Shqiptari xheloz në Greqi vret të dashurën 19-vjeçare

3 Dhjetor 2022, 12:02Kronika TEMA

Shqiptari xheloz në Greqi vret të dashurën 19-vjeçare

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Pire të Greqisë këtë mëngjes, ku një i ri shqiptar ka vrarë me armë zjarri partneren e tij. I riu shqiptar ka vrarë me plumb në kokë partneren e tij 19-vjeçare, gjithashtu shqiptare, dhe më pas ka telefonuar autoritetet dhe ka deklaruar krimin e rëndë.

Oficerët e policisë kanë shkuar me shpejtësi në shtëpinë e çiftit dhe kanë gjetur të vdekur vajzën, ndërsa autori është dorëzuar.

Deri më tani nuk dihen rrethanat e sakta të ngjarjes tragjike, mediat greke shkruajnë i riu ishte xheloz patologjikisht për partneren e tij 19-vjeçare.

1 Komente

  1. C
    Cajupi

    Na cate kar.n me keto tituj , ta shkerdhefte "shqiptari" rracen o gazekar I Meros

    Lini një Përgjigje