"Më vjen turp që dal unë nga burgu dhe rrini ju", këto fjalë Tahirit ia tha Safet Bajri, ndanin qelinë bashkë

2 Qershor 2023, 16:31Kronika TEMA

"Më vjen turp që dal unë nga burgu dhe rrini ju",

Gjykata vendosi sot lirimin nga burgu të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri dhe pjesën e mbetur prej 1 viti e 8 muaj e 15 ditë do ta kryejë në shtëpi.

Avokati i tij, Maks Haxhia, në një prononcim për mediat, zbuloi se një person me precedent të theksuar kriminal, në momentin kur kishte dalë nga burgu, i kishte shprehur keqardhje Saimir Tahirit që vuante ende dënimin. 

"Më vjen turp që dal unë nga burgu dhe rrini ju", ishin fjalët, sipas avokatit Maks Haxhia, me të cilat ai i ishte drejtuar Saimir Tahirit.

Gazetarja Klodiana Lala tha se bëhet fjalë për Safet Bajrin, person i lakuar në trafik droge, me të cilin thuhet se ish-ministri ka ndarë qelinë. 

Safet Bajri, i akuzuar si një prej krerëve të grupeve kriminale në Shkodër është liruar me kusht nga burgu i Fierit në fund të muajit prill.

“Safet Bajri, person me rrezikshmëri, që ishte në një qeli me Tahirin tha; Mua po më vjen keq që po iki në shtëpi dhe ish-ministri i Brendshëm qëndron në burg. Duhet të kem një indice që është vendim politik. Bosët e krimit, apo politikë dhe ish-zyrtarë se kryejnë deri në fund dënimin e tyre.

Dikur një bos krimi, ka qenë zoti Haxhia avokat i çështjes, u lirua se kishte probleme me gjurin. Dhe u lirua nga burgu se dhimbja e gjurit ia pamundësonte qëndrimin në burg. Mund të ketë diçka mbrapa, por a ka një pakt? Nuk mund ta them. Duhet të kem fakte”, pohoi gazetarja.

20 Komente

 1. B
  Banana republic

  Only in Albania with pm pice of shit scum bag

  1. V
   Vranakonti

   Saimir Tahiri eshte denuar kot fare. Ai eshte denuar per tekat e Sali Berishes. Tahiri ka merit si minister i brendshem qe u prishi kryeqytetin e droges,Lazaratin.

   1. R
    Remo

    Ballaban pasha alias Vranakonti, ki S. Tahiri, ka meriten qe "cliroi" Lazaratin e Salehut nga hashishi por e ktheu gjithe vendin ne Lazaratistan sipas urdherave te Hamza Edvinit dhe "miopise" se D.Luu-se....

  2. T
   Tropoja

   Si vellezer duken, jo vetem nga pamja te mire por dhe per pune te mira,e patriot te medhenje te Shqiperise tone shume te dashur.

   1. M
    Mondi

    Imagjino sa patriot je ti bythqiresi I kriminelit te vicidolit qe keni vra,vjedh e trafiku sa dhe tokes qe ju mban I vjen rende por nuk ka goje te flase.

   2. J
    Jugu

    Bajri duhej leshuar nga burgu se duheshin fituar zgjedhjet ne Shkoder, dhe ai e metion daljen nga burgu. Ja edhe Tahiri doli. Te gjithe te kenaqur, Rama vazhdon te fitoj zgjedhjet kur dhe ku do, Taho i lire, Bajri i ban nanen Shkodres dhe shkodraneve. Populli ne pergjithesi dhe pensionistet, dihet te gjatin apo Ramen.

