FOTOT/ Moderatorja: Në Itali janë racistë, më shanë pse jam shqiptare

21 Qershor 2022, 10:34Lifestyle TEMA

FOTOT/ Moderatorja: Në Itali janë racistë, më shanë pse

Modelja dhe moderatorja Beniada Nishani është rikthyer në Itali për disa kohë por është përballur menjëherë me një situatë jo të këndshme.

Modelja ka treguar në Instagram se ka debatuar me komshien e saj sepse i kishte zënë garazhdin dhe e kishte ofenduar. 

“Sa erdha në Itali u zura me komshien sepse kishte vendosur makinën te garazhdi im. Thirra policinë. 

Vëllai im shkoi t’i thoshte mos ta vendoste më aty makinën herën tjetër. Por, ajo filloi ta shante me fjalë të rëndë. Madje, na shau edhe se ishim shqiptarë. 

Unë mora telefonin dhe bëra regjistrime sepse nëse dikush të shan pa arsye në Itali dënohet me gjobë nga 1 mijë euro e lart.

Nuk toleroj dot kur dikush të ofendon, shan, lëndon pa asnjë arsye. Isha gati ta lagia me një kovë ujë. 

Kështu aventura ime në Itali sa erdha, plasi sherri. Kjo situatë më bëri nervoze“– tregon ajo.

16 Komente

 1. p
  perfect

  ne shqiperi skan nevoj te jen rracist, atje te vejn bomben ne makine

  1. h
   halimja

   Mos qesh shume se del ura e porcelanit qe ke vene ne goje , pune per te marre leke dentistja, t`a paska bere per te mare leket, per te tjerat, skam cfare them!

   1. n
    nje shqiptar ne Itali

    Po pse , ajo komshija jote raciste perfaqeson Italine ? Italjanet nuk jane aspak raciste .

    1. I
     Illyrian

     Po pse, ti, përveç se në titull, lexove gjë në artikull që ajo të ketë thënë që Italianët janë rracistë? Gazeta Tema i vë titujt “sensacionalë” që ndonjëherë nuk kanë lidhje me vetë artikullin.

     1. f
      fakti

      Fakti eshte se racistat te vijne te kembet ..... Nuk ke nevoje ti gjemosh sic e ben me miqte e mire ...

     2. G
      Gjergjizi

      Po ca do ne Itali, hec këtu tek ne ne babrru, kemi dhe nevoje për modele se nuk reklamomj dot produktet tona

      1. S
       Salih

       Jo vetem ne babru, edhe ne vaqar kerkohen si kjo laraska per reklama kolagjeni...

      2. K
       Klimax

       Shqiptare të tha, çfarë ka për ofendim apo racizëm?!!! Çfarë paradoksi, nga njëra anë propagandojnë të qënit racë superiore, nga ana tjetër kur ndodhen jashtë kufijve, ofendohen dhe humbasin krenarinë kur dikush u thotë shqiptar!!!!

       1. .
        .n

        ja ka thënë në mënyrë degorative o autist muti

       2. K
        K

        Janë racistë me debilet su ty. Edhe në babrru do ishin raciste me ty.

        1. D
         Dasha

         Tani e kuptove qe jan raciste?? Ke nje jet atje ha buken e tyre mezi flet shqip???? Mos u viktimizo se boll ke arrit.

         1. G
          Goni kurvari

          po ku mo e bete kete moderatore. Car programi moderon

          1. D
           Denver

           Gon kurvari. Deri dje Mero thoshte mbesa e Bujar Nishanit. E perdorte kunder Bujarit. Thua se Bujari i kishte ndonje lek borxh.Vdiq Bujari sot ja ka vene emrin moderatore.

          2. v
           vlora.vlora

           po ik moj escort e qelbur ,moderatore dhe modele ha ha ,,,sa jua ngrini nivelin prositutave o tema ,pse se pyesni njehere se cfare pune ka bere ne jeten e saj kjo bythkonikja

           1. E
            Erdogan

            Skiptare do te thote shumice me Kombesi Osmane urren Kaurret e Derrit qe nuk u turqizuan dhe flasin nje Glosa (gluhe) qe nuk nerret vesh. Shumica Italisht,anglisht,turqisht dhe pak fjale Greke te mbetura "gabimisht".

            1. m
             moderni

             ka injorant ne cdo vend, edhe ne itali sa te duash qe nuk duan te huajt dhe shqiptaret ne vecanti, keta jane njerzit me te pagdhendur, te pashkolluar dhe te eger. Po nje pjese e mire e italjaneve nuk jane rraciste. Po ne pergjithesi, shtetet europiane duke qene etnikisht homogjene nuk i duan te huajt neperk kembe.

             Lini një Përgjigje