Vrau djalin e saj 2-vjeçar. Zbardhet identiteti i nënës shqiptare në Spanjë!

16 Qershor 2022, 18:01Kronika TEMA

Vrau djalin e saj 2-vjeçar. Zbardhet identiteti i nënës

Personi në foto është nëna shqiptare e cila dhunoi për vdekje djalin e saj 2 vjeç, ndërsa binjaku i tij përfundoi në spital me plagë të rënda. Mediat spanjolle e kanë identifikuar atë si Hatixhe Kamxhiu, e cila jetonte në qytetin Bigastro, Alicante.

Ngjarja ndodhi ditën e diel, ndërsa fillimisht u tha se fëmija ishte rrëzuar nga karrigia, por më vonë u zbulua krimi tronditës. 32-vjeçarja, nënë edhe e një vajze, pak pas krimit, kishte postuar në llogarinë e saj në Facebook një foto me shiritin e zisë, ndërsa të shumtë ishin miqtë e të afërmit që e ngushëllonin për humbjen e madhe, të cilët nuk e dinin se ishte vetë ajo që ia kishte shkaktuar vdekjen të voglit të saj.

Nëna e të vegjëlve, Hatixhe Kamxhiu , ka telefonuar urgjencën në 11 qershor nga Bigastro ku ka deklaruar se fëmija i saj ishte rrëzuar nga karrigia.

Pas mbërritjes së ambulancës, binjaku i viktimës u transportua për në spital, ndërsa ishin të qarta shenjat e dhunës në trup. Mësohet se Hatixhe nuk kishte precedentë penalë, por më parë kishte humbur kujdestarinë e të miturve për shkak të varësisë nga droga.

3 Komente

 1. k
  karderri

  Qitjani shqiptin me siklet kurves

  1. a
   aleks

   he buçja kurve, vret pjellen e vet, te keqen te kafsheve sepse ato mund te quhen me plot goje "nene" jane gati te flijohen per te vegjlit e tyre, kurse kjo buçja ketu lart do te bredhe hu me hu, dhe i vogli qe u prefte ne paqe, me sa duket nuk i linte kohe te mjaftueshme kesaj putanes.

   1. A
    Allahu Akbar

    E mer jahu, na mbyten Hatixhet, Razijet e rrospijet myslimone Ku nga njera ne thone se besojn shum ke Allahu e nga ana tjater pallohen ne ke ti dali perpara dhe nuk du me dit as per femijet e vete.

    Lini një Përgjigje