Motra e Dumanit me certifikatë sigurie të NATO-s, reagon Ministria e Jashtme

19 Qershor 2022, 15:28Kronika TEMA

Motra e Dumanit me certifikatë sigurie të NATO-s, reagon Ministria e

Xhuljana Dumani, motra e Nuredin Dumanit, të arrestuar për disa ngjarje kriminale,  rezulton se është pajisur edhe me certifikatë sigurie pasi punon në zyrën e marrëdhënieve me NATO-n në dikasterin e diplomacisë. Në lidhje me këto lajme që kanë shkaktuar debat ditët e fundit ka reaguar Ministria e Jashtme.

Reagimi i Ministrisë:

Ditën e djeshme në një numër mediash janë publikuar raportime mbi punësimin në MEPJ dhe pajisjen me çertifikate sigurie të motrës së të penduarit të drejtësisë Nuredin Dumani, znj. Xh. D.

Nisur nga interesimi që natyrshëm ka ngjallur ky rast, por edhe nga nevoja për të korrigjuar disa pasaktësi në raportimet mediatike, duam të informojmë opinionin publik si më poshtë vijon:

Znj. Xh.D, është përzgjedhur për të kryer praktikën 3-mujore në MEPJ. (thirrja VI, Programi Kombetar i Praktikave të Punes, te Ministrise se Arsimit, në zbatim te VKM nr. 395, datë 29.04.2015, ‘’Për miratimin e programit kombëtar të praktikave të punës në administratën shtetërore dhe institucionet e tjera publike’’ e ndryshuar.)

Emri i znj. Xh.D ka qenë pjesë e listës që kanë aplikuar për këtë program sjellë në MEPJ nga Ministria e Arsimit. Pas marrjes së listës, ngrihet një komision që bën përzgjedhjen e studentëve, bazuar në metodologjinë e përcaktuar në VKM përkatëse dhe më tej, bazuar tek buxheti dhe kërkesat e drejtorive përkatëse të MEPJ, përzgjidhen një numer i caktuar studentësh, për të cilët lidhen kontratat e punës me afat të caktuar 1 vjeçar. Emrat e praktikantëve sugjerohen nga drejtoritë përkatëse ku ata kanë kryer praktikat e punës.

Pra, znj. Xh.D ka hyrë në MEPJ si pjesë e një programi, ku përzgjedhja bazohet vetëm në rezultatet e studentëve dhe që synon krijimin e hapësirave për studentët më të mirë në administratën publike.

Znj. Xh.D e ka kryer praktikën në gusht 2021 dhe në perfundim të praktikës, për shkak të vlerësimit të performancës së saj nga drejtoria, është lidhur kontrata e punës me afat të paracaktuar 1 vjecar deri ne 31.12.2022, si specialiste në Drejtorinë e Shërbimeve të Brendshme, Sektori i Shërbimeve. Znj. Xh.D nuk ka qenë për asnjë moment e punësuar në Kabinetin e MEPJ.

Për punësimin e znj. Xh.D është kërkuar sipas ligjit, dëshmia e penalitetit nga autoritetet përkatëse e cila ka rezultuar e pastër. Në përputhje me ligjin, ashtu si për çdo punonjës tjetër të MEPJ, edhe për znj. Xh.D është kërkuar certifikata e sigurisë nga DSIK. Kjo certifikatë është, pas dëshmisë së penalitetit, një tjetër filtër nëpër të cilin kalon çdo punonjës i MEPJ.

Duam të sigurojmë publikun por edhe mediat e interesuara, që në asnjë moment zonja në fjalë nuk ka pasur akses në informacion të klasifikuar e aq më pak në informacion të klasifikuar të NATO. Informacionet e klasifikuara në MEPJ trajtohen me rregulla e procedura të posaçme dhe vetëm një numër i kufizuar punonjësish kanë akses në to.

55 Komente

 1. A
  Ani

  Ne Shqiperi pika me e dobet jane punesimet ne shtet ...nuk ka rendesi cila parti. Nuk zgjidhen per merite por me miqesi e partishmeri....rol negativ luan DAP dhe drejtoresha Kociu.... nga rruga e direkt drejtore....

