FOTOT/ U promovuan tre nga librat e shkrimtarit të shquar shqiptar Pellumb Kulla

9 Nëntor 2023, 15:52Kulturë TEMA

FOTOT/ U promovuan tre nga librat e shkrimtarit të shquar shqiptar Pellumb

Në hollin e Kryeministrisë tek qendra COD, u promovuan tre nga librat e shkrimatrit te shquar shqiptar Pellumb Kulla.


"Ishte festa ime, rrethuar nga miq të shtrenjtë, anëtare te Parlamentit, artistë, poetë, kritikë dhe gazetarë.


Për të na përshëndetur, zbriti në festën tonë edhe Kryeministri Edi Rama.


U ndjeva mjaft i nderuar dhe i vlerësuar! Gjej rast t'i falenderoj të gjithë pjesëmarrësit!" shkruan Kulla ne nje postim te tij.

5 Komente

 1. D
  D

  Bravo Pellumb Kulla,je nga te paktit qe nuk i ke thene derrit daje,kur krimineli me i madh I kombit Sali mut Berisha e coj Shqiperine ne prag te luftes civile ne 1997 ju i pret perfundimisht komunikimet me kete shpellar.

  1. J
   Jorgji

   SAHANLEPIRESI PLUMB KULLA. KUR JA DOLI ME JA HUDH ENVERIT DHE SALES ME KTA TE SOTMIT E RILINDJES TALL SUMN 1000 HERE PLUMB KULLAI.

   1. R
    Rrofshi Peööumb dhe Xhuli Kulla

    Jeni dy Artiste te Medhenj .Shendet e jete ...

    1. E
     ENTSOE

     Respect per veprimtarine e P. Kulles, njeri me shume kulture dhe demokrat I vertete!

     1. p
      pokeristi

      Pëllumb o i rrallë i shpendëve! l meriton të gjtha vlerësimet nderet dhe respektet që të bëhen. T’a kem thënë e t’a them.Je Aset kombëtar.Mbi telentin e gershetuar me mënçurinë ke mbijetuar në priudhën më të vështirë të jetës tënde,periudhën e regjimit obskurantist diktatorial Hoxhist.

      Lini një Përgjigje