Kush ishte dashuria më e madhe e Princeshës Diana?

24 Nëntor 2022, 17:31Lifestyle TEMA

Kush ishte dashuria më e madhe e Princeshës Diana?

Kur mendojmë për jetën personale të Princeshës Diana pas divorcit nga Princi Charles, personi i parë që na vjen ndërmend është Dodi Fayed. Fati u rezervoi një lojë tragjike pasi humbën jetën në gusht të vitit 1997 në aksidentin tragjik automobilistik që kishte tronditur opinionin botëror.

Të paktë janë ata që e dinë se romanca e tyre kishte nisur vetëm pak javë përpara se filli i jetës së tyre të pritej para kohe. Përpara se të fillonte lidhja e Dianës me producentin e filmit dhe djalin e manjatit egjiptian, Mohammed Al Fayed, ajo kishte jetuar një lidhje dashurie pasionante me një burrë simpatik, “shpirtin e saj binjak” siç e quante ajo. Miqtë e ngushtë të Dianës treguan se ky mashkull ishte dashuria e saj e madhe, shkruan abcnews.al.

Ai ishte Hasnat Kaan, një kardiokirurg kryesor nga Pakistani, i cili kishte jetuar dhe punuar për vite në Londër. Ata që e kanë njohur princeshën kanë treguar se ajo e ka quajtur Hasnatin ‘zotëri i mrekullueshëm’ dhe se lidhja e tyre zgjati dy vjet. Ata u divorcuan pak para se ajo të vdiste në moshën 36-vjeçare.

Në sezonin e pestë të serialit hit të Netflix, “The Crown” shfaqet Hasnat Kaan dhe interpretohet nga aktori Humayun Saeed.

Historia e dashurisë së Hasnat Khan dhe Princeshës Diana

Diana dhe Caan u takuan kur martesa e saj me Charles po i vinte fundi. Ajo kishte një dobësi të veçantë për të, pasi në atë kohë kishte nevojë për mbështetje për të shoqin që ishte në spital.

Në një intervistë të rrallë me Daily Mail, Caan foli për herën e parë që takoi Dianën “Ne u takuam më 27 gusht 1995. Ishte një festë publike atë të hënë dhe ajo po vizitonte një nga pacientët e mi. Diana ishte në spitalin Royal Brompton shpesh dhe ajo e përkrahte shoqen e saj. Një ditë dola nga spitali dhe ajo hyri brenda dhe bërtiti: “Hej, ku po shkon?” Më pas i thashë se do të shkoja te xhaxhai për të mbledhur disa libra dhe i thirra: “Doni të vini?”. Ajo tha po, dhe kjo ishte ajo, me të vërtetë .’ Ai vazhdoi, “ Ne dolëm me makinë atje, u kthyem me makinë dhe zbuluam këtë lidhje të mrekullueshme që kishim me njëri-tjetrin. Ajo ishte shumë e zakonshme në shumë mënyra, një person normal me shumë ngrohtësi .’

Diana po mendonte të martohej me Khan

Gjatë lidhjes së saj dyvjeçare, çifti u bë shumë i afërt. Diana udhëtoi me partnerin e saj në Pakistan për të takuar familjen e tij dhe Khan zbuloi disa vite më parë se kishte takuar djemtë e saj William dhe Harry, shkruan abcnews.al.

Duke përshkruar marrëdhënien e tyre, Kaan tha se ajo ishte ” shumë e bukur ” pa ” probleme personale “. “ I vetmi problem që kishim ishte me mediat dhe i vetmi vend ku mund të kishim privatësi të vërtetë ishte në Kensington Palace ”, shtoi ai.

Në vitin 2008, shërbëtori i Dianës, Paul Burrell, tha se Princesha kishte menduar të martohej me të dashurin e saj, por nuk e dinte nëse i lejohej.

Nga ana tjetër, Caan kishte folur për këtë mundësi dhe kishte pranuar: ” Megjithëse folëm për martesën, shqetësimi im kryesor ishte që jeta ime të bëhej ferr, sepse nuk do të mund të jetoja normalisht. ».

Fatkeqësisht, marrëdhënia përfundoi para se të arrinin në atë pikë. Kaan tha se ai dhe Diana u ndanë në korrik 1997, vetëm disa javë para vdekjes së saj dhe pak pasi ajo ishte kthyer nga një pushim në St Tropez me Mohamed Fayed.

“Mendoj se Diana më në fund e kuptoi se Al Fayed mund t’i jepte asaj gjithçka që unë nuk munda. Ai kishte para dhe mund t’i siguronte asaj sigurinë e nevojshme. Ishte hera e fundit që folëm. Pastaj e pashë përsëri në funeralin e saj ,” kujtoi Caan në 2008.

 

5 Komente

 1. J
  Jorgo

  thone qe vdiste per Penin me "si" ne mes... edhe sikur te ishte evgjit e te binte era perc....

  1. D
   Donna Wolsk

   Kisha mbritur mjaftueshëm më hërët në moshë të re e të errët që kur jemi fëmijë nuk kuptojmë as edhe pse gjendemi në këtë ''pyll'' - larmi -e , nga një botë plot nuanca përherë ajo pëlhurë që veç spërkatet me të tjera ngjyrime . Mister apo penelate dëshmi e të kundërtave , ai oxhak përballë meje kishte shumë vite që nuk zbardhte kaltërsinë . Do të vinte një ditë që qielli do të nxihej nga një shtëllungë e dëndur aq harresa e kishte lënë të përballej me të .U përndoq mbase edhe jo përderisa jeta o të lë t'a vjelësh ose vazhdon si menefrego , ne e masim e i japim vlerë dhe e përkufizojmë si , kohë , e e tëra njërëzi në këtë menefregizëm që , si të mbrinte ku ish nisur , rrugës për në Nostre Donne , mbase Esmeralda (N.D.D. Paris ) si dhe e kthjellëta nuancë , ruajtën atë nunë si më të shtrënjtë sa që , edhe ta shihte në ëndër piloti nuk e zotëron mjetin , një e çmuar , oxhaku , kur flakët u shuan në menefregizëm të plotë vetvetiu , por nuk u ndez vetvetiu ashtu si kundërmonte zifti e erliga u shpërnda megjithëse busulla kish të njëjtin drejtim nuk di si e përjetuan e ata që mungesa e nusë i bëri pjesëmartës në këtë klasifikimin të gjithëve që edhe jo ne skenë a në dijeni , do vijë një ditë që harresa ta nxjerrë në dritë .Do shtoja që shumë gjëra harrohen , por jo Esmeralda . Notre Dame për pashkë pa kupolë e oxhaku ri aty ne strofullën e tij i lënë pas Harresë, e , e , Harresa , ri me mua e pret e pret biletën për të parë shfaqjen e rradhës ku ne nuk jemi protagonistë në - Protogonë - as n'agoni . Paniku mbase është instiktiv dhe agania intuitivë .

   1. S
    Sara

    Mos i perziej ilacet me droge e alkohol se do ikesh shpejt per shele...

    1. S
     Sita Thonë

     Edhe ?

     1. N
      Nice

      Po shkon në xhami apo s'ta ni sot .

    Lini një Përgjigje