  1. P
   Prandaje jemi Ku jemi me korrupsjoni dhe krimin në

   Si pase performancse të saje të forte dhe të mire? A po sa lek Ka paguar i vllai për Drejtorine? Problem number 1 sote në Shqiprie ështe se Edi Rama, Sali Berisha, ilir Meta dhe njerzit e tyre më të afert dhe familjaret e tyre Jane që të gjith të korruptume dhe të lidhure me krim dhe mafjen e të gjitha niveleve edhe çofte si puna e keti Numanit që vrasin pleq e gra pa pasur hake a po hile por veq per ti ber dikujt nder . Prandaje korrupsjoni dhe krimi jane shtrire në të gjitha niveleve dhe instututsjonet e Shqiprise jashta Shqiprise dhe mbrenda Shqiprise. Edi Rama, Sali Berisha dhe ilir Meta duhet të dalin para drejtesise sa më pare të jet e mundure

   1. T
    Taulant

    Po perpara kujt drejtesie? Ata jane vete te kapur me gjykates e prokurore me notere e me doktore! Me polica e me shofere moj shqipni te kam dhjere!

    1. V
     Vranakonti

     Mos i fut te gjithe ne nje thes. Edi Rama nuk eshte si Saliu dhe Meta qe kan vjedhur aq shume sa nuk kane vend ku ti mbajn parate.

    2. B
     Bureto

     Ani, Lexoje edhe nje here sqarimin e MEPJ. Zonja apo zonjusha i ka kaluar te gjitha vleresimet sipas ligjit dhe pastertine e figures gjithashtu. Ajo do te vazhdoje punen ndersa i vellai do kaloje jeten ne burg. Jemi në kohe të tjera vella. Dhe mos e harro ate shprehjen e mocme te shqiptarit se: "Beri varet nga kembet e veta!". Tung!

     1. T
      Taulant

      Po pra o tru uje, i ka kaluar te gjitha vleresimet se ka paguar i vellai. Katunarja rezik edhe 8 vjecaren nuk do ta kete mbaruar!

      1. S
       Se kush eshte katundar nuk merret vesh ketu

       Tru peshk. As gjerat me te thjeshta nuk i kupton. Vella dhe moter jane dy persona dhe jo nje. Cdo njeri paguan per veten e vet. Mund te thuash qe drejtesia jone nuk ben drejtesir por jo te thuash qe drejtesia jone eshte restorant ku njeri paguan per te gjithe. Cfaj ka motra e tij nje here kete se kuptoj.

       1. S
        Sali gerdeci

        TI TAULANT JE I FRUSTUAR QE NE VOGELI.DHE ASHTU DO VDESESH SI I FRUSTUAR FIZIKISHT DHE MORALISHT..TI I MAT TE TJERET ME METRIN TEND...PRANDAJ IK E MOS NA CAJ TRAPIN GERR GERR ME TEORITE E TUA....IK SHIF FILMINI TAULANTI KERKONTE MOTREN

        1. V
         Vlonjati

         Shume te drejte ka shteti. Ca faj ka motra. Ajo urime per punen. Ta mvaje koken lart. Shteti ka te drejte. Ajo eshte shume kompetente ne punen qe ben. Pse i hidheni tjetres. Do shifni qe dhe vellai saj eshte pa faj! Cso gje do sqarohet. Drejtesia te shprehet. Dhe te liroje njerezut e pfajshem. Fajin e kane greket we duan ti japin shqiperine qipros. Fajin e ka saliu qe bashke me sorosin po komplotojne kundra angela merkel. Fajin e ka albin kurti qe ne bashkepunim me makronin duan te shkaterrojne planin e erdoganit per te mbeshtetur edi ramen per kryetar te kombeve te bashkura. Rrofshin patriotet. Poshte erion brace qe do te prishe planet e qeverise per kultivimin e fermave te strucave ne peqin

