu lehte sepse shqiptari eshte krenar dhe i di gjerat shme here me mire se te tjeret, Ky eshte rezultati i mendjeshkurtesise se nje pjese te njerezve qe nuk zbatojne rregullat.

    Lini një Përgjigje