Policia i vihet në ndjekje, 35-vjeçari me kanabis përplaset me një automjet për t’i shpëtuar, por arrestohet

24 Mars 2023, 17:27Kronika TEMA

Policia i vihet në ndjekje, 35-vjeçari me kanabis përplaset me

Një 35-vjeçar nga Peshkopia është arrestuar, pasi nuk iu bind urdhrit të saj për të ndaluar. Ai qarkullonte me lëndë narkotike për ta shpërndarë në doza dhe aksidentoi një automjet të parkuar në tentativë për t’i shpëtuar efektivëve blu. 

Pas disa minutash ndjekjeje nga Policia, ai është kapur dhe vënë në pranga. Policia ka sekuestruar një sasi lënde narkotike kanabis, një grirëse metalike që shërbente për grirjen e kanabisit dhe automjeti me të cilin qarkullonte 35-vjeçari.

Njoftimi i Policisë

Shërbimet e Policisë bazuar në inteligjencën informative për një shtetas që shpërndante lëndë narkotike në doza në qytetin e Peshkopisë, janë vënë në ndjekje të një automjeti.

Drejtuesi i automjetit  shtetasi D.C., 35 vjeç,  nuk i është bindur urdhrit të Policisë për të ndaluar dhe gjatë largimit përplasi një automjet të parkuar, por është kapur pas ndjekjes nga shërbimet e Policisë.

Gjatë kontrollit fizik  policia i gjeti 35 vjeçarit (i dënuar më parë për disa vepra penale )  një sasi lënde narkotike   canabis sativa.

Ndërsa gjatë kontrollit të automjetit u gjet një dozë lënde narkotike canabis sativa dhe një grirëse metalike që dyshohet se shërben për përpunimin e lëndës narkotike.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore u bë arrestimi i shtetasit D.C., 35 vjeç, banues në Durrës, për veprat penale “Mosbindje ndaj urdhërit të punonjësit të policisë të rendit publik”, “Largim nga vendi i aksidentit”, “Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike”.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Lini një Përgjigje