      2. k
       koktigani

       Edvin je njesh te adhuroj ,ty te meriton ai popull

       1. N
        Na mbyten idiotet e Komunistit Sali

        Si ka mundesi qe gjithë kokë-tiganët i ka mbledhur Saliu rreth vetes. Edi Rama mund të jetë kokrra e maskarait,por ç'hyn Edi.Rama ketu mor kokë-tenxhere? Nuk lini rast pa e bastarduar debatin. Por komuniste hesapi jeni. Shkoni akoma me biografite e Enverit, se vetem komunizmin njihni.Xhuljana Dumani duhet të internohet sepse vellai është armik i popullit. Apo jo? Ajo Xhuljana ka të drejtë të punoje edhe ne NATO, edhe ne CIA, edhe ne SHIK, dhe ku te doje, ne qofte se nuk është e perlyer me vellain e saj. Ajo.mund të mos behet dot politikane, sepse figurat e zgjedhura nga populli kane kerkesa të tjera, por ne pune te emeruar nuk e ndalon njeri, o kungull. Ne fakt ate Edvinin ky popull e ka peshqesh nga idiotet si puna jote. Na ben dhe si i zgjuar pale. Demek ti di shumë, ndersa populli është budalla. Po yt ate e jot ëme nuk jane popull mor derdimen? Apo janë prifterinj, si thoshte Robert Ndrenika, qe "është popull prifti". Kaqol.

        1. B
         Balo

         Or ti që të mbytën komunistët! Ministria shpjegon hollësisht mekanizmin si e ka dhjerë muhabetin! Ne na intereson vetëm fakti që motra e një mostre ka çertifikatë sigurie të NATO! Ç mut lufte klasash na përmend këtu!? Në raste të tilla kërkohet shpjegim,dhe ky shpjegim i ministrisë nuk bind, kaq o gdhë që çdo pordhë ndryshe nga ato që bën Ed Kambalja të duket si e Sali kufomës! Edhe bën ironi ti me batutat e filmave të Komunizmit! Dil nga dhoma e xhamit ku je strukur, që beson se vërtetë vendet e punës në Shqipëri i cakton Portali,Programi përzgjedhës e Pordhi Kali në Derë të Hanit! Pushteti,Paraja,Pidhi këto janë PPP e Ed Pisit,kurse forca madhore është Krimi...këto caktojnë çdo gjë në Shqipëri..sot or ti ! Mbete t'u pa filma të Realpordhës Socialiste o derëzi!

         1. N
          Na mbyten idiotet e Komunistit Sali

          Ne fakt Balot vetëm për të lehur janë. Prandaj nuk ke ku t'i gjesh trutë. Ne nje qeveri ku paskan të drejtë të punojne Erion Beu i Divjakës Brace, Tigri Ahmetaj, Damian Agai, e shumë të tjere, fajin na e paska Xhuljana Dumani. Po u hoq Xhuljana, mbaroi korrupsioni. Se Xhuljana nuk paska të drejtë të jetë edhe vajze e ndershme, pavaresisht vellait kriminel. Juve ja bete gjyqin vajzes ketu ne gazete. Jeni pikërisht ju idiotet e Saliut qe mbani Ramen ne këmbë, sepse me një opozitë tjeter, Rama do ishte ne pension tani. Por kur lehin Balot, njerezit nga e keqja votojne Ramen. Unë kam 25 vjet jashte Shqipërisë, dhe më mirë se i shikojme gjerat ne emigrantet jo partiakë, nuk i shikoni ju fanatiket, qe jeni bere me keq se ata komunistët analfabetë të Enverit, qe të benin namin po të kishe patur gjyshin ne administraten e Zogut, sic e kisha unë. Prandaj ne Shqipëri është në pushtet nje parti e majte, ndersa në opozitë nje parti ultra e majte si PD. Ne të djathtëve na mbeti vetem të iknim jashte, sepse Sali Komunisti e mbushi PD-ne me ish-sigurimsa si puna jote, qe tani na je bere PD-ist i flaktë. Paske frike edhe nga filmat e asaj kohë. Je bërë per gjynah. Shikoji filmat se nuk të hanë.

        2. S
         Sai krimineli Gerdeci non grata

         Ne fake ti dukesh si koke mut

         1. S
          Sai krimineli Gerdeci non grata

          Ne fake ti dukesh si koke mut

          1. S
           Sai krimineli Gerdeci non grata

           Ne fake ti dukesh si koke mut

          2. N
           NO

           Ooo, keta, jo vetem qe jane horra, vrases ordiner, hajdute, e çdo lloj funderine tjeter, por dalkan edhe ekselent! Pfff Bravo shtetit, ne gjunje para mafjozeve!!!

           1. V
            Violeta

            Perpara se znj. Xh.Dumani te jete motra e "të penduarit të drejtësisë" ka qene motra e kriminelit te rrezikshem, shume te kerkuarit" Nuredin Dumani; e pra, si nuk e ka verifikuar departamenti i "Burimeve Njerezore i Ministrise Shqiptare te Puneve te Europes dhe gjithe Botes" kete fakt? Apo eshte mbuluar me tufen e parave te ketij krimineli te fituara me gjakun e viktimave te tij? Dhe pa pike turpi nepunesit e MEPJ-se bejne "sqarime", ne vend qe te kerkojne falje dhe te njiftojne sa me pare largimin e zonjushes Xh. Dumani nga dikasteri!

