Amber Heard në krizë shet vilën luksoze pas gjyqit të humbur me Jonny Depp

1 Gusht 2022, 13:30Lifestyle TEMA

Amber Heard në krizë shet vilën luksoze pas gjyqit të humbur

Dokumentet e pavulosura të gjykatës tregojnë se Amber Heard u largua nga një pagesë divorci nga Johnny Depp që mund të shkonte në dhjetëra miliona dollarë, ndërsa aktorja e sfiduar financiarisht shet shtëpinë e saj të dashur në Kaliforni.

Dokumentet e parë nga Daily Beast tregojnë se ylli i Aquaman, injoroi udhëzimet nga ekipi i saj ligjor për të mos ndjekur Depp për paratë maksimale që i takonin pasi ata paraqitën kërkesën për divorc në 2016.

Ajo mund të kishte kërkuar gjysmën e 33 milionë dollarëve të Depp-it që ai bëri për xhirimet e këstit të katërt të Pirates of the Caribbean, pasi ai u realizua ndërsa ata ishin të martuar.

Por Heard zgjodhi të mos e bënte, dhe u shkroi atyre një email duke thënë se ajo ishte ‘çuditërisht e vërtetë me fjalën (e saj), se kjo nuk ka të bëjë me paratë’.

Një gjykatës refuzoi të lejojë që ato prova të pranohen gjatë padisë së Depp për shpifje kundër Heard

Ajo u urdhërua t’i paguante Depp një total prej 8.3 milionë dollarë pasi u shpall fajtore për shpifje, por thotë se nuk ka para të mjaftueshme për ta bërë këtë.

Amber Heard duket se ka shitur një pronë në Kaliforninë Jugore për më shumë se një milion dollarë, ashtu si dokumentet e pavulosura nga gjyqi i saj me Johnny Depp zbulojnë se ajo mund të ketë lënë dhjetëra miliona në tryezë në divorcin e tyre.

Ajo tani mund të ketë filluar të mbledhë disa nga ato para duke shitur shtëpinë e saj në Yuça Valley në shkretëtirën e Kalifornisë për 1.05 milionë dollarë, një fitim prej rreth 500,000 dollarë për Heard, sipas TMZ.

Heard dyshohet se e bleu shtëpinë në vitin 2019 përmes një besimi anonim të lidhur me aktoren. Ka spekulime për aftësinë e Heard për të mbuluar menjëherë dëmet, të cilat përfshijnë 10 milionë dollarë dëmshpërblim.

Ajo gjithashtu do të marrë 2 milionë dollarë nga Depp në një kundërpadi, duke i lënë asaj pak më shumë se 8 milionë dollarë për të paguar.  Shuma e fundit u reduktua nga 5 milionë dollarë për shkak të kufirit të Virxhinias në çmime të tilla.

Dokumentet gjyqësore të sapohapura sugjerojnë se Heard mund të jetë larguar nga më shumë se sa duhet për të paguar për divorcin e tyre.

Daily Beast theksoi se gjyqtarja Penney Azcarate refuzoi të lejonte Team Amber të paraqiste një bisedë që kishte me avokatët e saj gjatë gjyqit të divorcit.

Ata pretenduan se për shkak se Depp e bëri Pirates of the Caribbean 5 gjatë martesës, ajo ishte ‘pronë e komunitetit’ dhe një pasuri Heard kishte të drejtë për gjysmën e saj.

Heard nuk do t’i lejonte ata t’i ndiqnin ato para, me avokatët e saj duke thënë përmes emailit se ajo ishte ‘e vërtetë në fjalën tuaj’ se nuk bëhej fjalë për para.

Gjykatësi Azcarate refuzoi çdo referencë për këto emaile në objektin e gjyqit për shpifje.

Ndoshta zbulimi më pikant nga dokumentet është se ekipi Depp mund të ketë tentuar të dërgojë foto nudo të Heard-it, si dhe punën e shkurtër të Amberit si një kërcimtare ekzotike.

Ekipi ligjor i Heard argumentoi se këto ishin ‘çështje personale të parëndësishme’ që nuk duhet të lejohen në gjyq.

Heard, 36 vjeç, apeloi vendimin e gjykatës në rastin e saj për shpifje kundër Johnny Depp më 21 korrik – dy muaj pasi ajo iu nënshtrua 10 milionë dollarëve për dëmshpërblim ish-bashkëshortit të saj

 

Lini një Përgjigje