Zëdhënësi i fushatës së Belerit: Më vendosën çip në makinë, përgjuan vëllanë mekanik

24 Maj 2023, 21:20Kronika TEMA

Zëdhënësi i fushatës së Belerit: Më vendosën

Zëdhënësi i fushatës së Fredi Belerit, ishte i ftuar këtë të mërkurë në Euronews Albania, ku hodhi akuza të forta në lidhje me arrestimin e kryebashkiakut të Himarës.

Ai tha se në mënyrë të paligjshme është vënë nën përgjim i gjithë shtabi elektoral i Fredi Belerit, madje dhe familjarëve të tyre.

Ai solli në vëmendje dhe një rast personal, teksa tha se makinës së tij personale i ishte vendosur çip nga policia dhe nuk përgjohej ai, por vëllai i tij mekanik, që s’ka asnjë lidhje me politikën.

“Unë kam një detaj juridik. Kjo histori ka një tjetër skandal. Prokuroria e Vlorës jep urdhër për përgjimin e Fredi Belerit dhe 4 personave të tjerë të cilët nuk janë pjesë e shtabit electoral. Çfarë bën policia e Himarës?! 

Vë në përgjim të gjithë shtabin elektorale të Fredi Belerit, në kundërshtim me çdo ligj të mundshëm, duke i vënë çipa makinave tona. Në rastin tim kanë bërë një skandal tjetër, që po e bëj publike tani për herë të parë. 

I vendosën çip makinës time dhe nuk përgjonin mua, që jam pjesë e shtabit të Belerit, por përgjojnë vëllanë tim, një person që nuk është marrë kurrë me politikë, një njeri që pounon 16-orë si mekanik dhe duhet ta përgjojnë ca policië bastardë të Edi Ramës. Pse duhet ta përgjojnë vëllanë tim? Vetëm sepse unë merrem me politikë. E kupton çfarë bëjnë këta, vënë në përgjim familjarët tanë”, tha Dhuli.

21 Komente

 1. S
  Sigurimi

  Kontrollo dhe bythen se rrezik te kane futur dhe nje aty.

  1. P
   Palikari qirjo

   Rrugac i shitur te greku per nje euro . Nuk jane bastarde por police te nderuar te republikes . Eshte e drejte e policise te pergjoje kedo madje edhe kryeministrin kur mer urrdher nga prokurori . Felliqesire

   1. K
    Koli

    A e tha me te Vertete:Policet Bastarde te Edi Rames.Arrestojeni Kurven,qe mos i vej kurre mendja me per Helenizim te trojeve Shqiptare.Shkerdhat Buke Shkeles,qe hani Buke ne Shqipni dhe punoni per Shkatrrimin e Shqipnise:Kane te drejte te vene Cip dhe ne Bythe po deshe ti,sepse beni pune Agjenturore ne sherbim te nje vendi tjeter.E njejta gje eshte ne te gjithe Boten or Idiot i lindur:Shko ne Itali,po dyshuan qe je Islamist,Terrorist,Agjent ne sherbim te nje vendi tjeter,te vene Cipa ne cdo cep te jetes tende,or Idiot Grek.Keni gjetur Shqiperine dhe Shqiptaret qe jane njerez te bute,keni gjetur nje Edi Rama qe vetem Shtet ky nuk eshte,duhet te gjithe Grupi qe punuat per Fredken,duhet te ishin nen Arrest per Sherbim te nje shteti Jo Mik per Shqiperine.Ah Laver,Laver cfare i boje ti ketyre.

    1. k
     koli

     Ta paskan vënë çipin torres 300 evro.

     1. S
      Sali pordha

      Na re dhuli na hengsh kaken nxire cipin ku eke.ik o mashtues surat bythe.

      1. d
       dembabadem

       Po ne Greqi o njeri pa dell u pergjua shefi i shtabit te ushtrise dhe plot gazetare dhe politikane te tjere. Ti me qahesh per vellain mekanik.

       1. M
        Milto

        Motren do ta qine ata policet bastard mo ki merak

        1. F
         Felliqesire qirje gjakprishur

         Hajt sedo ti besh hesapet me hanxhiun ke per ti njohur dhe bastardet

         1. Z
          Zagali

          Piçken e sateme e ke pare ti qe po na shpif keto gjera bastarde? Se cilin do pergjoi prokuroria apo gjykata nuk te pyet ty bastard. Ata ka punen e tyre,ka detyren e tyre dhe bejne punen e tyre. Fredi Beleri e ka hak burgun se ai vete i hapi pune dhe i nxori probleme vetes duke hedhur parrulla nacionaliste," Himaren do ta helenizoi" Ku ne pidhin e semes e gjeti kete te drejte ai maskara? Himara eshte pjese e shqiperise,eshte toke shqipetare,eshte territor shqipetar,ai qen bir qeni thot qe te helenizoi Himaren,dmth do ta greqizonte.Ai te kalbet ne burg se eshte kriminel dhe ka duaret te lyera me gjak nga ushtaret qe vrau ne masakren e Peshkepise me 10 Prrill 1994.