            1. 1
             19

             Violeta dhe vllaj jot eshte byth qire por si thot njeri pse punon ne institucion .

             1. A
              Asd

              Shume sakte. Kjo zonjushe mund te kete gjithe notat ekselente nepermjet ryshfeteve dhe parave te vellait. Po ashtu mund te kete blere vendin e punes. Dihet qe administrata i shet vendet e punes, nuk i shperndan sipas ndonje meritokracie. Kam dyshimin qe Dumani perdor dhe investon gjithe parate e veta tek e motra. Ai vete edhe pse flet per qindra mijra euro te perfituara nga vrasjet, nuk posedon as prona dhe as para.

              1. L
               Likja

               Violeta feta feta...nuk jemi tek lufta e klasave...ik mos na caj bithen..

              2. 1
               1

               U corientova krejt.Kush me sqaron ndryshimin mes regjimit komunist dhe demokracise.Motra e Dumanit po te ishte ne komunizem do njollosej ne biografi,po dhe ne demokraci kerkojne te njolloset.Ku ndryshojne dy regjimet?Per mua nuk ka ndryshim,pavaresisht se motra ka jeten e saj dhe ndoshta ka konflikte me vellane e kane koh pa folur.Ne do mbetemi bishti qenit ne jete te jeteve

               1. E
                Emigranti i paligjshem

                O njesh. Per fat te keq po jetojme ne nje regjim te korruptuar komunist. Por kjo nuk do te thote qe e motra e dumanit duhet te burgoset apo internohet per fajin e te vellait. Por as te ketë te drejte qe te ketë mundesi te ketë ne dorë dosje qe quhen sekrete. Kaq e thjeshte eshte. Keshtu qe mos u çoriento aspak.

                1. L
                 Likja

                 Ik bohu emigrant i ligjshme se ngele ferrave tu u mcef...kuvjemi ke lufta e klasave

                2. r
                 rrushi

                 Per ty or "1"sqarim:Ne monizem nuk kishte miqesi e per rrjedhoje meritokracia te ngjiste ne çdo detyre,duke te te dhene ç'do post e te thoshte :Mos ha mut se futesh brenda.Ne shkerdhatokracine qe erdhi eshte le te jesh hajdut ,vrases,apo lehes sa te duash mjafton te kesh para droge,prostitucioni,apo krimi mund te hyesh ne çdo detyre shteterore me nje pagese te majme!S'ka rendesi kush je e ç'fare shkolle plepash apo universiteti "kristal" ke mbaruar,ha mut sa te duash dhe mund te punosh ne çdo dikaster deri ne funksione te larta shteterore.Ky eshte ndryshimi or '000001" sepse nr.1 ka vlere te madhe.

                 1. B
                  Bato

                  Tiparet morale qe kushte one zgjedhjen nuk jane shpikje e komunizmit, por jane parim Baze I cdo administrate shtetrore.

                 2. T
                  Tomi

                  Po i keputni nje certifikate sigurie dhe atij gorrilles vrasese nuredin sumqirit, edhe legeni altin pordha dumani e ka edhe mire e keni! Po kontrollojeni mor loqe se kushedi sa ka pagu gorrilla oer motren qe te shkoje ne ministrine e jashtme. Ajo DSIK-ja i hedhe ato certifikatat si letra bichozi, thjesht rutine letrash eshte skontrollon njeri asgje.

