E ndau se ishte “i përsosur”, Kaka i përgjigjet ish-bashkëshortes: Thuaj amin dhe shko në paqe...

16 Prill 2024, 10:20Lifestyle TEMA
E ndau se ishte “i përsosur”, Kaka i përgjigjet

Vazhdojnë debatet për ndarjen e Kakásë nga ish-bashkëshortja e tij, Carol Celico. Ajo pretendoi se u divorcua nga ish-futbollisti i Milanit dhe Realit pasi ishte “shumë perfekt”.

“Ai nuk më tradhtoi kurrë, gjithmonë më trajtoi mirë, më dha një familje të mrekullueshme, por nuk isha e lumtur, diçka mungonte. Problemi është se ai ishte i përsosur për mua,” shpjegoi Celico në një intervistë të fundit, deklaratë që bëri xhiron e botës.

“Kam kaluar një vit duke u përpjekur të përtyp situatën e krijuar”, reagoi Kaka për ndarjen nga Celico.

“Në vitin 2015 isha i martuar dhe bashkëshortja ime në atë kohë vendosi që të ndahej nga unë. Më tha: “Nuk jam e lumtur dhe palumturinë time ia atribuoj martesës”.

“Isha jashtë vendit, jetoja në Shtetet e Bashkuara dhe ajo kërkoi të kthehej në Brazil, fjalët e saj ishin: “Dua të kthehem në Brazil, dua të jetoj atje dhe nuk dua të jem më e martuar. Pastaj lexova librin që titullohej “Prova de Fogo”, një libër i mrekullueshëm për këdo që ka probleme me martesën. E rekomandoj”, rrëfen më tej Kaka.

“Bëra gjithçka që të mos ndodhte divorci, sepse aty hyn konflikti i të krishterit, sepse na mësojnë që i krishteri nuk martohet dhe pastaj divorcohet. Kështu që thashë: “Do të luftoj sa të kem forcë për të luftuar.

Por erdhi një moment kur ajo insistoi dhe tha: “Nuk dua më shumë, thjesht nuk dua”. Këtu historia përfundoi me dy fëmijë të mrekullueshëm: Luca dhe Isabela”, tha Kaka.

“Nëse je i krishterë dhe kërkon Zotin dhe dëshiron të vazhdosh, në rregull, nëse bashkëshorti yt nuk dëshiron, thua amin, shko në paqe. Mos detyroni askënd të qëndrojë me ju”, e mbyll Kaka, në një përgjigje më shumë se të duartrokitur nga ndjekësit e tij.

7 Komente

 1. m
  maks

  Femrat duan hurin, ate te seksit. Dashuria e pordhe te tilla jane ato romancat e fillimit qe nuk zgjasin shume. Femra te tilla qe jane ne ekranin e modes nuk duan te kene perkrah djem te mire, por duan ne shtrat harbutin, terbimin.

  1. p
   pilo Lala

   Kur krijon familje, lind femije, pergjegjesia eshte e madhe. Por me keto deklarata, une po te jem gjykates nuk e jap asnje nga femijet te jetoje me te. Sepse nje gruaje qe merr gjysmat e parave, ka shtepi luksoze, ka dy femije qe i mban me sherbetor, i ploteson te gjitha deshirat e saj. Nje gjykates i drejte, human, vetem per keto deklarata duhet tja jepte femijet Kakase, te shikoje pastaj "lumturine" e saj. Ky eshte gabimi me i madh i drejtesise ndaj familjes, ndaj edhe ndarjet e sportisteve, miljonereve behen nga grate, sepse vijne me brek te grisura ne martese me njerez te pasur ose te famshem, jetojne ne perralla, pastaj ndahen, se marrin gjysmen e pasurise.

   1. R
    Ritem Usta Mete Ritem

    Kakase i ra ritmi i te berit para dhe sex. Ndodh njesoj ne te gjithe Boten, nuk ka rendesi se kush je. Gruaja do ritem... ritem.. gyp gyp gyp gyp ritem...

  2. O
   Oresti

   Nuk ka asnje arsye serioze te ndahesh ne kete menyre pervec se nuk e ngopte ne seks ...e di qe degjohet shume vulgare , vec seksi eshte pjesa kryesore dhe lidhja kyce te jene bashke nje cift bure e graua dhe jo vetem ....thjesht influencia e njohur nuk shkoi me teper ne intimitet qe te mos e ofendonte boterisht pasi nuk e meritonte furbollisti madhor nje sjellje te tille ....dikur ne nje te kaluar te larget kish dhe Richard Gere nje ndarje te tille nga mbreteresha e pasareles Croford , vac ajo shkoi nje hap me tej ..duke e akuzuar aktorin e madh si jo te mjaftushem ne seks ...ske cben , ka femra qe nuk ngopen dhe japin rendesi te madhe seksit pasi te gjitha te tjeret i kane ....

   1. E
    E verteta

    Probleme te femres qe eshte e paqendrueshme emocionalisht, dhe kur nuk ka probleme ekonomike, nuk i rruhet ta prishe familjen. Eshte fakt qe 80% e divorceve ne vendet e zhvilluara nisin nga femrat. Ka shume me rralle divorc kur femra nuk ka pavarsi ekonomike apo mundesi per te marre shtepi vete.

    1. L
     Loni, antar i LSI që në kohë të pordhës.

     Miku im Kadri H. një mëndje vërtetë brilante, bënte këtë definicion për dashurinë: " Ah, dashuria, dashuria! Miqtë e mi, dashuria nuk është asgjë tjetër, veç një lëvizje e pakontrolluar e damarit të bythës.!"

    2. K
     Krist

     Kēsaj ‘princeshkës’ i ka pjell gjeli ,si shumë të tjerave si kjo,që pasi futbollisti mbyll karrierën e tij,ato vrapojnë të ndahen sipas llogarisë që kanë bërë.Por ‘faji’ nuk është vetëm i tyre,por edhe i djemve milioner,që nuk vlersojnë jetën e tyre,por zaten ashtu sikurse bëhen milionera nga hiçi vetem prej një dhuntie që ia u shtyn dhe pak fati,ashtu dhe fillojne ta lenë pasurinë e krijuar,se kur lidhen ,marrin femra bosh ,te cekta,te paafta deri injorante,vetëm se janë të bukura dhe ‘të dashurara’ në fakt lajkatare,që i gjuajnê keta djem,çfar mund të presësh tjetër. Nëse ske luftuar në jetë,të fitosh bukën tënde vet,nuk ke as koncepte të drejta apo normale për jetën. Dhe kur je i tillë ,ti nuk e di se kush janë përgjegjësitë e tua,se ti nuk ke as empati si njeri. Në rastin e kësaj ,del qartë se ajo nuk e ka dashur asnjëherë,se dashuria për të është një koncept abstrakt,që tregon se perceptimi i saj për dashurinë,është i kondicionuar nga shkalla e lartë e egoizmit në çaste të caktuara,që tregon se është e paqendrueshme në karakterin e saj.Ajo do të ishte më e lumtur,nëse do t’a kapte Kaka-n duke e tradhtuar,se kështu mbase mbulonte më mirë tradhtinë e saj. Sepse të ndahesh pa shkak,ose je bipolare,ose do të mbulosh tradhtinënë tënde,të cilën ai i shkreti nuk t’a paska zbuluar.

     Lini një Përgjigje