Shqiptari vret turkun në Gjermani, autoritetet vendosin shpërblim për “kokën” e të riut

29 Qershor 2022, 09:08Kronika TEMA

Shqiptari vret turkun në Gjermani, autoritetet vendosin shpërblim

Një i ri shqiptar ka vrarë një shtetas turk në Gjermani mbrëmjen e së hënës në Kiel. Sipas mediave gjermane Fisnik Hoxha ka qëlluar disa herë mbi një 31-vjeçar në rrugën Gustav-Schatz-Hof.

Ai vdiq në spital pavarësisht përpjekjeve të menjëhershme për reanimim. Sipas hetimeve të mëparshme nga prokuroria publike dhe policia kriminale e Kielit, 23-vjeçari Fisnik Hoxha është i dyshuar.

Prokuroria publike në Kiel ka ofruar një shpërblim prej 3000 eurosh për informacione që çojnë në arrestimin e autorit. Kushdo që e sheh të dyshuarin Fisnik Hoxha të lajmërojë menjëherë policinë në 110.

Autori mund të jetë i armatosur

Policia ju bën thirrje qytetarëve që të mos flasin me të dyshuarin nëse e shohin. Hoxha mund të jetë i armatosur. Po ashtu, në bazë të rezultateve të hetimeve të deritanishme, sipas policisë dhe prokurorit publik nuk ka rrezik për publikun.

3 Komente

 1. D
  Detari

  nje turk me pak, te lumte. shko nga albanistani dhe qero ndonje tjeter se jane me shumice.

  1. Z
   Zjarri

   O detari te hyfte kari(im)

  2. R
   Real

   E mo , po s'ka ndonje gje te madhe , ndeshje derby , (vrasje derby , desha te them) .

   Lini një Përgjigje