                  1. a
                   agim

                   MPJ, vec apologjise se saj me kartwn e "programeve" etj, duhet te sqarojw opinionin , shtetin dhe veten: pas publikimeve te bujshme mbi krimet e lemerishme te N.Dumanit, kjo e perzgjedhur nga " programi", - a njoftoi, si hap te pare, ne dikaster se ishte e motra e vrasesit serial, qe me bemat e tij te tmershme po trondiste gjithe Shqiperine?! C'qendrim mbajti MPJ me kete rast?! 2- a e ndjeu kjo XHD-ja si detyrim moral dhe etik te kerkonte menjehere lirimin nga detyra ne nje nga institucionet kryesore te shtetit, pavaresisht ne se ishte ne dijeni a jo se vellai i saj ishte nje kriminel me damke,?! 3-Po qe vellai i saj kriminel fshihej prej kohesh se kerkohej nga organet perkatese per krimet qe kish bere e bente- a ishte ne dijeni kjo moter?!.Si athere guxoi te rrejistrohej e te garonte per te zene nje vend ne zemer te shtetit..?! ** ja vlen te renditen ne vijim pyetjet e domosdoshme per MPJ-ne , Ministrine e Arsimit etj, per qendrimet e tyre ndaj kesaj historie.Si fillim: si u perzgjodh, a plotesojne e paraqesin dokumente aplikimi kandidatet kur rregjistrohen ( ne rastin konkret XHD-ja ), a hyn vellai ne rrethin familjar, c'qendrim mbajten dy dikasteret kur moren vesh se kishin ne mes tyre motren e nje krimineli etj, etj . Eshte nje nen/ceshtje e dosjes "Dumani" qe kuterbon ....

                   1. S
                    Spak

                    Apapaaaa sa te thella paskan qene keto pune...dhe une rri e veshtroj

                   2. B
                    Bardha

                    Kafshet jane mesuar te jetojne ne komunizem

                    1. A
                     Alb

                     Po pse cuditeteni rrezik dhe dumani vet do jet pjes e strukturave shish po strego njeri.

                     1. K
                      Kristi

                      Deklarata informuese e MEPJ-sikur do te heqe sikletin qe ky dikaster apo dhe te tjeret ndjene per korrupsionin zyrtar..te zyrtareve te ndryshem,..ne emerimet e punonjesve. Cudi,..po ky Dumani keto dy muaj ..doli si kriminel.. Ky rast e mjaft te tjera duhen hetuar deri ne fund...dhe kryesorja te mbahet pergjegjesi administrative etj, .per ata qe e kane kthyer emerimin e punonjesve ...ne pazar,..e per pasurim. Me mire te kishit thene vetem dy fjale.. Gabime,..do te hetojme...si eshte bere emerimi e perzgjedhja.. Ndryshe,..eshte fyerje per inteligjencen e njerezve.

                      1. M
                       Mos e beso po deshe, por eshte e vertete.

                       Shtet surrogato, plehre, qelbesire, mafioz, bytheqire etj, dalin e na tregojne "filtrat e sigurise". Mafia ka kohe qe ka kapur pushtetin ne Shqiperi, por na qenka punesuar edhe ne strukturat e NATO-s.

                       1. v
                        vlora.vlora

                        Sa ka paguar Dumani per ate post ,O Kryeminister legen ,po s ke lene me plehra pa mare ne pushtet po si ka mundesi qe gjithshka ndodh ne qeverine tende dhe asnje s mban pergjegjesi

                        1. M
                         M

                         Ka marre muti rruget.

                         1. O
                          Opq.

                          Dhe Fatmir Xhafajt vëllai iu bë mollë sherri në publik me problemet e tij, po aty është prapë, ku është problemi tani me këtë motrën e Dumanit? Raporti me ligjin është individual, nuk është as familjar e as farefisnor.

                          1. E
                           Eni

                           Askush nuk punesohet me merite....po nuk pate lidhje apo leke harroje......konkurset jane totalisht fiktive

                           1. F
                            FATMIRI

                            SHTET I SHKERDHYER NGA TE KATER ANET QEVERISEMI NGA KURVA DHE KURVAR NGA HAJDUT DHE KRIMINEL ME NE KRYE MOTERQIRIN EDI

                            1. S
                             Salih

                             Edhe dsik dhe ata qe I kane dhene certificate penale tè paster, jane njesoj si duma dhe dumani. Shikoni cfare justifikimi"...nuk ka pasur akses ne kode secrete...por eshte ne ministri...ajde shtet MUTI ajde...!

