Dua Lipa merr nënshtetësinë shqiptare

27 Nëntor 2022, 12:57Lifestyle TEMA

Dua Lipa merr nënshtetësinë shqiptare

Presidenti Bajram Begaj i dha shtetësinë shqiptare këngëtares Dua Lipa.

Presidenti Begaj priti sot artisten e mirënjohur dhe vlerësoi talentin e saj, shpirtin artistik si dhe angazhimin e saj në mbështetje të kauzave sociale.


“Është kënaqësi e veçantë që sot presim artisten e madhe Dua Lipa. Them artiste e madhe, por ajo është edhe një vajzë e thjeshtë, që krenarinë më të madhe na e ka dhënë ne, Shqipërisë, Kosovës dhe kudo ku ka shqiptarë nëpër botë.

Rinia shqiptare ju ka shembull dhe ju keni treguar se ëndrrat arrihen duke punuar gjithnjë e më shumë.

Ti i ke bërë të gjithë shqiptarët bashkë! Ndaj kam kënaqësinë t’ju jap shtetësinë shqiptare”, u shpreh Begaj.

27 Komente

 1. A
  Asss

  Oh, my dear Diuatr Lipa! Welĺcome! I Fill aloe! As you comingh it os OK! YOU a goldfrienf of Albania !

  1. T
   Timi

   Bravo kësaj goce. Jo se i hyn në punë shtetësia shqiptare por thjesht se e ndjen veten shqiptare. Respekt.

   1. S
    Shqipe

    Love Dua…!

    1. L
     Lani

     O komentatorë i shkruani ne shqipe se eshte shqiptare.

     1. M
      Momqirsi grekofoneve

      O Lani, e kena harru shqipen plako, po jena tu shkrujt shapra tapra anglishten po ashtu. Vetem Boris Jonson e merr vesh ca ka shkrujt bytha, Asss desha me thon!

     2. X
      XhaJaho

      O çmen hajduti i Floririt spiuni Meta Metaj se Dua Lipa nuk pranoi qe pasaporten Shqiptare t’ja jepte ky spiun dhe hajdut

      1. M
       Me ne fund seriozitet

       Nje nenshtetesi,qe meriton konsiderate,jo si nenshtesite qe jepte agushi,si leter bakalli.

       1. M
        Mira

        Kur e ka nenshtetesine shqiptare kreu i agjentures serbo-ruse Doktor Sali Mortja, pse te mos e kete kengetarja patriote me fame boterore Dua qe e duam te gjithe?!

         1. E
          Eftilpianë Përmeti

          Dua , është ëngjlli i ynë , e yllëtë .

          1. P
           PD

           Me dore te mbare dhe juve Z. president ! Por tani beni ndonje pune me ndryshe nga pasardhesi juaj !

           1. K
            Korabi

            Bravo cuce Kosove. Na mbush zemren e shpirtin si vete Kosova qe e duam shume. Jemi nje e te pandare do mbetemi. Kosove

            1. O
             Ortografi

             Neshtetesi dhe jo "neneshtetesi"...

             1. K
              Korrigjim ortografik

              Ortograf e ke DHJERE.

              1. N
               Nonan

               Galb..Shtetësi , shtetas/e me të gjitha të drejtat .

              2. M
               Madheshtore Dua Lipa...

               Nji xhest mjaft domethenes i Yllit te Botes Dua Lipa ,,,per Kombit dhe Bashkimin Kombetare i cili duhet te finalizohet sa me shpejt te jet e mundur ne interes te gjithe shqitareve . Rrespekt Dua Lipa ...

               1. I
                I

                Baromi duket si Tyrk

                1. M
                 Momqirsi grekofoneve

                 Si turq (ne fakt jane turq) duken 98% e grekeve.

                 1. G
                  Gjigande Dua Lipa

                  I na qekan Thartuar turinjte hreqireve te janillatos bre ! hahahahahahaha hani mut te qestsoheni

                 2. S
                  Sotir

                  Na rrofshin bolet dua bashke me baromin!

                  1. t
                   taso kume

                   Ti Sotir spiuni i Gerqise o je budalla o ben vet ,se shikoj qe vetem shan, kur rinia SHqiptare na prezanton si komb i civilizuar ,ne bote, ti e bashkon veten me ata qe na konsiderojne barbare nuk e pertypni dote sukseset e SHqiptareve.

                   1. I
                    I

                    Hahhaaaa kane mbushur Burgjet o Loqe,edhe ky qe i shkruan emrin ne burg ishte….Baromi evgjit i rrogozhines eshte President juaji i Turqve jo i Joni ne i kemi me emra kristian si Edi apo Alfred Moisiu .ha byreqe e me vrap se fillo hogja britmat

                    1. s
                     sotir

                     O taso tasi me mut ato robt e shpise ku i ke e si ke mire/ Po pse o t'i shkerdhefsha te gjithje librin merresh me komentet e te tjereve

                     1. s
                      sotir

                      Jo vetem barbare, po shume i kelliret

                     2. N
                      Noinan

                      E ftillët Dua . Ka at'çiltërsinë si zani i saj .

                      1. D
                       Duhet te flasim me ze te larte!

                       Prona private piell çdo dite kapitalizem, thoshte Lenini dhe ne kohen e tij kapitalizmi ishte i tille qe s'pyeste per jeten, por vetem per parate. Kete e ben dhe sot por me nje diplomaci kaq te holle sa njerezit e duan shume ashtu si duan dhe dobiçin e Shelqeres, Sali karaxhiç Berishen. Ky eshte nje barazim dhe jo identitet matematik. Tani le te dal te privatizmi. Thone se demokracia eshte ligj dhe vote ne kapitalizem; por ligjin e ben Maliqi ( e dini ju qe ne Shqiperi ka filluar shperndahen dhe çmime "presitgjoze' "Lefter Maliqi" ne politike, "Myslym Murrizi" ne letersi dhe çmime te tjera shume te rendesishme, ka ngele vetem çmimi "Sali Berisha" ne kriminalistike qe s'po e japin) dhe voten e numurojne vete ata qe duan. Prandaj me sa shikoj dhe dhenia pasaportave qenka privatizuar dhe japin si dekorate "Lefter Maliqi". Po jeni ne vete o president, o parlament o politikane o dreqi vete qe pasaporta eshte dokumenti me i rendesishem ne jeten e nje njeriu qe percakton se kujt i perket kjo gjallese dhe jepet me ligj te posaçem nga nje komision qe shqyrton kerkesen, dhe pastaj e miraton perfaqesuesi atij populli qofte dhe formalishte qe eshte parlameti? Me duket se e nguli kete inisiative Bujar Nishani e e perforcoi Ilir Meta qe u jepte indianeve pa ardhe fare ne Shqiperi pasaporta apo afrikaneve edhe te denuar apo ndjekur, pra te mos e zgjase , eshte privatizuar dhe presidenca, parlamenti dhe gjithe Shqiperia, keshtu qe kapitalizmi shqiptar respekton te drejtat e kafsheve dhe lumenjeve se njerezit s'kane as nje te drejte private te tyre. Lironi demokracine nga keto poshtersi se me keto shkelje njerezore, po shkoi miu nje here ne mustaqe e ben rruge, po e shkaterroni edhe ate pak demokraci apo privaci qe pretendohet. Urime per festat shqiptareve te vertete!

                       1. L
                        LVXana

                        Bocalupo Du . Pluskojnë buartinët edhe këtu o Deë . Sa mirë që çau moti se do i përvëloja në vend të shkarpave në vatër . ...në gojë të ujkut s'hedhin vallë . E dua të ftohtën .

                        Lini një Përgjigje