SPAK lëshon urdhër-arresti për ‘Rrumin e Shijakut’

22 Nëntor 2022, 11:27Kronika TEMA

SPAK lëshon urdhër-arresti për ‘Rrumin e Shijakut’

SPAK lëshon urdhër-arresti për Aleksandër Lahon, i njohur si Rrumi i Shijakut.

Urdhër-arresti është lëshuar për akuzën e korrupsionit dhe falsifikimit lidhur me tjetërsimin e pronave në Gjirin e Lalzit, pas një hetimi që ka nisur 2 vite më parë.

Pak muaj më parë “Rrumi” u shpall në kërkim nga Policia e Durrësit për heqje të paligjshme të lirisë pas dëshmisë se vëllezërve Beqiraj.

Dyshohet se Laho organizoi rrëmbimin e dy vëllezërve Beqiraj në autostradës Tiranë-Durrës, pasi këta të fundit po planifikonin ta vrisinin.

Sakaq, më 1 nëntor të vitit 2019 iu bë atentat prokurorit të Durrësit, Arjan Ndoja, teksa ky ishte në makinë me Aleksandër Lahon dhe shoferin Andi Maloku. Maloku humbi jetën në ngjarjen e rëndë.

1 Komente

  1. b
    bajate

    Ja mba bytha SPAK-ut te leshoje arrest per kriminelin, hajdutin dhe tradhetarin e kombit, Sali Sheqere Karaxhiç Berisha? Jo. Atehere SPAK ta mbyll me mut.

    Lini një Përgjigje