          1. R
           Real

           Cfare e dallon nga skandali i Wotergeit kete skandal te te hajnave te ripjelljes..?

           1. .
            .

            Metetoda Komuniste, te cilat e cuan dikur Shqiperin 50 video mbrapa, sot perseriten prap nga pjellat komuniste.

            1. H
             Historira te servirura nga sherbimet sekrete greke

             Keto jane akuza te ketij bastardi te esfalise qe ti jape mundesi qeverise Greke te sulmoje qeverine shqiptare publikisht si dhe organizatat antishqiptare dhe irredentiste. Prit kur te dale dendias ose Mickotaqiotis dhe te beje akuza te paqena dhe pa fakte kunder policise dhe qeverise shqiptare. Per brockullat qe ky hedh ne eter duhet ti provoje me fakte. Sigurisht qe nese ka pergjues atehere ate duhet t'ia jape SPAK qe ta analizoje, qe ta percaktoje se cfare eshte, cfare prodhimi eshte dhe shume te tjera. Perndryshe ky duhet arrestuar per akuza te rreme ndaj policise se shtetit. Nuk mund te lejohet nje person te hedhe ne TV genjeshtra te pa faktuara. E perse duhej policia te pergjonte vellain e tij? A mendon ky kokebosh qe policia shqiptare eshte kaq injorante saqe mund te terhiqet nga hunda nga keta agjente te esfalise qe kane penetruar ketu ne politike per te shkaktuar probleme me shtetin fqinje. Ky person tani duhet te hetohet nga policia per genjeshtrat qe ka hedhur dhe per kontaktet qe ka ne Greqi, per jeten qe mund te kete bere ne ate vend, dhe per lidhjet qe mund te kete me sherbimet sekrete greke.

             1. L
              Lala i Myzeqesë, pa Myzeqe

              Bastard je ti që shet atëdheun dhe jo policët që bëjnë punën e tyre.

              1. O
               O dhul

               Do tju shkerdhejne motrat dhe grate se e jeni kruajtur shume

               1. k
                km

                Ky eshte mashteues.se pari cipat vihen vetem me urdher prokurori.se dyti,u "vendos cipi ne makinen time,per te pergjuar vellain mekanik".Po' te ishte per vellain ia vinin cipin ne mjetin e tij,te mekanikutJo te te vellait .Ose eshte reagim i rreme per te akuzuar policine.

                1. P
                 Poseidon

                 O DULLE POLICI ESHTE I SHTETIT DHE JO I EDI RAMES O KURVE.,...,.BELERI ISHTE PERSON I RREZIKSHEM SIDOMOS ME SHPREHJET PER HIMAREN ........ESHTE PERSON I DENUAR ME BURG PER PRISHJE TE MARDHENIEVE ETNIKE............

                 1. P
                  Poseidon

                  O DULLE POLICI ESHTE I SHTETIT DHE JO I EDI RAMES O KURVE.,...,.BELERI ISHTE PERSON I RREZIKSHEM SIDOMOS ME SHPREHJET PER HIMAREN ........ESHTE PERSON I DENUAR ME BURG PER PRISHJE TE MARDHENIEVE ETNIKE............

                  1. D
                   Deti

                   Ty ore maskara qe i thua policve bastard policija nuk ka eshte e Edi Rames Pore e e te gjithe shqiptarve dhe ti nuk ke te drejte te ofendoshe i irtitucjon te tere se ty nuk te pelqejne veprimet e disa punojsve te policise te shteti dhe nense ke ndonje shqetesim shko denacoje ne organet perkatese po jo ti ofendoshe ne nje media puplike ‘ kaqe pere ty ‘ kurese pere keto medja qe Lejonjne keto njerez te ofendonje nje istitucjone te tere nuk eshte as pake prefesjonale pore nje medja qe nuk Di ku fillone lirija e dikujte dhe ku mbarove’ cenimo i lirise te tjerve

                   1. V
                    Vini

                    Policet nuk jane te Edi Rames more qimariot, po jane te Republikes se Shqiperise. Kur hap barkun neper media, ik dhe hap proçedim penal ne po,ici si çdo shtetas nese ka shkelje ligji.

                    1. k
                     kirurg

                     Mos bëj kot tani, pse bën kot? Vërtet nuk bënte gjë tjetër vëllai yt? Shiko mos ta ka vënë Micua atë çipin... ????

                     1. s
                      shqipja

                      cope muti! i shitur! me hajdute tribale, vrases dhe tradhetare qe leshojne familjet e tyre per te vjedhur dhe me jashteqitje te blere ne tregun e barkthareve si greke 2000 vjecare, na ka vajtur muti ne fyt, prandaj mbreteron rama. ne vend te merremi me ceshtjen shqiptare ne greqi qe eshte miljona here me e madhe se minoriteti i sajuar me bej-lere, merremi me dhjete copa muti te shitur qe bejne tradhetira, zhurme mediatike dhe para ne kurriz te kuazes shqiptare.

                      Lini një Përgjigje