                             1. K
                              Kunati i shokut Xhemol

                              Kur dihet qe eshte motra e dumanit (vetem nga mbiemri duhej te hulumtohej ne cdo njesi sigurisht edhe DSIK ) atehere si eshte paraqitur dhe marre certifikata e pastertise se figures, kuptohet korrupsioni i larte ne cdo ministri. Nuk i ha populi i thjeshte keto rekrutime "me aftesi profesionale", edhe une ndonese kam mesatarern 8.9 kam konkuruar ne cdo institucion qe ka paraqitur vende bosh, edhe tek DAP. Ndonese kam konkuruar, nuk kam marre asnje informacion trasparent. Çuditerisht ne nje ministri ku konkurova u vleresua maksimalisht nje kandidat i njohur moshatar me mua dhe ne nje dege studimore me mesataren 5,6. Ja pra kjo eshte konkurimi ????, veçse korrupsioni eshte ai lubrifikues qe i fut ne pune. Aktualisht jam punesuar me merite ne nje kompani private dhe çuditerisht (per shtetin) jam vleresuar maksimalisht edhe ne pozicion edhe me shperblim. Mirupafshin ne shqiperine e paster pa korrupsion.

                              1. S
                               Sqepari

                               Jo-jo, nuk eshte Ali Hoxha, qenka Hoxhe Aliu!

                               1. K
                                KK

                                Dikush paska marre jo nje arke Peshk,po gjithe Peshkarexhen.Vertet besoni se pas 500 vite Bakshish anadolli,ky vend u be evrope…A keni shkuar ne zyrat e ketij Shteti Qesharak A keni shkuar ne Ambasada,Fatkeqesisht Shqiperia po behet si irani,ku Shahu ne 1970 kishte Shtet me modern se ne 2020.edhe Xhaxhi kishte shtet me efikas se sot.Nuk ka Shprese ky vend,jo Rama te jete por dhe nje Gjerman te vendoset.Thjeshte nje dite do mbeten Oligarket dhe evgjitet se njeri me pak tru nuk mund te jete Qytetar i kesaj katrahure Anadollise ne evrope nuk ka Shtet si ky.

                                1. T
                                 Tallavaja

                                 O kazana: Ta sqaron proceduren Ministria e Jashteme. Besoj jeni te qarte po nuk ju pelqen se jeni kazane. Keshtu eshte kur gazetaret duan te jene medoemos te famshem dhe te bejne qeverine. Le ta bejne e ti shohim sa vlejne. Ndryshe jane bere pale apo jane anarkista dhe per kete duhet te diskreditohen. Nuk eshte hera e pare. Sa per kete vajzen ka jeten e saj. Ka studjuar, ka dale shkelqyeshem, ka kaluar disa filtra, por jo te gjitha. Apo te kthehemi si ne kohen e Enverit, te mos e leme as te shkoje ne shkolle as te punoje. PLEHRA, KAZAN.

                                 1. P
                                  Poc'MEJP o truthare .SPAK eshte Krimi Org.

                                  SPAK = Krimi i Organizuar ne Shqiperi . Kur ta kuptojne jte shqiptaret ,jo Shteti i lamasheve dhe reagojne do Shpetoj Shqiperia nga Bandat e Krimineleve

                                  1. N
                                   Nje qe e ka ne kuris kete hall

                                   Te gjithe punonjesit e ndershem qe nuk koruptohen i mbajne ne pune per pak kohe pastaj i pregatisin nje dosje dhe i heqin me lezet nga puna pa i vrare ndergjegja fare dhe perfundojne te shkretet neper gjykata administrative fitojne edhe gjyqet e shkalles se pare po keta drejtuse te koruptuar i apelojne per te zgjatur ne pa mbarim edhe pse e kane fituar ne shkalle te pare te drejten e tyre rine pressin radhen e gjykimit me pa te drejte vetem se jane te pa koruptuar ne punen e tyre qe kryenin ky eshte opinioni per mua si populli jane dosjet ne apel per keta te shkrete e gjithe kjo qe shkrova eshte shume e vertete.

                                   1. K
                                    Katnaret

                                    Dmth motra e nje katundari vrases e kriminel del ekselente dhe punesohet ne diplomaci.. Arnautistan, Berishistan

                                    1. D
                                     Degelisi

                                     :Na mbyten idiotet e Komunistit Sali" Komenti juaj ishte i nje qytetari me kulture democratike dhe te civilizuar Shumica i komenuesve i bejne biografine kesaj zonjes sin ne kohen e Enverit

                                     1. t
                                      tori

                                      PER TE GJITH JU PALLAT QE KOMENTONI SI NE LUFTEN E KLASAVE...O PALLA SE CA BO VELLAI KESAJ VAJZE ESHT OUNA TIJ...KJO KA JETEN E SAJ KA STUDIU E DO ECI PERPARA ME JETEN E SAJ...CA BONI O PERDORUES FARASH LULEDIELLI...SKENI PUN E LUNI DEREN....JU KA LON ME PENALLTI MONIZMI DHE SPIUNLLIKU ME NJONI TJETRIN...

