"Të pushohet çështja, s’ka prova", Fredi Beleri dhe Pandeli Kokaveshi kërkojnë lirinë në Apelin e GJKKO

25 Maj 2023, 12:28Kronika TEMA

"Të pushohet çështja, s’ka prova", Fredi Beleri

Fredi Beleri dhe Pandeli Kokaveshi ankimojnë vendimin e Shkallës së Parë të Gjykatës së Posaçme, që i la në burg me akuzën e korrupsionit aktiv në zgjedhje e kryer në bashkëpunim.

Beleri kërkon pushimin e çështjes, me pretendimin se nuk ka asnjë provë që ta përfshijë në veprën penale për të cilën akuzohet.


Ndërkohë, Kokaveshi i kërkon Apelit të Posaçëm masë më të butë se "arresti me burg", me pretendimin se situata e tij shëndetësore i rrezikon jetën në izolim.

Pritet që Gjykata e Apelit të hedh shortin që të përcaktojë emrin e gjyqtarit që do të shqyrtëhë çështjen. Aktualisht Beleri ndodhet në burgun 313 të Tiranës, ndërsa Kokaveshi në Qendrën Spitalore Universitare "Nënë Tereza".

 

 

5 Komente

 1. N
  Nqs kta Kriminele lihet te Lire do ket Trazira paf

  ky Kriminel rrezikon Koken me Mute per Hakmarrje mbasi ka vrare Shqiptare ne Peshkpi

  1. j
   janullatos topefagos

   ne birucë bithëkiraaaaaa ! aty te hani kavli alvanosi sto kolo sa tu duket prifti gomar

   1. K
    Karin do marresh se shpetji Peder Greqie

    nqs del i lire kan me shkerdhy njiher e mire sipas Tradites se Vendeta-s

    1. K
     Klaus

     Tradheti kombetare po u lirua ky terrorist!

     1. M
      Momqirsi grekofoneve

      Nuk ka prova!! U mesove me vrasjet e Peshkepise mor kurve evgjite. Do te te qijne moter, grua e goce ne burg. Mezi presin tu shkosh o mut i mutit.

      Lini një Përgjigje