    1. s
     spata

     Ka shume motive pse u denua Sajmir Tahiri . Ajo ,qe eshte me se e qarte ,ka te beje me reformat cilesore qe beri Sajmiri ne MB. Ai largoje nga strukturat e MB te gjithe spiune potent te politkianve shqiptare . I pari qe u hodh ne sulm ishte Berishizmi qe kishte marr nje goditje vdekjeprurse ne te gjitha fushat .Me Tahirin ,ne krye te MB ,dolen zbuluar te gjitha krimet e bera ne 29 vite demokraci .Por gjithmone ka nje zgjidhje nga armiqte e betuar te shqiptarve . " Per te miren e shqiptarve e te luftes kunder krimit, Drejtesija ,me urdher nga larte ,duhet te shpjere prapa hekurave ata qe denoncojne krimet politike e shteterore" .Kujt i ha qerja le ta kruaj se lirohet .

     1. A
      Ali Pashë Gucia

      Mos të vijë turp Mr Bajer sepse Ty të donin jashtë per fushatë dhe jua realizove qellimin. Tani shijo paratë. Edhe Tahiri doli po ashtu keshtu që keni kohë me pi kafe dhe me zhvillue plane te tjera

      1. T
       Tomka

       Boo çfare fytyrash...

       1. O
        O Qelbesire Minister

        Ne Shqiperi Mafia ka Shtetin e saj……ky Qelbesire ishte dhe Minister ,,me letra te paguara per gjendjen shendetesore ka dalur…nuk ka faj Amerika ne Shqiperi jane te gjithe hajduta e te pabese…

        1. J
         Jari

         Po kjo Klodjana Seksi nga i di këto habere, më Mushkë Mashkull Librazhdi s bëhet. Kjo Klodi mis fare, i jep rrena lexuesve, çdo ditë.

         1. V
          Vrroma

          Fjala e fundit kur la qeline :”Bravo Cuna!”

          1. I
           Ismaili

           Maks haxhia njihet për paburrninë që ka, të shet në vënd për pare. Mbasi të ka marë gjith informacionin e çështjes, të lë në mes, dhe bëhet palë me palën tjetër. LEGEN.

           1. l
            labi

            Nuk eshte asnje cudi sepse gjykata e korruptuar komandohet nga dy me te koruptuarit Saliu,meta.Mediu ,imami ,bode rruli ,shkelzeni e shume te tjere kriminele dhe hajdut drejtesia e superkorruptuar me gjyqtaret e plepave qe pakurrefare shkolle u bene gjykates dhe degjeneruan drejtesin Rama nuk e di qe nuk ka qe nuk merr rrushfet perfshire dhe ata qe operuan ramen SHESIN MJETET E SPITALIT QE NGA LENTET E OPERACIONIT QE I KABLERE SHTETI,E DERI TE ANALIZAT E GJAKUT QE NUK UA BEJBE TE SEMUREVE POR I COJNE NE PRIVAT Ja sekretarja e msh arrestohet se eshte socialiste.DY MILION EURO VODHI PETRIT IDIOT VASILI ME TENDERAT E ILACEVE KUR ISHTE MINISTER SHENDETSIE,POR ESHTE I LSI

            1. $
             $antiago-@-Chil€

             Fatkeqësisht nuk ka për tu bërē ndonjëherë ai vend. Harrojeni. Populli shqiptar është shumë indiferent, por edhe kur i zjen gjaku dhe bën të dali e të kërkojë drejtësi gënjehet me karamele..

             1. E
              Edi

              O mashtruese. Nuk kanë qënë në të njëjtën qeli bashkë. E sigurt kjo. Informohu mirë pastaj fol

              1. A
               Ali baba

               Kot fare e gjitha!

               1. Q
                Qytetari 3 qershor 2023

                O Lab, o dell, o i pazgjuar po pse Saliu, Meta komandojne SPAKUN? O budalla, o injorant po Kryekaridhaton e Shqiperise e harrove? Ai spo pyet as gurvenatoren e Ambasades per vendimet qe po mer....

                1. L
                 Lasgushi

                 O avokat Progonati,leri kakërdhitë dhe mos e ul pazarin tënd në nivelin e klientit Saje xhelit.Haron se je shefi i avokatëve dhe i Xhilit.!!

                 1. A
                  Asd

                  Gabim vleresimi per Safet Bajrin. Krimi i tij nuk eshte asgje pare krimit te nje ministri te brendshem.

                  Lini një Përgjigje