                                     2. X
                                      Xeni i Slobodankes

                                      ku e pate apo degjuat ju bythqiret e Salih Serbit qe Dumani ka paguar per te punesuar motren e vet kur ajo ka qene studente ekselente dhe prandaj eshte pranuar ne MPJ? Salihu fuste ne mbledhjen e qeverise dhe keshillit te sigurimit Serbin Fazllic dhe ju nuk e hapet njehere gojen ....

                                      1. d
                                       dion

                                       Pinpong.... Kush ka lek kap cdo post... Keshtu eshte vepruar ne keto 32 vjet demokraci prandaj jemi vendi me i mbaruar.....

                                       1. N
                                        Nje i lodhur nga keta

                                        Shqipni mori Shqipni kush te ka qit me kry ne hi (Saliu me kompani) Ti ke pas ken nje zonje e rande burrat e dheut te therisnin Nane e te tjera.ketu kemi aritur

                                        1. O
                                         Optimisti

                                         E vertet, tashti Xhuliana eshte e deklasuar,nuk duhet te qendroje ne ate pune ka vellane ne burg.Keshtu vazhdon lufta e klasave pas tridhjet e ca vitesh.Fatkeqesisht bejme ne vend numero dhe aty do mbesim.

                                         1. S
                                          Supaxhiu 300 evro

                                          Tè kam me nder tè kam dh ...r mu nè ministri tè jashtme!E para ministrèr tè jashtèm shqipèria nuk ka sepse zonja ministre nuk e ka iden as nga historia si dhe politika e jashtme,e dyta,burri i vet na fiton toka nè Himarè kur kèta s'kanè asnjè lidhje me himarèn dhe ky do tè thot korruptim.Motra e kriminelit nè ministri tè jashtme por edhe dhjetra polic tè korruptuar pèrbèjn kètè fotografi.Vèrtet nuk jemi nè kohèn e e,hoxhès por motra e vrasèsit me nota tè shkèlqyera si nuk deklaroj nè ministri se Dumani èshtè vèllai i saj?Praktikisht mendoj se nè tè gjitha ministrit,drejtorit e policis,bashkit,duhet tè monitorohen çdo ditè nga virusi i korruptimit.

                                          1. S
                                           Supaxhiu 300 evro

                                           Tè kam me nder tè kam dh ...r mu nè ministri tè jashtme!E para ministrèr tè jashtèm shqipèria nuk ka sepse zonja ministre nuk e ka iden as nga historia si dhe politika e jashtme,e dyta,burri i vet na fiton toka nè Himarè kur kèta s'kanè asnjè lidhje me himarèn dhe ky do tè thot korruptim.Motra e kriminelit nè ministri tè jashtme por edhe dhjetra polic tè korruptuar pèrbèjn kètè fotografi.Vèrtet nuk jemi nè kohèn e e,hoxhès por motra e vrasèsit me nota tè shkèlqyera si nuk deklaroj nè ministri se Dumani èshtè vèllai i saj?Praktikisht mendoj se nè tè gjitha ministrit,drejtorit e policis,bashkit,duhet tè monitorohen çdo ditè nga virusi i korruptimit.

                                           1. S
                                            Supaxhiu 300 evro

                                            Tè kam me nder tè kam dh ...r mu nè ministri tè jashtme!E para ministrèr tè jashtèm shqipèria nuk ka sepse zonja ministre nuk e ka iden as nga historia si dhe politika e jashtme,e dyta,burri i vet na fiton toka nè Himarè kur kèta s'kanè asnjè lidhje me himarèn dhe ky do tè thot korruptim.Motra e kriminelit nè ministri tè jashtme por edhe dhjetra polic tè korruptuar pèrbèjn kètè fotografi.Vèrtet nuk jemi nè kohèn e e,hoxhès por motra e vrasèsit me nota tè shkèlqyera si nuk deklaroj nè ministri se Dumani èshtè vèllai i saj?Praktikisht mendoj se nè tè gjitha ministrit,drejtorit e policis,bashkit,duhet tè monitorohen çdo ditè nga virusi i korruptimit.

                                            Lini një Përgjigje