FOTOT/ Vajza që trazoi Shqipërinë disa vite më parë: Vdisni nga zilia dhe pabukësia, ju jeni të dështuar

22 Qershor 2022, 17:35Lifestyle TEMA

FOTOT/ Vajza që trazoi Shqipërinë disa vite më parë:

Xhisiela Maloku, vajza nga Fushë Kruja që trazoi Shqipërinë kur akuzoi ish-të dashurin e saj Rexhep Rraja se e kishte dhunuar, tashmë ka nisur një jetë të re, mes luksit dhe transformimit të pabesueshëm. 

Ajo deklaroi disa vite më parë se Rexhep Rraja e përndiqte, madje e kishte dhunuar dhe djegur me cigare në një dhomë hoteli.

Reagimi i mediave dhe opozitës ishte shumë i madh dhe i menjëhershëm, pasi Rexhepi ishte djali i Rrahman Rajës, deputetit të PS.

Pa kaluar 24 orë, vajza tërhoqi denoncimin duke deklaruar se kishte shpikur. Ajo mori fajin mbi vete, ndërsa opinioni publik krijoi idenë se Xhisiela ishte kërcënuar, prandaj tërhoqi padinë.

Sot Xhisiela jeton mes luksit, ështe gjithë kohën në udhetime ku nuk nguronte të tregojë orat dhe mjetet e shtrenjta me të cilat shëtit. Gjithashtu ajo tregon në rrjetet sociale edhe buqetat me lule qe surprizohet here pas here nga dikush, qe nuk e bën publik.

Por Xhisiela gjen kohë dhe për të “ofenduar” mediat të cilat e shpëtuan asokohe kur u dhunua. Me një gjuhë të ashpër Xhisiela shprehet se nuk i ndihmon dot mediar, pasi gazetarët janë të dështuar dhe ziliqarë.

18 Komente

 1. T
  Taras Bulba

  Po kur thoni vip per katundarin e Bubqit ,qe eshte bere i pasur nga gopi i gruas ,pse mos te behet dhe kjo katundarja me gopin e vet ,nuk jane te parat e as te fundit

  1. E
   Erioni i Fiqeve

   Sa te kete pensionin e gjyshes kjo, mos ta rruaj fare! Ne fund te fundit, nuk eshte turp te jetosh fale ndihmes se te tjereve. Edhe KM jone i nderuar justifikon disa eksese personale fale te ardhurave te Lindes. Rofshin altruistat!

   1. I
    Ilir

    Drejt... na mbyti katundaria... pordhe katundaresh...!

   2. T
    Tropoja

    He se rexhep ne fush kruj e rexhep ne arabi njelloj i ke

    1. U
     Un kot

     E mbaj mend ate here ca ka ber media dhe opzita per kte, dhe ja ku doli è verteta Ca person esht. Mir ja ben qe i ofendon se ate her te gjith Duke e mbrojtur.

     1. M
      Me qifsh moj Xhisiela

      E ka thene edhe Ajnshtajni: Ara do fare e pidhi do kar.

      1. S
       Shume mire

       Shume mire jetoje jeten tënde si ta doje çefi

       1. A
        ASD

        Ketu ne Shqiperi eshte bere profesion thjesht fakti se ke lind a je bere e bukur/simpatike(e kuptuat ju cfare dua te them). Ishalla se merr vesh Rama se fillon e taton si biznes te madh kete profesion.

        1. Q
         Qeveri leshi

         Me kujtohet kur i vajten gazetaret e shkret per ta intervistuar te shtepia..booohhh nje kasolle ku ca pula u tremben e nje kaposh te dera beri glasen....me vjen mire qe ka ecur kaq para goca me " forcat e saj"

         1. 1
          19

          Ku ka arit gazetaria jon ben lajm nje fshatare e piset .lat nam ne cdo fshat te shqiperise keni nga nje kurve si kjo dhe ju bejeni lajm .

          1. K
           Kokmodh sarisallriku

           Ha ha ha sa debile. Mjere ti moj shushke. Ske breke ne mythe e lek ne xhep.

           1. g
            genti

            collezione uomo primavera -estate ....????????????

            1. B
             Badjava

             Si perfundim ca najti ke fillu pun?

             1. K
              Krutani

              Asht bo uturak ne Dubai.Merni shembull goca.

              1. N
               Na myten

               Pse mos beje pordhe Xhisiela?! Ky vend shkerdhate keshtu eshte. Vetem per robin qe punon funksionon shteti. Kesaj nuk i shkon njeri t’i kerkoje hesap per burimet financiare te kesaj lloj jete.

               1. m
                mos me keqkuptoni thjesht nje opinion

                katunari ne qytet atdheu ne rrezik

                1. V
                 Valdete

                 Shqipërin e ka mar lumi;vritet një mafioz quhet nga media biznesmen,putana quhet vip,etj,etj.Cili është modeli i njeriut, në ktë vend?

                 1. S
                  Skender Minxhozi

                  Perdore ate pjeshken sa te mundesh e mos i shperdoro parate kot se vjen nje dite e pjeshka fishket e nuk ta var me njeri per dhurata se nuk di te kesh ndonje profesion tjeter ku te besh pare. Te fala beji Ali El Handar Kurtesi ne Dubai dhe jo Rexhep kafshes!

                  Lini një Përgjigje